Ārstēšana, Veselības politika

Paglābj no iznīkšanas Kuldīgas slimnīcu

Kuldīgas slimnīcas parādes durvis. Foto - LETA

Veselības ministrijas sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par veselības aprūpes sistēmas reformu tomēr veikts būtisks labojums – Kuldīgas reģionālajai slimnīcai statuss netiks pazemināts, kā ministrija to bija iecerējusi.

Valdībai iesniegtajā redakcijā Kuldīgas slimnīca bija ierindota pirmajā slimnīcu līmenī, kurā pamatā tiek nodrošināta to slimnieku aprūpe, kas sirgst ar hroniskām kaitēm. Bet vakar, pirms valdība apstiprināja ziņojumu, tā tomēr tika pārcelta uz otro līmeni, kur atrodas vēl piecas diennakts neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīcas.

Ja Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa (“Kuldīgas novadam”) nebūtu iedarbinājusi savus politiskos kontaktus partijā “Vienotība”, kurai ir līgums ar viņas pārstāvēto partiju, droši vien viss paliktu tā, kā vēlējās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas saimnieks – Zaļo un zemniekus savienībai pietuvinātā Ventspils pilsētas dome. Ventspils slimnīcas jauda netiek pilnībā patērēta, pašvaldībai ir jādomā, kā to racionālāk izmantot, tāpēc Kuldīgas un tās apkārtnes slimnieki būtu īsti laikā.

Foto - Gatis Dieziņš

I. Bērziņa: “Gribas ticēt, ka beidzot tiks ņemtas vērā iedzīvotāju intereses, nevis tas, kurš politiskais spēks ir pie varas attiecīgajā pašvaldībā. Kuldīgas slimnīca atrodas jaunā ēkā, tajā šogad būs 700 dzemdību, kas ir vairāk nekā Ventspils slimnīcā. Turklāt jāņem vērā, ka Kuldīga atrodas 60 kilometrus no Ventspils – ja te vairs nebūtu stacionāra, kas strādā 24 stundas, tā būtu milzīga problēma iedzīvotājiem. Šis lēmums bija neloģisks no paša sākuma.”

Kuldīgas slimnīcas valdes vadītājs Ivars Eglītis .

Kuldīgas slimnīcas valdes priekšsēdētājs Ivars Eglītis uzsvēra, ka Kuldīgas stacionārā ārstējas vairāk pacientu nekā Dobeles slimnīcā, kurai saglabāts otrais līmenis, un tā būtu liela kļūda, ja Kuldīgā šīs iespējas vairs nebūtu. Tad Saldus un Brocēnu iedzīvotājiem būtu jābrauc simts kilometri, lai saņemtu to ārstēšanu, kas tika piedāvāta Kuldīgā.

Veselības aprūpes sistēmas reformā noteikts, ka otrā līmeņa slimnīcās tiks nodrošināti septiņi obligātie profili, kā arī tiks sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība. Ministrija to atļāvusi darīt Cēsu klīnikai, Madonas slimnīcai, Balvu un Gulbenes slimnīcu apvienībai, Dobeles un apkārtnes slimnīcai, Jūrmalas slimnīcai, Ogres rajona slimnīcai un arī Kuldīgas slimnīcai.

16 Komentāri

 1. Paldies Dievam,ka tik daudz deva to prātu par Kuldīgas slimnīcu,ko tad mēs no Saldus puses iesāktu!
  Patreiz par Kuldīgu saku labu vārdu un ceru,ka nekļūdīšos!

 2. Nu ,kā pret kuru ir attieksme!Cilvēks aiziet lūgt palīdzību,bet par to būs jāmaksā!Protams,Sistēma NaCl+šprice Tavegils,15€,kas man neko nelīdzēja.Pie tam pateica,ka man kašķis,nevis alerģija….

  1. ja pasam te nav jadzivo tad jau izskatas jauki… bet darbu te vat dabut ja vien esi klauns un turisti tev par to ko atmet…… nosplauties berzinai uz pilsetas, novada ekonomisko atistibu!

  2. Fantastiska pilsēta un pilsētas svētku balle pilnīgi par brīvu,kamēr bagātajā Ventspilī par svētku balli prasa 5 eiro,kauns Lembergam,bet Bērziņai,paldies!

 3. Ko jus latvijas vidu, tikai izmeriet ritigi, vienu slimnicu , un no katras skolas pa vienai un dzivosim. Un visu so gadu laika uzcelto sasniekto pamrtisim kakim zem astes.

  1. Optimizācija jau bija Eglīša plāns,pašu tik noņēma no ministra amata.Tagad var žēli vaimanāt,lai gan slimnīcu viņš ir gandrīz jau pārdevis VC 4.

 4. PAR ĀTRU VISI SAPRIECĀJĀTIES ,KA PASTĀVĒS KULDĪGAS SLIMNĪCA .AR 2018.G.1JANVĀRI ,TĀ TIKS PIEVIENOTA VENTSPILS SLIMNĪCAI ,KĀ FILIĀLE,KUR BŪS TIKAI DIENAS STACIONĀRS AR PĀRIS NODAĻĀM.NO DARBA NĀKSIES ŠĶIRTIES ARĪ PERSONĀLAM,LAI ATKAL PAPILDINĀTU BEZDARBNIEKU UN AIZBRAUCĒJU RINDAS.

Pievienot komentāru