Ēšana, Uzturs

Ziņģīte iestājas par baraviku – palīdzot pret vēzi!

Publicitātes foto,  inesezingite.lv.

Veselīgā dzīvesveida piekritēju Inesi Ziņģīti no Nītaures pazīst visā Latvijā. Satieku Inesi atpūtas bāzē Valguma pasaule, kur viņa ierāda pašas izstrādāto norīvēšanās sistēmu cilvēkiem ar redzes invaliditāti. Ne mazums ļaužu šo metodi jau ir izmēģinājuši un izmanto veselības atjaunošanai.

Kad vaicāju, kā tad Ziņģītei klājas, viņa mudina visus doties mežā lasīt baravikas.

Baravikas viņa vērtē augstāk par visām sēnēm, jo tajās ir vielas, kas palīdz cīnīties ar sliktajām šūnām, neļauj padoties vēzim.

“Manā pagalmā tās pašas lien iekšā, nav nemaz uz mežu jāiet,” smejas Ziņģīte. Vislabāk, ja baravikas ir “kulaciņa lielumā”, tad tās ir pārpilnas vērtīguma.
Par šo sēņu izcilajām dziednieciskajām īpašībām vēsta daudzi pētnieki. To droši vien zināja arī Ziņģītes vecmāmiņa, jo kara laikā viņa katru dienu deva bērniem baravikas. Inesei tolaik bija tikai divi gadiņi. “Svaigas baravikas vecāmāte saspieda ar stampiņu un šo putriņu deva mums pa karotei, tā arī izdzīvojām,” stāsta Inese.
Par baraviku iedarbīgumu Inese pārliecinājusies arī tolaik, kad viņas vīram konstatēja prostatas vēzi pēdējā stadijā. Ziņģīte nolēma nepadoties, mudināja Ernestu ik dienas rāpot un rīvēties, izmantoja dažādus dabas līdzekļus, arī baravikas. “Tās nesacep, vien mirklīti uzmet uz karstas pannas, kamēr atdalās suliņas. Ja vēlas, var piemest dillīti vai kādu citu zaļumu. Ernests katru dienu izēda šķīvīti ar šādām baravikām. Vīrs nodzīvoja vēl 13 gadus!”

Baravikas noteikti vajag sagatavot arī ziemai, izžāvēt. Inese stingri nosaka, ka nekādā gadījumā nedrīkst žāvēt cepeškrāsnī vai modernajās žāvēšanas mašīnās. “Sēnes vispirms nedaudz apkaltēju plakaniski, tad saveru uz diedziņa, lai mitrums lēnām izžūst.”

Vasarā Inese turpina braukāt apkārt ar savām lekcijām. Sestdien viņa pošas uz Krāslavas veselības svētkiem, kur viņa vadīs interaktīvu iedvesmas meistarklasi. Ziņģīte sparīgi saka: “Atveseļošu visu pilsētu!”.

Klausītājiem viņa stāsta par to, kā pareizi gulēt, celties un kustēties. Guļot noder augu spilventiņš, tāds kā valnītis, ko liek zem kakla izliekuma, lai galvas smadzenes tiktu labi apasiņotas un arī krākšana mitētos. Šādus spilventiņus Ziņģīte gatavo arī pati: “Salasu zālītes, paķeru kādu sauju žūstoša siena, uzšuju tūtu un piebāžu pilnu. Nesen uztaisīju valnīti ar jaunajiem egļu dzinumiem, tādām maigām skujiņām – uz tā nu gan ir īpaša gulēšana!”

10 Komentāri

  1. Parastie maanji. Pie kam to, ka shaas viiru izopereeja un aarsteeja normaalie aarsti, to jau shitaa sharlataane noklusee. Ka tik izlieliities pashai uz citu reekjina.

  2. Tie ārsti izrakstīja no slimnīcas uz nomiršanu mājās, bet viņš vēl nodzīvoja 13 gadus. Apbrīnoju I. Ziņģīti, kad man būs 70+ gadi, gribētu būt tikpat “traka” un sparīga.

  3. Cilvēka ķermenis ir ķīmijas laboratorija, katram savas sastāvdaļas. Kādu sēnes izārstē, citu ne. Bet viennozīmīgi sēnes ir profilaktisks pretvēža līdzeklis, tāpat kā daudzas citas vielas, piemēram, karijs. Indijā, kur to lieto visi ikdienā, onkoloģisku saslimšanu vispār nav.

  4. Nevajag apsmiet citus,pashi neko nedara.Esmu vienmer apbrinojusi Zingiti,vinas energiju,prieks,ka tads cilveks maaca citus.Jautajums,vai mes slinkojam ,vai daram.

  5. Labs un gaišs cilvēks lai viņai veicas ka dod ticību un cerību daudziem nelaimē nokļuvušiem cilvēkiem,jo mediķi bieži ņirgājas par cilvēkiem,kuriem nav vairs naudas ko maksāt,bet Ziņģite nešķiro lai viņai veicas un ilgs mūžs un lai izdodas projekt par trenažieri,tagad pa kluso Līgatnes reh.centrā arī rāpošanu iesaka.

  6. Zinģīte ir apbrīnojams cilvēks, garīgi stipra, labsirdīga, iedvesmojoša. Atšķirībā no tā, ko ārsti iesaka, Ziņģītes metodēm nevajag izdot naudu, viss ir pieejams un pašu rokās. Vajag tikai gribasspēku.

  7. es pati esmu raposanu izmeginajusi , un tiesam labi mugura nesap , lai vinai izdodas , paldies par to ko vina iesaka , ja kads negrib – lai nedara tas ir pasu zina

  8. Nu, kad vienreiz beigs publicēt tās vecuma marazma pārņemtās Ziņğītes murgus. Kombuļu Inese Nr 2. Labāk, nevis slaviniet prātā nojūgušos tanti, bet gan uzrakstiet, cik aši apmeklētāji pamet viņas ‘lekcijas’, kad saprot, ka dāmai jay sen nav pilns rubulis.

Pievienot komentāru