Dzīvesveids, Padomi

Anna Krimele: Just vēju ar ausīm. Par personisko un spēka avotiem dzīvē

Foto - Matīss Markovskis

Anna Krimele ir bijusi gan teoloģijas studente, gan televīzijas šovu vadītāja, gan personības izaugsmes trenere. Tagad viņa studē geštaltterapiju un vada nodibinājumu 3 āboli, kas veido projektus sabiedrības izglītošanai, arī ar labdarīgu ievirzi. Skaista un gudra – tāds raksturojums nāk prātā vispirms. Sarunā Anna atklāj arī savu sirds siltumu. Viņa pati ir pārsteigta, ka, stāstot par sevi, vai ikkatrā epizodē izlien pa dzīvīgam asnam – cik svarīga ir saskaņa ar dabu un tās ritmiem, dzīvošana harmonijā ar Visumu.

 

Respektēt Mēnesi

Esmu ļoti jutīga pret dienas noskaņojumu. Daždien nekas neiet, kā plānots, sities kā pret sienu. Agrāk nesapratu, kāpēc tā. Tagad zinu – jāieskatās Mēness kalendārā, sak, vai tik šodien nav 19., 23. vai 29. Mēness diena.

Kad mani iepazīstināja ar Mēness kalendāru, lasīju, vēroju, mācījos sajust. Pirmie divi gadi pagāja, pētot, kas kurā Mēness dienā notiek ar mani un citiem. Redzēju, ka uzvedība mainās arī tiem, kuri sacīja, ka viņus Mēness neiespaido. Katrai dienai ir savs astroloģiskais raksturojums, līdz ar to nepieciešams citāds uzvedības modelis.

Arī savu meitu Anniju mācu respektēt šos procesus. Nesen viņa pabeidza 9. klasi, bija grūti pārbaudes darbi. Daždien sacīju: nav ko mocīties, rīt to pašu paveiksi viens divi. Ja ņem vērā dabā notiekošo, dzīvo saskaņā ar Visuma ritmiem, viss sokas daudz vieglāk, harmoniskāk.

 

Būt visiem kopā

Nesen ar vīru Rafaelu nosvinējām kāzu gada jubileju. Mēs ļoti daudz laika pavadām kopā. Mums ir kopīgs vakara filmu skatīšanās rituāls, uz mežu iešanas un pastaigu prieks. Brīvdienā vienmēr vispirms padomājam, kā šodien jūtamies, tad saprotam, kā gribam pavadīt laiku.

Daudz ko darām kopā ar bērniem. Mana meita ik pa laikam brauc pie sava tēta, un manam vīram ir divi bērni, kuri reizēm dzīvo pie mums. Esam normāla XXI gadsimta ģimene. Ir tāds teiciens, ka agrāk vecākiem vidēji bija četri bērni, bet tagad katram bērnam ir četri vecāki… Tāda ir šodienas pasaule, un tā jāpieņem. Daudz svarīgāks ir kas cits – katra atbildība izdarīt labāko izvēli, kāda vien iespējama.

 

Sekot sirdsbalsij

Man prieku sagādā iešana līdzi savai sirdsbalsij. Vispirms gan jāiemācās ieklausīties sevī, lai sirdsbalsi sadzirdētu. Pamazām attīrīt, sakopt visu to skaļumu, kas mīt kopš bērnības, un tikai tad var ieraudzīt to, ko vēlies. Tā es tiku līdz teoloģijas studijām, pēc tam sāku apgūt psihoterapiju, esmu geštaltpraktiķe un mācos par geštaltterapeiti.

Manējais ir tāds zinātkārā zvirbulēna ceļš. Vispirms Turībā studēju tūrisma zinības, ieguvu bakalaura grādu tūrisma uzņēmumu vadībā, pēc tam mācījos Latvijas Universitātē, man ir humanitāro zinātņu maģistra grāds teoloģijā un reliģiju zinātnē. Daudzi brīnās, kāpēc studēju teoloģiju. Esmu ļoti priecīga, ka izvēlējos šīs studijas. Teoloģija ir pamatīgs un absolūti brīnišķīgs pamats dzīvei, ļauj izprast pasaules kārtību, saredzēt lielos ziloņus, uz kā pasaule turas.

Mans maģistra darbs bija par dievturību, XXI gadsimta dievturības tendencēm. Tas gan nenozīmē, ka piederu šai reliģiskajai kustībai, esmu absolūta kristiete. Bet es uzskatu, ka viss ir vienots. Mums jāsper šis solis uz priekšu – jāveido kopība, nevis jāšķeļas, vienalga, esi kristietis vai neopagāns.

Vēl esmu mācījusies producēt filmas, skolojos Anglijā. Gribu apgūt arī jurisprudenci, bet saprotu, ka laikam visa kā būs par daudz. Galu galā vīram ir jurista izglītība, viņš var palīdzēt, ja man nepieciešams.

Jāsāk sevi turēt aizdomās, ka izglītības ziņā esmu atkarīga, gribas zināt vēl un vēl. Laikam tāpēc man vienmēr šķiet, ka esmu tikai sākumā.

 

Iet patiesības ceļu

Geštaltterapiju vispirms iepazinu uz savas ādas, apmeklēju terapeitu. Drīz vien jutu – te beidzot ir kaut kas pa īstam! Tolaik studēju teoloģiju, bet ļoti ieinteresēja šis psihoterapijas virziens. Hmm, man taču nedēļā vēl ir brīvas dienas, tad varu mācīties geštaltterapiju!

Man patīk, ka šī terapija ir praktiska, cilvēcīga un patiesa. Tas ir saudzējošs, bet vienlaikus arī atklāts process. Diezgan intensīvs ceļš, lai cilvēks vairs nemānītu sevi. Gestalt tulkojumā no vācu valodas nozīmē – veselums, tēls. Cilvēku tver kā veselumu. Terapeits darbojas kā līdzvērtīgs sarunu biedrs, kurš palīdz atrast resursus pārmaiņām un attīstībai.

Man bija daudz neatbildētu jautājumu, sākumā tos atrisināju pati sev. Ikviens vispirms pats iziet cauri šim gaļas mašīnas procesam, skaudrai atklātībai pret sevi. Tā dzimst terapeiti, citādi nav iespējams.

Pievienot komentāru