Dzīvesveids, Vingrojumi

Piecas kļūdas, kas neļauj iegūt slaidu vidukli

Foto - Shutterstock

Autore: Dita Vainovska

Vēders ir problēmzona ļoti daudzām sievietēm un arī vīriešiem. Atbrīvošanās no “riepiņas” var būt ārkārtīgi sarežģīts uzdevums. Tauciņu veidošanos uz vēdera ietekmē ļoti dažādi faktori, tāpēc ar pareizu uzturu un fiziskajām aktivitātēm, kas mērķa sasniegšanai, nenoliedzami, ir ļoti svarīgi, var arī nepietikt.

Tava vidukļa apkārtmēru var ietekmēt stress un dažādi satraukumi, turklāt nereti gadās, ka viduklis nebūt nav tik slaids, kā gribētos, bet tauku šajā zonā praktiski nav. Iespaidu, ka esi apaļīga rada arī vēdera uzpūšanās. Iedvesmojoties no “Women’s Health”, piedāvājam iepazīties piecām kļūdām, kas traucē iegūt vidukli, par kādu sapņo.

Tu esi ļoti satraukta un nervoza

Lieki satraukumi un stress nenāk par labu ne tavai garīgajai veselībai, ne arī vidukļa līnijai. Ar stresu saistīti hormoni palielina ķermeņa spēju uzkrāt tauciņus tieši vidukļa apvidū. Ja dzīvosi nepārtrauktā stresā un uzņemsi vairāk kaloriju nekā patērē, liekie tauki pazudīs no citām ķermeņa daļām, bet ne no vidukļa. Sievietēm, kas ikdienā bieži cieš no stresa, nereti vidukļa zonā ir palielināts tauku daudzums pat tad, ja viņu ķermeņa masas indekss ir salīdzinoši zems.

Tas nozīmē, ka, ja vēlies iegūt slaidu vidukli, ir pēdējais brīdis samazināt stresu savā ikdienā. To paveikt var dažādos veidos, bet pats galvenais ir sakārtot savu dzīvi tā, lai neparedzētas situācijas nespētu to sagraut un pilnībā pārraut ikdienas ritējumu. Palīdzēs arī daži ieteikumi par to, ko iespējams darīt brīvdienā, lai labāk atpūstos un jauno darba nedēļu iesāktu ar enerģiju, bez liekiem satraukumiem un bailēm, ka tā varētu atnest kaut ko sliktu un nepatīkamu. Ja nekas neizdodas, varbūt ir pienācis laiks ieviest nelielas izmaiņas ēdienkartē, jo arī tas palīdz mazināt satraukumu.

Tu pārspīlē ar vēderpreses vingrinājumiem

Iegaumē reizi par visām reizēm – atsevišķa noteiktu daļu trenēšana ir bezjēdzīga. Presītes vingrinājumi pilnīgi noteikti stiprinās vēdera muskulatūru, bet negaidi, ka tie palīdzēs sadedzināt tauciņus. Tas nenotiks! Centies izvēlēties vingrinājumus, kas trenē visu ķermeni un palīdz atbrīvoties no tauciņiem arī citās zonās – jo vairāk muskuļu nodarbināsi, jo vairāk kaloriju sadedzināsi un mērķis par slaido vidukli būs sasniedzamāks.

Visa ķermeņa nodarbināšanai vajadzēs tikai piecas minūtes un tas patiesi palīdzēs dedzināt kalorijas.

Pievienot komentāru