Ārstēšana, Veselības politika

FOTO: Skaties, kā “Stradiņos” uz jauno korpusu pārceļas endokrinoloģijas un reimatoloģijas nodaļas

jaunais-korpus3

Šodien, 16. augustā, endokrinoloģijas un reimatoloģijas nodaļas pārceļas uz jaunajām telpām. Līdz šim šo nodaļu pacienti ārstējās atsevišķā ēkā slimnīcas 10. korpusā. Turpmāk endokrinoloģijas, reimatoloģijas un iekšķīgo slimību pacienti ārstēsies jaunās un plašās telpās jaunuzceltā A korpusa 2. stāvā.

Nodaļā kopā ir deviņpadsmit divvietīgas pacientu palātas. Katrā palātā ir izbūvēta labierīcību telpa. Nodaļā ir vairākas procedūru telpas, plašs māsu postenis, telpas pacientu un darbinieku ērtībām. Tāpat kā iepriekš, arī šajā nodaļā darbosies diabēta apmācību kabinets.

Pacientu iestāšanās slimnīcā būs daudz ērtāka, jo iestājoties slimnīcā plānveida kārtībā, pacients jaunā korpusa pirmajā stāvā reģistrēsies un turpat ar liftu nokļūs 2. stāvā, kur atrodas nodaļa. Darbinieki varēs izmantot plašās garderobes, kas izbūvētas ēkas pazemes stāvos.

Stradiņa slimnīcas valdes priekšsēdētāja Ilze Kreicberga norāda: “Katra pārcelšanās mums slimnīcā ir liels notikums. Esmu gandarīta, ka jaunā māja pamazām piepildās, jo šodien jaunajās telpās iekārtojas jau otrā stacionārā nodaļa. Pārdomātā, sakārtotā un drošā vide un ērtības ir neatsveramas sekmīgai un efektīvai ārstēšanās norisei un laikam, ko pacienti pavada slimnīcā.”

Jaunajā korpusā darbojas poliklīnika, pacientu plānveida uzņemšana, apvienotā laboratorija, laboratorisko analīžu nodošanas kabinets, nefroloģijas nodaļa, kā arī endokrinoloģijas, reimatoloģijas nodaļas. Drīzumā uz jauno korpusu pārcelsies arī uroloģijas, otorinolaringoloģijas, gastroenteroloģijas nodaļas. Darbs jaunajās telpās tiek uzsākts pakāpeniski, saņemot un uzstādot visas nepieciešamās iekārtas. Pēc to uzstādīšanas atvērsies arī endoskopiju nodaļa, kā arī diagnostiskā radioloģija un internās medicīnas dienas stacionārs.

Jaunā korpusa pirmās kārtas celtniecībai tika piesaistīti līdzekļi no Eiropas Reģionālā Attīstības Fonda. Līguma ietvaros uzcelta arī atsevišķa ēka – energobloks, kā arī izbūvēts lietus notekūdeņu kolektors, visas nepieciešamās pazemes un virszemes komunikācijas. Energobloks nodrošina autonomu slimnīcas elektroapgādi, kā arī modernākās inženiertehniskās tehnoloģijas ēkas pārvaldībai.

2 Komentāri

  1. Interesanti kur ir telpas darbiniekiem ? kautka nevaram atrast, Pat vergiem atlauj atvilkt elpu.Driz vispar nebus, kas tai ..paradize: stradas.

Pievienot komentāru