Dzīvesveids, Padomi

Imunitātes stiprināšana un 3 vaļi, uz kuriem tā balstās – sagatavojies rudenim laicīgi!

Attēls no Pixabay.com

Lai kā negribētos to atzīt, vasara jau tuvojas savam noslēgumam, taču nesaskumsti – priekšā ir vēl mēnesis, kura laikā vari veiksmīgi sagatavoties rudens atnākšanai, lai saaukstēšanās un vīrusi ietu Tev ar līkumu. Kas ir atbildīgs par Tavu veselību un noturību pret saslimšanām? Tieši tā, imunitāte. Lai rudeni pārlaistu bez saslimšanām, svarīga ir imunitātes stiprināšana. Turpini lasīt rakstu par to, kā saglabāt veselību, un uzzini SMScredit.lv ieteikumus, kā vienkāršos veidos stiprināt imunitāti!

Attēls no Pixabay.com
Attēls no Pixabay.com

Vai laba vajag daudz?

Šķiet, aicinājumu dzert vairāk ūdens var lasīt katrā ar veselību saistītā rakstā, tomēr cilvēki joprojām to dara daudz par maz, bet imunitātes stiprināšana no ūdens patēriņa ir atkarīga vistiešākajā veidā. Kā ir ar Tevi? Ūdens tiek izmantots ne tikai kā organisma dzesēšanas šķidrums, bet arī kā baktēriju, vīrusu un toksīnu izvadītājs – ar to no organisma tiek izskalots viss liekais.

Dienā nepieciešams izdzert vismaz 1,5 litru tīra ūdens pa četriem malkiem vienā reizē – tas ir daudzums, kas no vienas padzeršanās reizes uzsūcas organismā. Lai ūdens dzeršanu padarītu interesantāku, vari tam pievienot gurķu šķēlītes, piparmētru lapas, augļu gabaliņus vai ogas. Izmēģini!

Izmanto ūdeni gan no iekšas, gan āra!

Imunitātes stiprināšana tiešā veidā notiek ar rūdīšanās palīdzību. Šeit runa atkal ir par ūdeni – tas palīdz organismam ne tikai no iekšpuses. Lai norūdītos, reizi dienā nopeldies! Un kopš šodienas peldies visu cauru gadu – gan augusta siltajos, gan septembra dzestrajos, gan oktobra un novembra aukstajos ūdeņos. Ziemā kļūsti par roni, peldoties āliņģī, un pavasarī izbaudi, kā ūdens lēnām atkal iesilst! Šis ir izcils veids, kā stiprināt organisma izturību un sagatavoties rudens sezonai.

Attēls no Pixabay.com
Attēls no Pixabay.com

Peldēšanas alternatīva

Ja Tev nav pieejama peldvieta vai neproti peldēt, imunitātes stiprināšana ar rūdīšanos nav jāaizmirst – peldēm ir alternatīva, kas pieejama katram savās mājās – duša! Vai precīzāk – kontrastduša. Kā tas notiek? Pavisam vienkārši:

  • nostājies zem patīkami siltas dušas strūklas, sasildies;
  • uz 10 – 15 sekundēm maini temperatūru uz vēsu;
  • 10 – 15 sekundes atkal sasildies;
  • tādu pašu laika sprīdi stāvi zem vēsas dušas.

Atceries, ka kontrastduša vienmēr ir jāsāk ar silto, bet jāpabeidz ar auksto ūdeni! Protams, organismam būs šoks, tādēļ vispirms sāc ar nelielām temperatūras svārstībām, lai nenodarītu pāri savam ķermenim, un ar laiku palielini kontrastu līdz karstam un ledainam ūdenim.

Ņem vērā – ja Tev ir sirds vai asinsvadu problēmas, pirms nodarbojies ar šādu rūdīšanos, aprunājies ar savu ārstu, vai Tev tas ir ieteicams un kādus kontrastus labāk izvēlēties, lai imunitātes stiprināšana nepārvērstos par organisma traumēšanu.

Attēls no Pixabay.com
Attēls no Pixabay.com

Nost ar apaviem!

Tu noteikti zini, ka pēdās ir ļoti daudz nervu galu, tādēļ tās tik ļoti kut. Varbūt Tu zini, ka, rūdot pēdas, notiek imunitātes stiprināšana? Kā to izdarīt? Cik vien iespējams, staigā basām kājām. Rūdi pēdu nervus, bez apaviem staigājot pa:

  • piemājas mauriņu;
  • melnzemes dobēm;
  • pludmales smiltīm;
  • gludiem bruģakmeņiem;
  • durstīgiem akmentiņiem.

Fantastiska pieredze pēdām būs baskāju takas apmeklējums – Latvijā tādas ir divas: Ķemeros un Valmierā. Izvēlies sev tuvāko un dodies palutināt savas pēdiņas!

Vērtīgie kardio treniņi

Kardio jeb sirds treniņi ir vēl viens solis uz stipru imunitāti un veselu ķermeni. Tie vienlaikus palīdz arī sadedzināt taukus un stiprina plaušas, kā arī paātrina metabolismu, palīdzot tievētājiem sasniegt savu mērķi. Runājot par imunitāti, stipra sirds un spēcīgas plaušas ir ārkārtīgi svarīgs faktors organisma veselības saglabāšanai. Vasara ir īstais laiks, kad sevi pieradināt pie ikdienas skrējiena vai brauciena ar velosipēdu. Ja Tev vēl nav sava divriteņa, noteikti to iegādājies – tas ir neatsverams ieguldījums Tavā veselībā un aktīvā brīvā laika pavadīšanā!

Attēls no Stocksnap.io
Attēls no Stocksnap.io

Dzīvam cilvēkam dzīvi vitamīni

Imunitātes stiprināšana nav iedomājama bez pareiza, sabalansēta uztura un no dabas gūtiem vitamīniem. Un, kā skolas laikā mācīja – vitamīni atrodas tikai “dzīvos”, termiski neapstrādātos dārzeņos un augļos. Kurā gan citā laikā, ja ne tagad, var saēsties visas iespējamās dārza un meža ogas, svaigus burkānus un zirnīšus, rutkus, redīsus, salātlapas un tomātus? Pats svarīgākais – ekoloģiski audzētus un tīrus no ķimikālijām. Labas ēšanas noslēpums ir sezonālie augļi un dārzeņi iespējami daudz svaigā viedā. Tomāti ir jāēd tad, kad tie Latvijā ir izauguši un nogatavojušies, āboli jāēd Latvijas ābolu laikā, tā pat ar plūmēm, zemenēm, mellenēm un citām ogām un augļiem.

Attēls no Pixabay.com
Attēls no Pixabay.com

Sagatavojies rudenim kā nākas!

Imunitātes stiprināšana ar rūdīšanos, fiziskām aktivitātēm un dabīgu vitamīnu uzņemšanu no svaigiem augļiem un dārzeņiem ir labākais, ko Tu vari darīt, lai sagatavotu savu organismu rudenim, vienlaikus neveicot milzīgas izmaiņas ikdienas paradumos. Atliek tik vien kā nedaudz piedomāt pie tā, ko ēd, cik daudz dzer un kusties, kā arī vakara dušu noslēgt ar nelieliem kontrastiem! SMScredit.lv Tev novēl izdošanos un patīkamas emocijas, stiprinot veselību!

 

Pievienot komentāru