Sekss, Tuvība

Visa patiesība par seksu pirmajā randiņā

Foto - Shutterstock.com

Tēma par seksu pirmajā randiņā raisa plašas diskusijas. Daži uzskata, ka uzreiz piekrist tuvībai ar nepazīstamu partneri ir pārāk vieglprātīgi. Citi ir pārliecināti, ka mūsdienās vīrieši ir pārāk izlutināti un atteikuma gadījumā otras tikšanās vienkārši nebūs. Tātad, piekrist vai nepiekrist intīmai tuvībai jau pirmajā tikšanās reizē – uz šo jautājumu atbild psiholoģe Anete Orlova.

– Visi vīrieši pēc savas dabas ir iekarotāji, tādēļ, ja sieviete pārāk ātri kļūst pieejama, interese par viņu drīz pazūd. Turklāt stiprajam dzimumam var rasties aizdomas, ka viņa iecerētā ar citiem uzvedās līdzīgi. Un kam gan tas varētu patikt? Nav izslēgts, ka pēc seksa pirmajā randiņā notiks otrā tikšanās, bet, visticamāk, vīrietis uztvers to kā pienākumus neuzliekošu piedzīvojumu, nevis kā sākumu nopietnām attiecībām.

– Bet gadās, ka cilvēkiem pirmajā randiņā ir sekss un pēc tam viņi laimīgi apprecas, izveidojas ģimene, dzimst bērni…

– Protams, reizēm attiecības veidojas šādā veidā. Bet tas drīzāk ir izņēmums, nevis norma. Seksā nav nekā apkaunojoša vai slikta, bet arī romantiku neviens nav atcēlis. Ja vīrietis un sieviete mazliet pagaidīs ar intīmo tuvību un ļaus attiecībām attīstīties pakāpeniski: pavadīs kopā dažas jaukas tikšanās reizes, iepazīs viens otru, viņu vēlme tikai pieaugs. Sekss ir dabisks romāna turpinājums, nevis iepazīšanās.

– Ja sieviete tomēr nenoturējās un pirmajā randiņā sekss bija, kā rīkoties šādā situācijā?

– Pirmkārt, nav nepieciešams celt paniku un vainot sevi. Tas jau ir noticis, un neko mainīt nevar. Bet mainīt attieksmi pret sevi ir iespējams. Visbiežāk vīrieši seksu pirmajā randiņā uztver kā gadījuma seksu bez saistībām, tāpēc nevajadzētu sākt iztēloties kopīgu laimīgu nākotni un uzmākties partnerim – tavu iniciatīvu neviens nenovērtēs. Atstāj vīrietim tiesības izlemt, vai viņš vēlas attiecību turpinājumu vai nē. Ja tu patiešām viņam patiki, viņš noteikti piezvanīs. Un pats galvenais, mēģini izturēties pret notikušo kā dzīves pieredzi un gūt no tās mācību.

– Kādos gadījumos sekss pirmajā randiņā ir kategoriski neiespējams?

– Es noteikti esmu pret seksu pirmajā randiņā, ja tas notiktu alkohola reibumā. Pāris glāzes vīna atbrīvo sievieti, viņa zaudē kontroli pār sevi. Viņa jūtas vainīga, ka vīrietis tērējis laiku un naudu, bet tas nozīmē, ka viņai jāveic atbildes solis – piekrišana seksam. Bet esiet droši, nākamajā rītā vainas izjūta par neapdomāto rīcību būs daudz spēcīgāka. Tāpēc apdomā labi, vai ir vērts sekot mirkļa impulsam? Turklāt neaizmirst par savu drošību: kas zina, kas patiesībā ir gadījuma paziņa.

5 Komentāri

  1. Nu sieviete jutas vainiga ,ja virietis terejis savu naudu krodzina vai citur,pilnigas blenas ,kas ta par jocigu demagogi?Kura sieviete jutas vainiga? Varbut klosteri augusi? Kur ir robeza starp sexsu pirmaja randina jeb pedeja ,kurs to var noteikt?
    Kas par neprofesionalu plurkstesanu.

    1. tak teica,ka arī tādi gadijumi mēdz būt..bet tai nav jābūt normai un pēc seksa pirmajā randiņa nav vēlams sacelt gaisa pilis,jo ne jau visiem veicas tāpat kā tev..kaut kā pavirši laikam lasīji? 😀

Pievienot komentāru

Brīdinām, ka šīs lapas saturu nedrīksti aplūkot, ja Tev vēl nav 18 gadu!
Vai tev ir vismaz 18 gadu?