Ārstēšana, Veselības politika

Mediķu streika jēga: radīt neērtības sajūtu

Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska (no kreisās) un Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide (no labās) tikšanās laikā ar Ministru prezidentu, kurā pārrunā situāciju veselības aprūpes sistēmā. Foto - LETA

Tieši pirms mēneša, 3. jūlijā, daļa ģimenes ārstu sāka streiku. Tagad tas daļēji beidzies; ir panākti kādi rezultāti, taču sabiedrības aptauja rāda, – protests neko būtisku veselības nozarē nav mainījis.

Uz jautājumu, vai streikošanai mūsu valstī vispār ir jēga, Kalējs norādīja, ka valdības koalīcija ir sarosījusies un sākusi domāt, kā tagad rīkoties. Tomēr mediķus interesē iznākums un finansējuma pieaugums, lai aizkavētu viņu aizbraukšanu no Latvijas vai arī pāriešanu uz citām nozarēm, kur var nopelnīt vairāk.

“Ja tas izdosies, tad mēs varam teikt, ka streikam bija panākumi. Līdz šim brīdim – nē, jo mūsu oficiālais algu līmenis medicīnā vēl joprojām ir zemāks, nekā tas bija pirms krīzes,” norāda Latvijas Slimnīcu biedrības vadītājs.

Savukārt Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide pauda viedokli, ka streiks parādījis valdības un Veselības ministrijas patieso attieksmi pret pacientiem un ārstiem, jo problēma bija jārisina uzreiz.

Daļa ārstu streiku turpinās, skatoties, kā tiek veidots budžets, kā tiek īstenoti solījumi, bet, ja līdz 1. oktobrim solījumi netiks pildīti, mediķi var arī slēgt ģimenes ārstu prakses, apliecināja Veide.

4 Komentāri

  1. Mana ģimenes ārste Talsos jau visu laiku pieņem (pieraksta rindā apmēram ar divu nedēļu nobīdi tikai 4 pacientus stundā četras stundas dienā).Ārpus pieņemšanas laika daktere ir sasniedzama tikai draugiem,kuriem ir iedots viņas mobilā numurs. Pārējiem (plebejiem) vienīgā izeja-ātrā palīdzība.

    1. Par tevi, Mirdziņ, ņirgājās valsts, bet ģimenes ārsti cenšas tevi aizstāvēt. Bet redzot tavas izpratnes griestus, šķiet, ka neesi aizstāvēšanas vērta.

Pievienot komentāru