Ārstēšana, Veselības politika

Septembrī Ķīpsalā mediķi pulcēsies Latvijas Ārstu kongresā

Foto - Shutterstock

No 21.septembra līdz 23.septembrim Starptautiskajā izstāžu centrā “Ķīpsala” notiks lielākais medicīnas forums Latvijā – 8.Latvijas Ārstu kongress, aģentūru LETA informēja kongresa rīkotāja Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) pārstāve Sendija Burka-Šaicanova.

Kongresā tiks aplūkotas tādas aktuālas tēmas kā mātes un bērna veselība, paliatīvās aprūpes problemātika, veselības aprūpes finansēšana, ārstniecības personu darbības tiesiskais regulējums, farmācija, primārās veselības aprūpes un neatliekamās medicīniskās palīdzības attīstība Latvijā, ārstu un veterinārārstu sadarbības jautājumi, kā arī citas.

Tāpat kongresa laikā norisināsies diskusijas par aktuāliem veselības aprūpes, organizācijas, prakses, izglītības un zinātnes jautājumiem.

Burka-Šaicanova pavēstīja, ka trīs izstādes dienās notiks arī virkne citu nozīmīgu pasākumu nozares profesionāļiem, tostarp 4.Māsu, vecmāšu un ārstu palīgu kongress, Latvijas Zobārstu asociācijas sēde, starpdisciplinārā konference zobārstiem, Latvijas Farmaceitu biedrības kongress un citi. Vienlaikus norisināsies arī starptautiskā medicīnas izstāde “Medbaltica 2017”.

Pēc LĀB pārstāves paustā, pasākumu programma vienkopus pulcēs dažādu veselības nozaru speciālistus un profesionālās biedrības, lai tiktos, dalītos pieredzē un diskutētu ar Latvijas un ārvalstu kolēģiem par nozares jaunumiem un problēmām.

LĀB informēja, ka Latvijas Ārstu kongress ir lielākais medicīnas forums Latvijā, kurš notiek reizi četros gados un kurā ik reizi piedalījušies vairāki tūkstoši ārstu no Latvijas, kā arī latviešu tautības un ar Latviju saistīti ārsti no visas pasaules. Pirmie trīs Latvijas Ārstu kongresi notika 20.gadsimta pirmajā pusē.

Pievienot komentāru