Bērni, Veselība

Apdrošinātājs: Pēdējos trijos gados septembrī pieaudzis skolēnu nelaimes gadījumu skaits

Foto: Fotolia

Pēdējos trijos gados septembrī Latvijā pieaudzis skolēnu nelaimes gadījumu skaits, aģentūrai LETA pavēstīja risku apdrošināšanas sabiedrībā “Balta”, kas ietilpst PZU grupā, atsaucoties uz kompānijas apkopotajiem datiem.

Tostarp 2016.gada septembrī 32% no “Baltā” nelaimes gadījumu apdrošināšanā pieteiktajām atlīdzībām bijušas par skolas vecuma bērniem, kas pērn vienlaicīgi bijis arī skolēniem traumatiskākais mēnesis, kamēr 2015.gada septembrī atlīdzību pieteikumu skaits par skolas vecuma bērniem bija 26% no kopējā pieteikumu skaita, bet 2014.gadā – 23%.

Kompānijā atzīmēja, ka septembrī pieaug arī pieteikumu skaits par ceļu satiksmes negadījumiem, kuros cietuši nepilngadīgie. Atbilstoši Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) datiem pēdējos trijos gados septembrī cietušo bērnu (vecumā līdz 14 gadiem) skaits ir audzis, proti, 2014.gadā tika ievainots 31 bērns, 2015.gadā – 40, bet pērn – 46 bērni. Kopumā šo gadu laikā septembrī bojā gājuši divi bērni.

“Atsākoties mācību gadam, kad bērni kļūst patstāvīgāki un nonāk skolas vidē, īpaši svarīgi ir atgādināt savām atvasēm gan par drošību mācību iestādē, gan arī ceļā uz un no tās. Tāpat arī būtiski atcerēties un aizdomāties ne tikai par bērnu pienākumiem, bet arī vecāku atbildību, lai savlaicīgi novērstu iespējamos nelaimes gadījumus, no kuriem lielākā daļa bieži vien notiek pašu neuzmanības dēļ. Arī apkārtējiem būtu jābūt vērīgākiem,” sacīja “Baltas” Personu apdrošināšanas produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja Sandra Pietkēviča.

Viņa arī atzīmēja, ka traumas visbiežāk tiek gūtas vieglprātības dēļ, bērniem saskrienoties skolas gaiteņos vai trepēs. Tāpat arī ir gadījumi, kad bez pieaugušo uzraudzības pēc stundām gūti dažādi sasitumi vingrošanas laukumā, veicot pārgalvīgas darbības.
Latvijā jaunais mācību gads skolās sākas 1.septembrī.

Pievienot komentāru