Ēšana, Uzturs

Viltvārdis makarons… Nenovēlu pat klaidonim!

Foto - Karīna Miezāja

Ar kādu garšu šodien gribi makaroniņus? Tā, stāvot pie lielveikala plaukta, mamma vaicā sīkam puišelim. Dēlēns laimīgs paķer paciņu, ko rotā brūni apcepts vistas gurns. Tie ir roltoni. Pat ja uzraksts uz iepakojuma ir cits, runa ir par ātri pagatavojamām nūdelēm. Ko šāds produkts satur, cik tajā vērtīguma?

36,6 °C konsultante ALISE KINDZULE, uztura speciāliste

Reti kurš nezina, kas ir tā dēvētie roltoni. Vismaz tā izrādās neformālajā aptaujā, ko veicu draugu un paziņu lokā.

Visai lēto produktu var neticami ātri pagatavot – uzlej savdabīgajiem makaroniņiem karstu ūdeni, pagaidi brītiņu un klopsē iekšā. Ne katliņš vajadzīgs, ne malciņa jāgādā! Ātrās nūdeles ne viens vien licis galdā studiju laikos, kad maks plānāks. Pat dzirdēts, ka roltonu dēvē par studentu dzīvību. Vēl to sauc par bomžu paku, tātad bezpajumtniekam un klaidonim atbilstīgu maltīti.

Netrūkst arī pensijas vecuma cilvēku, kuri iecienījuši ātros makaroniņus vai zupiņas tāda paša iemesla dēļ – maksā lēti, un, lai pagatavotu, pavārgrāmata nav vajadzīga. Vēl viens svarīgs faktors – ēdamais allaž ir tīkami mīksts. Savukārt citi ar šādu maltīti iztikuši, ar autobusu dodoties ārzemju tūrisma braucienā vai laivojot pa upi.

Visai bieži šādu ēdmaņu izmanto jaunas sievietes, ja darbavietā nav iespējas paēst siltas pusdienas. Arī daudzu nevaļīgu vecāku bērni pārtiek no ātri pagatavojamiem produktiem. Gadījies redzēt, ka skolaspuika iet pa ielu un kāri grauž sausu roltona klucīti – tā vien šķiet, ka ēd labāko gardumu pasaulē!

“Tā ir ikdienas rutīna daudziem, jo nav laika ne gatavot, ne ēst – vienīgi ātri uzkost,” piebilst uztura speciāliste Alise Kindzule.

Ražotāji lepojas, ka gadā tiek notiesāts 80 miljardu ātri pagatavojamās pārtikas porciju.

Pievienot komentāru