Dzīvesveids, Padomi

Kā sadraudzēties ar menstruālo piltuvi

Foto - Shutterstock

Jau kādu laiku sieviešu intīmās higiēnas piederumu klāstā parādījušās menstruālās piltuves jeb kausiņi. Lai gan šis dabai draudzīgais produkts atzīts par labu esam, daudzas sievietes joprojām uz to raugās skeptiski. Šaubās, kā tik platu priekšmetu pareizi ievietot, lai nerastos noplūdes un infekcijas, un kā to paveikt pietiekami diskrēti. Ginekoloģe Sigita Bukolovska uzskaita produkta plusus un mīnusus, kas var palīdzēt izlemt, vai piltuve vajadzīga arī tev.

 

Jāizvēlas drošs materiāls

Intīmās higiēnas līdzekļi sievietes stei-dzīgo ikdienu padara ērtāku. Ginekoloģe menstruālās piltuves uzskata par lielisku alternatīvu tamponiem un paketēm, it īpaši, ja ierastās higiēnas preces sagādā diskomfortu.

Piltuves ražo pārsvarā no trim materiāliem – silikona, lateksa un termoplastiskā elastomēra jeb TPE. Silikons un TPE ir droši materiāli, kas ļoti reti izraisa alerģiju. No lateksa alerģiskas reakcijas novēro biežāk, tāpēc ārste to nerekomendē. Piltuves ieteicams pasūtīt pie zināmiem ražotājiem, kur var redzēt citu lietotāju atsauksmes.

Katra sieviete parasti izvēlas iecienītās paketes un tamponus, un tas attiecas arī uz kausiņiem. Materiālam jābūt pietiekami elastīgam un stingram. Ir dažādas cietības un lieluma piltuves, arī to satveršanai paredzētie galiņi atšķiras. Katrai sievietei jāatrod sev piemērotākais variants.

Ja ir diskomforts un rodas noplūdes, visticamāk, nav izvēlēts piemērots izmērs vai forma. Varbūt piltuve nav pareizi ievietota vai līdz galam nav atvērusies.

Mīnusi

Ja rūpīgi neievēro menstruālo piltuvju lietošanas noteikumus un higiēnu, palielinās maksts infekciju risks. Piltuve pareizi jākopj un pirms tās ievietošanas un izņemšanas obligāti jānomazgā rokas. Sievietei ieteicams pārdomāt, kur un kādos apstākļos piltuvi varēs izņemt un izskalot. Vai tas būs iespējams, piemēram, teātra tualetē? “Ir minēts, ka piltuvi var izslaucīt ar mitro salveti, bet tas nav vēlamākais risinājums, jo mitrās salvetes ir piesūcinātas ar ķīmiskām vielām, kuras pēc tam tiek pārnestas uz maksti,” skaidro ārste.

Ceļojumos, pārgājienos dabā varētu būt grūti atrast piemērotus apstākļus roku un menstruālās piltuves mazgāšanai.

Sievietei no ievietotās piltuves var rasties diskomforts. Kādai pietiek ar vienu reizi, lai saprastu – nē, tas nav man. Citas mēģina, kamēr pierod. Ārste rekomendē piltuvi izmēģināt vairāk nekā vienu reizi, jo varbūt nav bijusi piemērota diena vai mēnesis. Piltuve var nederēt ļoti jutīgai sievietei, kurai nepatīk arī tamponi un traucē pat šalles un apkaklītes. Jāņem vērā, ka neērtības sajūta un noplūdes var rasties, ja piltuve ir ievietota šķībi vai par augstu, ja tā ir ielocījusies. Pārāk liels kausiņš traucē, bet pārāk mazs izslīd.

Piltuve nav piemērots līdzeklis meitenēm, kurām tikko sākušās menstruācijas un kuras nedzīvo dzimumdzīvi.

Plusi

Piltuve var atrasties makstī ilgāk nekā tamponi. Ja tā nav pilna, var iztukšot maksimums pēc 12 stundām. Kausiņš uzkrāj vairāk asiņu nekā tampons vai pakete, līdz ar to ir mazāka noplūžu iespēja. Piltuvi drīkst izmantot reizē ar spirāli vai kontracepcijas riņķīti.

Dažas sieviete jūt izteiktu atšķirību starp piltuvi un paketi vai tamponu. Pakete var izraisīt ādas kairinājumu, diskomfortu, svīšanu, karstumu, ārējo dzimumorgānu iekaisumu. Tampons – veicināt kairinošu sajūtu makstī un maksts iekaisumu. Tā viskozes šķiedras mēdz pielipt maksts sieniņām. Tampons ir sauss un rada berzi. Izņemot arī izraisa berzi, jo ir kļuvis lielāks.

Piltuve šīs problēmas var ievērojami mazināt vai novērst. To ievieto saudzīgāk, turklāt ieliek un izņem retāk, līdz ar to maksts tiek kairināta mazāk. Nerodas nepatīkama smaka, jo asinis nenonāk saskarē ar gaisu.

Izmaksu ziņā piltuve ir daudz izdevīgāka. Tā ir vispiemērotākā izvēle dabas draugiem. Sieviete sava mūža laikā izlieto vairāk nekā 100 kilogramus pakešu un tamponu. Ne-viens īsti nezina, cik ilgā laikā šie materiāli sadalās. Savukārt vienu piltuvi var lietot pat 10 gadus.

 

Shutterstock ilustrācija
Shutterstock ilustrācija

Pievienot komentāru