Bērni, Bērnība

Kā pidžama ar zvēriņiem var palīdzēt bērnam ar īpašām vajadzībām

Foto no vk.com

Protams, var iegādāties speciālu un ērtu apģērbu īpašajiem bērniem, taču vai tas vienmēr ir iespējams? Varbūt šo problēmu var atrisināt savādāk?

Vai slimajiem bērniem ir nepieciešams skaistums?

Reiz kāds mazs pacients bērnu slimnīcā pajautāja ciemos atnākušajai aktrisei Čulpanai Hamatovai: „Kādēļ tu esi bez grima? Tu esi zvaigzne, tev jābūt kleitā un ar grimu.” Aktrise, kas vāca ziedojumus bērnu centra vajadzībām, bija atnākusi viesos pie bērniem, kas tur ārstējās, neuzkrāsojusies un džinsos, taču mazais pacients, izdzirdot, ka „atnāks zvaigzne”, gaidīja svētkus un krāšņus tērpus.

Taču glīts apģērbs ir nepieciešams ne tikai aktrisēm. Psihologi nemitīgi runā par to, kā mammas priecājas, redzot savus bērnus saposušos, un arī bērniem ir jāredz savas mammas skaistas.

Taču kā ir ar īpašajiem bērniem?

Alla Kizino, bērnu slimnīcas „Māja ar bāku” psiholoģiskās nodaļas vadītāja: „Mammas aizvien biežāk stāsta: „Ja es nerūpēšos par sevi, tad kā gan varēšu parūpēties par savu bērnu? Ja man zudīs interese par dzīvi, pārtraukšu sportot, tad vispār sabrukšu. Kā es viņam spēšu palīdzēt?”

Slims bērniņš sagrauj mūsu ilūzijas par to, ka esam nemirstīgi, par to, ka mūsu turpinājums ir bērni. Tāpat grūst sapņi un ilūzijas par to, ka būsim veiksmīgi vecāki. Priekšplānā izvirzās vienkārša un nesavtīga mīlestība, bez jebkāda aprēķina. Ir svarīgi vienkārši mīlēt bērnu, apzināties, ka viņš ir bērns, neatkarīgi no diagnozes. Dzīve ap viņu ir piepildīta ar jēgu, un tajā slēpjas zināms skaistums.

Jo dzīve sastāv ne tikai no panākumiem un rezultātiem, kad es kaut ko ieguldu bērnā un viņš kaut ko sasniedz. Tā sastāv arī no mirkļiem, kad mums ar bērnu kopā ir labi.

Pievienot komentāru