Ārstēšana, Citas slimības

Vai, atkal tulzna! Kā ātrāk sadziedēt nejauko pušumu

Foto - Shutterstock

Par apavu nepareizu izvēli liecina noberztas, sāpošas kājas. Viss jau kādreiz sadzīst, bet tās pašas kurpes kādu laiku var uzaut tikai ar ciešanu grimasi sejā.

Ja noberzums ir liels un radusies tulzna, medicīnas māsa, ārstnieciskās pēdu aprūpes meistare Rita Papēde iesaka to pārdurt ar dezinficētu asu adatu.

Ja čūlas nav, savainoto ādas apvidu apstrādā ar jodu vai propolisu spirtā. – Tas kādu laiciņu kņudina un kož, taču ļoti ātri sadziedē pušumus, – pamāca pedikīre. Pēc divām dienām noberzums vēl ir redzams, taču tikpat kā nav jūtams. Pēc tam var līmēt plāksteri. Lielai tulznai tas vajadzīgs biezāks, lai mazinātu spiedienu. Vispiemērotākie ir no silikona ražotie plāksteri. Tos vieglāk pielīmēt, ja savainoto vietu notīra un dezinficē ar spirtu piesūcinātām salvetītēm, lai āda ir tīra, bez krēma vai citu kopšanas līdzekļu atliekām.

Arī uzsmidzināmo plāksteri uzklāj tikai pēc ādas apvidus attīrīšanas un dezinficēšanas. Šāds plāksteris ir antiseptisks, aizsargā no infekcijām un veicina dzīšanu, radot ūdensnoturīgu, gaisa caurlaidīgu plēvīti.

Tos pašus apavus, kas noberzuši kājas, nevajadzētu aut nākamajā dienā, turklāt citas kurpes vajadzīgas arī higiēnisku apsvērumu dēļ.

Sāpes un nogurumu kājās var mazināt, ja ikdienas apaviem ir 3–4 cm augsts papēdis. Pedikīre noraida apgalvojumu, ka tā sauktās baletčībiņas ir kājām un mugurai labāka izvēle nekā augstpapēžu apavi.

Diemžēl, ilgstoši valkājot šādas kurpītes, rodas nepareiza slodze pēdām, tās drīz sāk sāpēt, un deformējas pēdas izliekums. Klikatiņas, neraugoties uz papēža augstumu, arī nav piemērotākā izvēle, jo apaviem jāpiegulst pēdai, nevis staigājot tā pastāvīgi jākairina.

Pievienot komentāru