Pāris, Psiholoģija

Sievietes liktenis mīlēt un ciest?! Kā izvairīties no toksiskām attiecībām

Foto - Shutterstock

Par toksiskām mēdz dēvēt neirotiskas attiecības. Ir vairākas pazīmes, pēc kurām skaidri var saprast, ka notiek kaut kas neveselīgs.

Pirmā pazīme – partneris neinteresējas par tavu dzīvi. Viņu neinteresē, kur un par ko tu strādā, kā tev patīk pavadīt atvaļinājumu utt. Tu kā cilvēks, kā personība ar savām īpatnībām, ieradumiem, hobijiem – viņam neesi vajadzīga. Tu viņam esi vajadzīga kā funkcija, nevis kā cilvēks kopumā.

Otrā pazīme – tu esi gatava nākamajam posmam, bet viņš nē. Jūs satiekaties vairāk nekā sešus mēnešus, bet viņš nepiedāvā dzīvot kopā, lai gan tu būtu gatava piekrist. Vai jūs jau ilgi dzīvojat kopā, bet viņš nepiedāvā apprecēties, lai gan tev ļoti to gribētos. Vai jūs precaties, bet viņš nevēlas bērnus, lai gan tu vēlētos kļūt par māti. Tās ir toksiskas attiecības, kad tavs partneris ignorē tavas pamata vajadzības un vēlmes. Tas nenozīmē, ka viņš ir slikts cilvēks, viņš var arī nevēlēties bērnus vai ko citu, tās ir viņa tiesības. Tikai no šī brīža jūsu attiecības kļūst toksiskas – tev.

Trešā pazīme – viņš liek tev mocīties greizsirdībā vai iesaka palikt tikai draugiem, lai gan skaidri redzams, ka esi iemīlējusies.

Vissvarīgākā pazīme – šīs attiecības tev nesniedz prieku. Gluži pretēji, visu laiku tu esi saspringta, tev ir grūti, tev nav komfortabli. Viņš piezvanīja, bet tad pazuda uz nedēļu. Tu raksti viņam sociālajos tīklos, sūti SMS, bet viņš neatbild. Tad parādās, un pēc tam atkal pazūd. Viņš neiepazīstina ar saviem draugiem. Vai vispār jūs saista tikai sekss, bet uz kino, pastaigāties vai uz restorānu jūs neejat kopā, tam viņam ir citi cilvēki. Un nav svarīgi, kādu iemeslu dēļ viņš tā uzvedas. Svarīgi ir viens: viņš nedomā par to, ka nodara tev sāpes.

Bet tas viss nav par viņu. Tas viss ir par tevi.

Tā esi tu, kura nonākusi toksiskās attiecībās, tas tev bijis vajadzīgs visdažādāko iemeslu dēļ. Problēma, kā parasti, nāk no bērnības: kāds tev iemācījis, ka mīlestība – tā ir, lūk, tāda – ar ciešanām un pārdzīvojumiem.

Mūsu sievietēm ir vajadzīgs sevi žēlot. Ciest un žēlot sevi. Galu galā, patiesībā tas viss notiek viņas galvā. Tajā risinās scenāriji par vīrieša pāraudzināšanu, pakļaušanu vai vēl kādi citi. Tajos viņš ir nelietis, bet viņa – svētā. Šajās attiecībās viņa spēlē abu vietā.

Vēlāk šīs sievietes atcerēsies: reiz bija man Īsta Mīlestība – vēl trīs gadus pēc tam nevarēju atjēgties. Viņas neirotiskajā priekšstatā par pasauli mīlestības dziļumu, kvalitāti nosaka ciešanu lielums. Viņas uzskatos laime – tas ir ar grūtībām, ar asinīm un sviedriem grūtajam liktenim izplēsts mazs gabaliņš, kuru vēl nepieciešams ar lielām pūlēm saglabāt un aizsargāt.

4 Komentāri

  1. daži labai ir vēl jāspēlējas ar lellītem līdz mūža vakaram, tās pāri nenodarīs, nevis jālien attiecībās ar veci, jo tur nu vajag asus nagus, zobus un perfektas smadzenes

  2. Tā ir katra indiividuāla pasaule pieņemt to otru vai nē.Tu saproti un Tev jāpieņem nosacījums,ka nevari piespiest mīļēt,ja no pretējās puses nav intereses. Vienīgi kaitinā neskaidrības-atklātības trūkums. Sirdij jau nevar pavēllēt,bet ja ari tā būtu ,gan jau ar laiku rētas sadzītu.

Pievienot komentāru