Ārstniecības augi, Netradicionāli

Kalme atmiņai, vībotne dvēselei. Kā palīdz septiņi augi, atklāj pirtniece

Foto - Shutterstock

“Daudz ko izmēģinu, strādājot ar cilvēkiem. Piemēram, pirts procedūrās izmantoju pienenes saknes pulveri, ko bārstu peramajam uz muguras. Pienene enerģētiski tīra laukā rūgtās lietas, ļauj tikt klāt bērnības rūgtajai pieredzei. Mīlīgā veidā palīdz pacelt bērnības slāņus, lai varētu tos sakārtot un turpināt dzīvot laimīgāk,” žurnāla “36,6” jūlija numurā skaidro pirtniece un augu pasaules pētniece Ieva Ančevska. Viņa piemin tikai dažus augus, skaidrojot to iedarbību uz garīgo un psiholoģisko jomu. Izvēlas sev tuvākos, tātad labākos palīgus.

* Vībotne ir senākais sakrālais augs. 60 tūkstošu gadu senos apbedījumos atrasta kāda zālīte, kas bija paklāta zem mirušajiem. Izrādījās – vībotne. Tā vislabāk der pārejas rituālam – dzimšanas, miršanas, iesvētīšanas vai kāzu gadījumā. Vībotne atver garīgo telpu, palīdz dvēselei pārkārtoties, sasniegt garīgo skaidrību.

* Pelašķis ir gaismas nesējs, padara skaidrākas domas, atver spēju redzēt, ļauj saskatīt risinājumu šķietami bezcerīgā situācijā. Orākula augs, tā stublāju senatnē dažādas tautas izmantoja zīlēšanai.

* Nātre iestiprina dvēseli ķermenī, palīdz dvēselei būt tam klātesošai. Nātru sulu deva grūtniecei, lai jaunajai dvēselei vieglāk iemiesoties.  Nātre stiprina iekšējo pārliecību. Tam, kurš izklaidīgs, nespēj koncentrēties, nātre palīdz atgriezties šeit un tagad. Ātri iedarbojas. Ja ejam un sapņojam, bet piepeši uzduramies nātrei – ar šo dzēlienu uzreiz esam atpakaļ realitātē. Palīdz arī garīgi koncentrēties. Tibetā nātre ir viens no svētajiem augiem.

* Kalme veicina atmiņu. Labi der arī drosmei un iekšējā miera saglabāšanai. Senie karavīri, dodoties kaujā, piesēja kalmi pie cepures.

* Dižzirdzeni vairākās valodās dēvē par eņģeļsakni. Senatnē tā bija pirmais palīgs, lai izvairītos no mēra kaites, aizsargātu no negatīvas ārējās ietekmes.

Dižzirdzene der imunitātes, tātad iekšējā spēka, mūsu gribas stiprināšanai. Tā spēcina dzīvessparu, palīdz pieņemt to, ar ko grūti tik galā.

* Zeltgalvīte labi mazina bailes, kas traucē attiecībās. Fizioloģiskā līmenī tā noder kā nieru dziednieks, bet nieru raizes bieži rodas no attiecību problēmām, skaudības vai bailēm. Tādas ir šīs ķermeniskās un garīgās sakarības.

* Ložņājoši augi palīdz noturēties pie zemes. Sētložņa ļauj vieglāk iejusties dabā, būt saskaņā ar šo pasauli. Paberzē lapu – tai ir spēcīga, mētrai līdzīga smarža –, aizliek aiz auss un kļūst vieglāk apzināties sevi kā dabas daļu.

“Katram augam ir sava vēsts, dots veselībai vai pārtikai, tikai mums tas ar pateicību jānovērtē. Pateikties zemei varam vienkārši – priecājoties par to un vasarā staigājot ar basām pēdām, tā sniedzot pretī savu enerģiju,” mudina Ieva Ančevska.

 

logo-36

Pievienot komentāru