Bērni, Veselība

Iebraukšana Bērnu slimnīcas teritorijā dažiem izdevīgāka, dažiem – stipri dārgāka

Foto - LETA

Jaunā iebraukšanas kārtība Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) teritorijā Vienības gatvē 45, kas stājās spēkā 10. jūlijā un radīta it kā pašu pacientu interesēs, ir dārgāka par līdzšinējo.

Turpmāk atrašanās slimnīcas teritorijā līdz 30 minūtēm būs bezmaksas. Sākot ar otru pusstundu, tas ir, jau 31. minūtē, jāmaksā 1 eiro stundā. Stāvēšanas ilgumam sasniedzot 10 stundas, summa nepalielinās līdz nākamai diennaktij. Tas nozīmē, ka maksimālā summa par atrašanos slimnīcas teritorijā diennaktī ir 10 eiro. Iepriekš bija jāmaksā 2,85 eiro neatkarīgi no tā, cik ilgi automašīna atradās stāvvietā.

Jāmaksā nav visiem
Jaunie noteikumi ieviesti, lai atvieglotu autotransporta kustību slimnīcas teritorijā, turklāt ne visiem ir jāmaksā, skaidro Vita Šteina. “Pacientiem, kuri teritorijā iebrauc ar ātrās palīdzības mašīnu vai ar savu automašīnu dodas uz Neatliekamās medicīniskās palīdzības un observācijas nodaļu (NMPON), apmaksa nav jāveic. Reģistratorā uzdod jautājumu, vai cilvēks ir atbraucis ar savu automašīnu. Tad reģistrē viņa mašīnas numuru, kura stāvvietā var atrasties stundu, dienu, nedēļu vai pat divas. Brīdī, kad vadītājs izbrauks no autostāvvietas, apmaksa nebūs jāveic. Ja bērns paliek ārstēties slimnīcā un kāds no vecākiem atkārtoti iebrauc slimnīcas teritorijā, tad izbraucot jāveic apmaksa atbilstoši noteikumiem, ja vien atkārtoti nedodas uz NMPON.”

Stāvvietas bez maksas ir tiem vecākiem, kuru bērniem ir invaliditāte – apliecība jāuzrāda izbraukšanas laikā. Tā kā rīdziniecei Lindai Jansonei ir bērns ar īpašām vajadzībām, tad par stāvvietu jāmaksā nav. “Nesen bijām BKUS vizītē pie ārsta un izbraucot uzrādījām bērna invalīda kartiņu. Priecē, ka tas atbrīvoja no samaksas. Tomēr uzskatu, ka liela daļa vecāku, kas bērnus vedīs uz dienas stacionāru, nebūs apmierināti ar jaunajiem noteikumiem. Tur jāpavada ilgāks laiks, līdz ar to samaksa būs augstāka nekā ierasts,” uzskata sieviete.

Pievienot komentāru