Dzīvesveids, Nodarbes

Dziesminieku saiets “Lielkrūzēs”: mūzika, kas dziedina

No Elīnas Līces arhīva

“Mēs visi meklējam pieņemšanas izjūtu, alkstam emocionālās brīvības, un dziesminieku saietā to var piedzīvot ikviens,” tā saka mūzikas terapeite un dziesminiece Elīna Līce.

No piektdienas pēcpusdienas līdz svētdienas pusdienlaikam Jaunpiebalgas novada dabas saimniecībā Lielkrūzes notiks Latvijas dziesminieku un tautas saiets, tas šogad norisinās jau astoto reizi.

“Tie nav koncerti parastajā izpratnē, kur vieni muzicē, bet citi klausās. Notiek arī kopīga sadziedāšanās, dzīvošana mūzikā un sastapšanās. Šim pasākumam ir arī terapeitisks efekts, jo cilvēks atbrīvojas no savām ādām, maskām, lomām.”

Dziedinoša ir arī klātesamība. Tie, kuri ir klausītāji un, piemēram, ieradušies pirmo reizi, iesākumā klīst un meklē, kur viņi iederētos. Bet, kā raksturo Elīna, kādā brīdī pārņem vispārējais lauks, un ikviens sāk tam ļauties. Ikviens ir mudināts izriest labo, kas viņā jau ir.

“Pagājušā gadā uznāca milzīgs lietus, un visi sagrupējās nelielos bariņos. Tas notika dabiski un, iespējams, intuitīvi. Šajās mazajās kopībās ienāca dziesma un brīnumaina savējo sajūta. Tas ir tāds liels brīnums,” atceras Elīna.

Elīna arī pamanījusi, ka dziesminieku pasākumā ikreiz izdodas satikt cilvēkus, ar kuriem uzreiz var sarunāties par dziļām dzīves lietām. Skaistā daba un vide Lielkrūzēs veicina šo iespēju saskarties dziļi un patiesi.

Elīna Līce ir dzejniece un dziesminiece, par savu instrumentu viņa sauc ģitāru un dažādas stabules. Šajā dziesminieku saietā viņa, iespējams, ņems talkā arī akmeņus, gludinātus oļus, ko spēlē īpašā veidā. Elīnai ir divi dēli, četrus un septiņus gadus veci. Kamēr Elīna atrodas dziesminieku saietā, puikas ar prieku pieskata viņas mamma dzejniece un publiciste Anda Līce.

Dziesmas un koncerti piepildīs visas trīs saieta dienas. Piedalīsies gan jaunie dziesminieki, gan tie, kuri meklē netradicionālas skaņas, instrumentus, salikumus un izpausmes veidus. Sestdienas vakarā notiks lielkoncerts, kur vienuviet tiksies iemīļotākie dziesminieki. Klausītājus priecēs Valdis Atāls, Haralds Sīmanis, Kārlis Kazāks, Mikus Straume, Uldis Kākulis, Silvestrs Sīlis un vēl daudzi jo daudzi.

Foto – no saiets.lv un Elīnas Līces arhīva
Foto – no saiets.lv un Elīnas Līces arhīva

Rītos notiks saules sveikšana un rīta spēka prakses, dienas laikā rosīsies amatnieku darbnīcas un meistarklases, kur varēs apgūs skaņas, vārda, kustības un dzīvesdziņas gudrības. Būs iespēja piedzīvot sevi nakts spēka takā, izbaudīt uguns skulptūru skaistumu un saietu noslēdzot – uguns spēka rituāls kopā ar folkloras un seno cīņu kopu Vilkači. Visu pasākuma laiku par tīru miesu un garu rūpēsies pirtnieki.

Kā jau la.lv rakstīja, pagājušā gada rudenī Lielkrūzēs notika liels ugunsgrēks. Pamazām tiek atjaunots liesmu paņemtais, ēkām šobrīd uzlikti pagaidu pārsegumi, taču darāmā vēl ir ļoti daudz. Par spīti piedzīvotajai ugunsnelaimei, saimnieki Valentīna un Guntars Dolmaņi ir gatavi sirsnībā uzņemt dziesminieku saimi.

Sīkāka informācija par pasākumu – www.saiets.lv un www.facebook.com/saiets/.

 

Pievienot komentāru