Dzīvesveids, Nodarbes

Sācies onkoloģisko pacientu kāpiens Monblānā

Publicitātes foto

Visi ekspedīcijas dalībnieki, šorīt, 29. jūlija agrā rītā, no lidostas Rīga, uzsāka savu ceļu pretī Monblāna virsotnei, dodoties uz Ženēvu, kur turpinās savu ceļu uz Francijas Alpu pakājē esošo pilsētu Šamonī. Šamonī kāpiena dalībnieki, divu nedēļu laikā, apgūs alpīnisma iemaņas, kā arī dosies ceļā, lai sasniegtu kalna virsotni.

Šī projekta mērķis ir iedrošināt un iedvesmot onkoloģiskos pacientus slimības uzveikšanai, popularizēt pretstāvi slimībai, kā arī veicināt dzīves kvalitātes saglabāšanu arī ārstēšanās periodā. “Kāp cīņai pret vēzi” laikā ārstu izvērtētās aktivitātēs piedalīsies astoņi onkoloģiskie pacienti, kuri sekmīgi cīnās vai jau ir uzveikuši ļaundabīgo audzēju.

Kāpienā piedalīsies Džeina Beilija (ASV), Elita Bušmane, Indra Vālande, Jevgēņijs Odincovs, Zane Cinglere – Kraukle (Latvija), Kristina Jakovenko (Ukraina), Soļižans Elsunkajevs (Čečenija), un Zoja Sokolova (Krievija). Kāpiena instruktori būs Latvijā labi pazīstamie alpīnisti Kristīne un Kristaps Liepiņi.

Pasākuma laikā dalībnieki dalīsies ar savu pieredzi un dzīvesstāstiem, kuri tiks publicēti video dienasgrāmatās sociālo mediju platformās, lai veicinātu sabiedrības izpratni par onkoloģiskajām saslimšanām un iedvesmotu citus pacientus. Projekta noslēgumā notikums un dalībnieku stāsti tiks iekļauti dokumentālajā filmā.

Pasākumu rīko Ainas Mucenieces Viroterapijas fonds sadarbībā ar “Kalnu Grupu”.

Pievienot komentāru