Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Pagatavo dabisko kosmētiku pati! Jolantas Tabakas padomi un receptes

1. Pie dabīgā pierod

1no5
Publicitātes foto

Veikalā nopērkamo kosmētisko līdzekļu sastāvā parasti izlasāma virkne nezināmu vielu nosaukumu. Daļa cilvēku izvēlas produktus, par kuru izcelsmi ir droši, jo kopt ādu un vairot skaistumu vēlas ar dabīgiem līdzekļiem. Augot pieprasījumam, aug arī dabīgo līdzekļu un sastāvdaļu pieejamība. Jolanta Tabaka eksperimentu ceļā ir tikusi pie vairākām dabīgu skaistumkopšanas līdzekļu receptēm. Krēmu, losjonu, toniku un skrubju gatavošana ir, viņasprāt, smaržīgs un sievišķīgs vaļasprieks. Dažas no receptēm viņa atklāj arī mums.

Foto - Matīss Markovskis

Jolanta Tabaka kosmētikas līdzekļu gatavošanu apguvusi pašmācības ceļā. “Pirms aptuveni septiņiem gadiem devos uz Taizemi, kur iepazinu kokosriekstu eļļu. Tā man bija liels atklājums. Sāku eļļu lietot ādas kopšanai, un tā kļuva maiga, patīkama.” Jolanta atklāja, ka kokosriekstu eļļa ir viens no bāzes produktiem dažādu kosmētikas līdzekļu izgatavošanā, un pati sāka eksperimentēt ar dažādām sastāvdaļām un ēteriskajām eļļām. Iepazina divas klasiskās bāzes eļļas: vīnogu kauliņu un kokosriekstu. Tās izmanto masāžas eļļu, sejas un ķermeņa krēmu veidošanai, jo der jebkura tipa ādai, ir vieglas, nenosprosto poras. Ādai pēc 30 gadu vecuma piemērotāka ir mārdadžu sēklu eļļa.

Ēteriskās eļļas var izvēlēties pēc patikas. Tonizējoša, uzmundrinoša un atsvaidzinoša ir citrona, bazilika, melisas, citronzāles, greipfrūta ēteriskā eļļa. Tās visas ir piemērotākas lietošanai no rīta. Savukārt nomierinoša un relaksējoša ir sandalkoka, lavandas, rožu, vaniļas, liepziedu vai mandarīnu ēteriskā eļļa. Tās palīdz līdzsvarot nervu sistēmu, tādēļ piemērotas vakaram.

“Bija pagājis gads, kopš aizrautīgi lietoju paša gatavotos produktus, kad man uzdāvināja ļoti smalku krēmu. Izmēģināju to, bet bija sajūta, ka esmu uzklājusi svešķermeni. Produkta ķīmiskais sastāvs šķita par smagu ādai, kas jau bija pieradusi pie maigas aprūpes,” stāsta Jolanta.

Veikalos, ejot garām produktu klāstam, viņa pamanījusi, ka to cenas ir diezgan augstas. Turklāt– jo dabīgāks krēms, jo dārgāks. Pašam pagatavot skaistumkopšanas līdzekli izmaksā aptuveni divkārt mazāk. Protams, jāņem vērā, ka nepieciešama kārbiņa vai trauciņš, kur produktu iepildīt. Tādēļ Jolanta lūdz draugus izlietotos iepakojumus atdot, tā teikt, otrreizējai pārstrādei.

“Dabā gandrīz viss atrodamais ir izmantojams kosmētisko līdzekļu pagatavošanai. Piemēram, laikā, kad zied mežrozītes, tās salasu, izkaltēju ar visām sēklām, samaļu kafijas dzirnaviņās, iegūstu pulveri, kas ir viena no pamatsastāvdaļām mežrozīšu–cukura ķermeņa skrubim,” atklāj Jolanta. Saskaroties ar eļļu, no mežrozītēm izdalās ķīmiskas vielas, piemēram, C vitamīns, sēklas satur vērtīgo E vitamīnu, kas mitrina, tonizē ādu un veicina šūnu atjaunošanās procesu. Protams, dzerot tēju, šīs vielas var iegūt lielākā daudzumā, nekā lietojot ārīgi. Drīzāk tas ir lielisks abrazīvais materiāls, kas maigi, bet dziļi noņem atmirušo ādas raga kārtiņu un uzlabo labsajūtu. Gatavojot ķermeņa skrubjus, kā papildvielas var izmantot dažādus kaltētus ziedus, piemēram, rozes, maijpuķītes, vizbulītes, pienenes.

  1. Pie dabīgā pierod
  2. Konservanti kosmētikā – ar mēru un izpratni
  3. Saldēta gurķu sula
  4. Būtiski papildnosacījumi
  5. Receptes

Pievienot komentāru