Bērni, Grūtniecība un dzemdības

Vīrs: Sieva gaida mazo, es jau tagad jūtos noguris

Foto - Shutterstock

Stāsta lasītājs Edvīns: “Cenšos izpildīt visas sievas iegribas: pienesu gultā gurķīšus, lobu kalniem apelsīnus, izdabāju it visā. Bet sieva mūždien ir neapmierināta un kašķīga. Te raud, tad atkal metas strīdēties ar mani. Kāpēc tā notiek? Jau tagad jūtos ļoti noguris.”

Komentē ģimenes psiholoģijas centra Līna ģimenes psihoterapeite Ilze Mizāne-Novikova, divu bērnu mamma: “Līdz ar bērniņa ieņemšanu ikvienam mainās loma. Izmainās ģimenes sistēma. Faktiski tā ir krīze gan māmiņai, gan tēvam, gan omītēm un opīšiem. Ikviens apzinās, ka nu būs jaunā statusā, citā lomā.

Varbūt grūtnieces garastāvokli ietekmē kāds cits no ģimenes, piemēram, vīramātei ir tendence visā piedalīties. Ģimene ir sistēma, kurā cits citu spoguļo. Notiek kā purvā – ja tajā iemet akmeni, visa purva virsma sāk līgoties.

Der aizdomāties, kādēļ mīļotajai ir tāds stress. Varbūt tas saistīts ar laulāto attiecībām.

Nekašķējamies taču, ja esam laimīgi!

Vīram der pārdomāt, kas viņam varētu palīdzēt šo laiku izturēt. Vairāk skatīties pašam uz sevi – ko es varētu darīt citādi, lai atbalstītu sievu. Varbūt atnākt agrāk mājās, uzaicināt pastaigā, aizvest tur, kur viņa vēlas.

Vienmēr palīdz saruna. Vīrs lai pavaicā, par ko mīļajai sieviņai ir bažas. Varbūt lai ierosina – uzraksti, par ko uztraucies.”

 

logo-36

3 Komentāri

  1. Katram ir savādāka reakcija uz hormonu līmeni.visam kašķim pamatā ir tas,ko sieviete domā,tas veido emocijas.un jo vairāk viņa par to domā,jo spēcīgākas emocijas izdzīvo.mazums,ko viņa domā.vīrietim tas vrb šķiet sīkums,kā jau lielākai daļai,bet būtu lietderīgāk aprunāties,nevis lobīt apelsīnus.grūtniece prātā var izdzīvot sliktākos scenārijus,sākot ar pašām attiecībām,beidzot ar dzemdībām.doma par tām jau rada stresu.

Pievienot komentāru