Ārstēšana, Citas slimības

Aptieciņas dažādiem gadījumiem – mājām, brīvdienām, ceļojumiem

1.  

1no2
Foto-Shutterstock

Mājās un brīvdienās

Katrā ģimenē un pat katram cilvēkam mājas, brīvdienu izbraukuma un svētku aptieciņa ir citāda, jo ikvienam ir atšķirīga nepieciešamība pēc konkrētiem medikamentiem vai palīglīdzekļiem. Arī ceļojumā līdzi ņemamais atkarīgs no brauciena mērķa un valsts.

Veidojot mājas, brīvdienu, festivāla vai ceļojuma aptieciņas saturu, priekšroka jādod līdzekļiem, kas iepriekš līdzīgās likstās jau palīdzējuši. Turklāt bērniem var būt nepieciešami citādi līdzekļi nekā pieaugušajiem. Izvēli nosaka arī hroniskas slimības.

Vasarā biežāk nepieciešami preparāti, kas atvieglo gremošanas problēmas, ko izraisa negausīga ēšana un karstumā sabojājies ēdiens. Ja kuņģis ar gastronomiskajām baudām netiek galā, der gan aktivētā ogle, gan kuņģa pilieni un enzīmu un zarnu mikrofloru atjaunojoši medikamenti.

Piemērotākie pretsāpju līdzekļi gan pieaugušajiem, gan bērniem satur paracetamolu. Aptieciņā vajag būt gan ziedei, gan tabletēm, jo dažādas sāpes remdē atšķirīgas zāļu formas. Piemēram, sastiepuma vai sasituma gadījumā noder ziede vai gēls, bet gludās muskulatūras spazmas kuņģa un zarnu traktā mazina tabletes.

Gūstot vieglu apdegumu vai netīšām iegriežot pirkstā, brūci dezinficē ūdeņraža pārskābe vai joda spirta šķīdums. Aptiekās pieejami arī universālie krēmi, kuru sastāvā ir jods. Tādi preparāti ne tikai dezinficē, bet arī dziedē. Pret apdegumiem vai applaucējumiem noder aerosoli. Brūču apkopšanai var būt vajadzīgas dažāda platuma marles saites, plāksteri, tīklveida pārsēji, leikoplasts.

Līdzeklis pret alerģiju mazina gan niezi pēc nātru audzes izbrišanas, gan diskomfortu pēc bites dzēliena. Kukaiņu kodumu un alerģisku izsitumu gadījumā palīdz preparāti, kas satur antihistamīnus.

Odiem, knišļiem, dunduriem un pat ērcēm nepatīk vielas ar spēcīgu aromātu. Iedarbīga ir eikalipta, Austrālijas tējas koka, piparmētras, anīsa, lavandas, bergamotes un citroneļļas, krustnagliņu un kanēļa ēteriskā eļļa. Aptiekās nopērkami aerosoli, izsmidzināmi līdzekļi un smērējami zīmuļi, kas satur šīs eļļas vai repelentus – mākslīgi radītas vielas, kas atbaida kukaiņus.

Jārēķinās, ka preparāti pret saaukstēšanos vajadzīgi pat karstā laikā. Caurvējā vai pēc sasvīšanas, iedzerot aukstu ūdeni, noķert vīrusu ir vienkāršāk par vienkāršu. Slimību ierosinātāji sarosās arī pēc pārmērīgas atvēsināšanās ūdenī, ilgstošas uzturēšanās kondicionētās telpās. Tāpēc mājās jābūt līdzekļiem, kas pazemina temperatūru, palīdz tikt galā ar klepu un iesnām.

  1.  
  2. Ceļojumā

Pievienot komentāru