Ārstēšana, Citas slimības

Delikāta lieta – orgānu noslīdējums. Profilakse, ārstēšana, pazīmes

1. Mūžsena veselības liksta

1no6
Foto - Shutterstock

Smagumu celšana, kārtīgs fizisks darbs, palielināts ķermeņa svars, grūtniecība, dzemdības – tie ir tikai daži iemesli, kas sievietēm var radīt starpenes balsta funkciju zudumu, tādējādi ar laiku veicinot mazā iegurņa orgānu noslīdējumu un reizumis pat izkrišanu.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra Gaiļezers Ginekoloģijas klīnikas vadītāja Nellija Lietuviete stāsta, ka mazā iegurņa orgānu noslīdējums ir multi-disciplināra tēma. Ar pacientēm, kurām ir šāda problēma, sastopas gan ginekologi, gan urologi, gan proktologi.

“Tā ir mūžsena problēma, taču pēdējos gadu desmitos pie tās pastiprināti strādāts, bijis daudz pētījumu. Runājot par mazā iegurņa orgānu noslīdējumu, Latvijā gan par to joprojām nav statistikas, bet vidējie dati pasaulē rāda, ka risks tikt operētai ir katrai desmitajai sievietei. Pēdējā laikā līdz ar dzīvildzes palielināšanos sievietēm šis jautājums kļūst arvien aktuālāks,” uzsver speciāliste.

Viens no riska faktoriem, kāpēc attīstās šī patoloģija, ir tas, ka sievietei palielinās intraabdominālais jeb iekšējais spiediens vēdera dobumā. To var provocēt smags fizisks darbs, adipozitāte jeb palielināts ķermeņa svars, plaušu saslimšanas (piemēram, klepus), aizcietējumi, traumatiskas dzemdības, starpenes un iegurņa orgānu operācijas. Bieži vien tas saistīts ar saistaudu iedzimtu nepietiekamību. Vēl to var veicināt estrogēnu jeb sievišķīgo hormonu trūkums. Viens no iemesliem ir arī smēķēšana, kas padara saistaudus vājākus.

  1. Mūžsena veselības liksta
  2. Muskuļu vājums un citi iemesli
  3. Kā cimdiņš izveras uz āru
  4. Operāciju pielāgo individuāli
  5. Fiziski aktīva, bet ar prātu
  6. Pazīmes, ka varbūt ir orgānu noslīdējums

Pievienot komentāru