Ārstēšana, Citas slimības

Lai pazudušie ātrāk atrastos! Aproces bērnu un slimnieku drošībai

aproces1

Nomaldīties var gan bērns, gan sirmgalvis, gan hroniski slims cilvēks. Bieži vien viņš ir apjucis, pārāk mazs vai slims, lai palūgtu palīdzību apkārtējiem vai nosauktu savu vārdu, dzīvesvietu vai tālruņa numuru. Atrast un identificēt pazudušo, kā arī sazināties ar viņa tuviniekiem var palīdzēt gan identifikācijas aproces, gan mobilās aplikācijas, gan dažādas ierīces, kas nosaka cilvēka atrašanās vietu.

Ko iesaka valsts policija
“Maziem bērniem, veciem cilvēkiem un cilvēki ar noteiktiem veselības traucējumiem, piemēram, demenci vai Alcheimera slimību, kuri bieži vien aizmaldās, apjūk un neatceras vai nevar pateikt, kas viņi ir un kur dzīvo, noteikti līdzi vajadzētu būt kādām personu identificējošām lietām, piemēram, vizītkartei vai aprocei ar nepieciešamo informāciju. Bērniem kaklā var uzkārt medaljonu, kurā ievietota zīmīte ar vecāku tālruņa numuru. Informāciju var iegravēt pulksteņa siksniņā. Ja līdzi ir mobilais tālrunis, tajā noteikti jābūt norādītām ziņām gan par pašu tālruņa īpašnieku, gan viņa kontaktpersonām.

Šādām lietām noteikti jābūt līdzi bērniem, kopā ar vecākiem apmeklējot pludmali, lielveikalu vai pasākumus, kur pulcējas daudz cilvēku, piemēram, tādus festivālus kā nupat notikušais “Positivus”. Tas atvieglos gan viņu pašu, gan viņu vecāku meklēšanu,” saka Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sigita Pildava. Viņa aicina arī apkārtējos nebūt vienaldzīgiem un, redzot apjukušu sirmgalvi vai bērnu staigājam vienu pašu, pieiet klāt un pajautāt, vai viss ir kārtībā un vai nav vajadzīga palīdzība. Ja izsaukta policija, kas nogādās viņu mājās, noteikti sagaidīt tās ierašanos un tikai tad doties savās gaitās.

Silikona aproces bērniem, senioriem un cilvēkiem ar veselības problēmām (grūtniecēm, cilvēkiem pēc insulta vai infarkta, epilepsijas, šizofrēnijas vai citu slimību pacientiem), kurām uz metāla plāksnītes iegravēta svarīga personas informācija – vārds, uzvārds, tuvinieku kontakttālrunis, adrese, medicīniskie dati – piedāvā organizācija “Bezvests.lv”, kas nodarbojas ar pazudušu personu meklēšanu.

2 Komentāri

  1. Jā, ko vēl piedāvās! Parasti pazūd bērni no alkānu ģimenēm. Ne tie ko pirks, ne kabinās saviem bērniem klāt. Biežāk viņi pat nepamana, ka bērns pazudis. Raksts ne par ko. Pieskatīti bērni paši prom no mājām neiet, tātad ne tiem aproces, ne GPS vajadzigs. Un, ja kas, mobilais signāls pastāvīgā klātbūtnē ir kaitīgs.

Pievienot komentāru