Dzīvesveids, Padomi

Praktiskais minimums pārgājienā. Iesaka pieredzējis ceļotājs

Foto - Shutterstock

Ceļošana, pārgājiens, iešana kājām ir viens no vasaras priekiem. Ejam tālu, gribam izbaudīt pirmatnējam dzīvesveidam pietuvinātus apstākļus, visu nepieciešamo nesam līdzi uz muguras, piedzīvojam mainīgus laika apstākļus… Lai tas viss notiktu harmoniski, notikumam vajag sagatavoties. Ņem vērā praktiķu pārbaudītu taktiku!

* “Pirms dodies ceļojumā, saliec vienkopus mantas, ko gribi ņemt līdzi. Pēc tam pusi noņem nost,” iesaka pieredzējušais ceļotājs, pieredzes izglītības organizācijas Piedzīvojuma gars vadītājs Viesturs Lūsis.

Katrs lieks kilograms, kas jānes mugursomā, drīz vien sāk atspēlēties. Tātad ne mazāk svarīgs ir pašas somas svars. Optimāli, ja paprāva soma sver ne vairāk par pusotru kilogramu, ja vien tā nav rāmja mugursoma. Izmēru parasti nosaka litros. Ir nopērkamas īpaši vieglas 25–40 litru tilpuma somas, kuru svars nepārsniedz 500 gramu.

* Bieži tiek uzsvērts, ka pārgājienā vissvarīgākais ir apavi. Viesturs Lūsis saka citādi: nepiemērotus apavus var izglābt labas zeķes, bet ne otrādi! Speciālās pārgājiena zeķes pasargā no tulznām, neļauj pēdām pārkarst, veidoties mitrumam, kā arī mazina triecienu. Zeķes var pārvilkt pat vairākas reizes dienā, lai kājas visu laiku būtu sausas.

* Apavi nedrīkst būt pārāk cieši, ne arī pārlieku lieli apavi. Ja kāja tajos jūtas brīvi, katrā solī tā mazliet slīd uz priekšu. Pēc vairāku stundu iešanas pēda kļūst izteikti jutīga, var rasties tulznas.

* Vienmēr noderīgs ir tulznu plāksteris.

* Ceļojumā labs palīgs ir cirvis un saliekamais zāģītis, noder arī sapiera lāpstiņa, piemēram, lai sausā laikā apraktu grāvīti ap ugunskuru.

Ja jāveido ugunskura vieta, kur tās nav bijis, vispirms norok velēnu, noliek to malā, tad atsegtajā vietā kurina uguni. Kad brauc prom, velēnu uzliek atpakaļ.
Ugunskuru var kurināt arī uz akmeņu krāvuma, tad zeme neizdegs un vieta būs ātri sakopjama.

* Ņem līdzi pretapdeguma krēmu, izvēlas spēcīgu aizsargātāju, vismaz SPF 30 (ultravioleto staru aizsargfiltra līmenis).

* Somā vērts ielikt pieres lukturīti. Arī pirmās palīdzības aptieciņu, piemēram, leikoplastu, pretsāpju līdzekļus, sterilu marles pārsēju. Noder arī dažādi remonta piederumi, piemēram, stiprā līmlente un drošības adatas.

* Ja līdzi ņem dokumentus vai karti, vajag ūdensizturīgu iepakojumu, ko var iegādāties specializētajos tūrisma veikalos.

* Ja laiks ir ļoti lietains, mobilo telefonu var ievietot prezervatīvā – droši pret slapjumu, turklāt gana labi redzams cauri.

 

Visu rakstu par ceļošanas praktiskajiem aspektiem un ceļotāju pieredzes stāstus var lasīt žurnāla 36,6 °C jūlija numurā vai tā elektroniskajā versijā.

logo-36

Pievienot komentāru