Sekss, Tuvība

Seksa diagnostika: kas tu esi? 10 seksuālo lomu tipi

Foto - Shutterstock.com

Neskatoties uz informācijas pārpilnību par seksu, ne visi var palielīties ar laimīgu seksuālo dzīvi. Tiklīdz kaislība norimst, mēs pamanām faktu, ka cilvēks blakus nav gluži tāds, kādu vēlējāmies. Mēs ceram, ka jaunais partneris būs labāks mīlētājs, bet vilšanās atkārtojas. Meklējot labāku mīļāko, mēs neaizdomājamies, ka laimīgu seksuālo attiecību noslēpums slēpjas mūsos.

Seksa ietekme uz dzīvi

Seksuālās neapmierinātības cēloņus var izprast, ja tiek skaidrībā par to, kā veidojās mūsu seksuālā pieredze, uzsver psiholoģe Jekaterina Gorškova. Seksuālā stila pamati tiek ielikti, vēl esot bērna autiņos. Tas ir – tad, kad gūstam pirmo, vissvarīgāko mācību par mīlestību, par attiecībām ar apkārtējiem, par uzticību, par bailēm. Konstatēts, ka bērniem, kurus bērnībā ļoti maz glāstīja, samīļoja, nereti ir nopietni garīgi traucējumi, un ar veselību arī parasti viss nav kārtībā.

Sekss ir veids, kādā pieaugušais nodrošina savu piekļuvi pieskārieniem. Mīlējoties mēs sajūtās it kā atgriežamies mazuļa gados, tā laika apstākļos: siltumā, pieskārienos, tumsā, esam neaizsargāti, kaili, komunicējam bez vārdiem.

Mēs kļūstam neaizsargāti un pilnībā uzticamies citam cilvēkam. Ja partneris ignorē mūsu vēlmes, mēs secinām, ka neviens nevar mūs apmierināt un saprast. Seksuālā pieredze nostiprina cilvēkā negatīvo vai pozitīvo attieksmi pret citiem.

Seksuālās lomas

Iegūstot seksuālo pieredzi, mēs mācāmies rīkoties noteiktā veidā, un bieži vien, lai slēptu savu ievainojamību, pielietojam dažādas seksuālās lomas. Lielākā daļa cilvēku izvēlas vairākas lomas, kuras mainās atkarībā no situācijas. Ja neesat apmierināti ar savu seksuālo dzīvi, iespējams, esat kļuvuši par konkrētas lomas ķīlnieku un tas ierobežo jūsu spēju dzīvot pilnīgu, laimīgu dzīvi.

Ieraugot sevi kādā no personāžiem, nemēģini sevi pārtaisīt, bet izmantojiet šo informāciju tālākai savas seksuālās dzīves diagnostikai. Nav pareizu vai nepareizu mīlestības veidu un stilu, seksuālo lomu. Mūsu seksuālā loma un uzvedības stils ir labi, ja sekss dod pozitīvu pieredzi un gandarījumu, ja palīdz justies labi, laimīgiem. Uzvedības stils ir jāmaina, ja sekss mūs neapmierina, ja padziļina negatīvu attieksmi pret sevi un partneri, ja nes skumjas un vilšanos.

Kontroliere

Tu ļoti nervozē, ja zaudē kontroli pār situāciju. Tev noteikti nepieciešams kontrolēt notiekošo gan seksā, gan dzīvē. Tev patīk komandēt, kritizēt. Tu uzvedies agresīvi un prasīgi ne tikai gultā, bet arī dzīvē. Iespējams, no partnera dzirdi pārmetumus, ka izdari spiedienu uz viņu.

Patiesībā tu netici, ka tevi var mīlēt, un ka tavas vēlmes kāds var izpildīt. Tu esi pieradusi būt atbildīga par visu, kas ar tevi notiek, tāpēc dod partnerim norādījumus, kā tevi mīlēt, nevis gaidi viņa iniciatīvu. Tu ļoti vēlētos, lai par tevi rūpējas, bet tieši to tu ar savu pārmērīgo kontroli nepieļauj.

Tev jāiemācās atslābināties un ļaut partnerim izvēlēties, kā mīlēties. Iemācies uzticēties partnerim un ņem vērā viņa vēlmes un ierosinājumus. Mācies elastību, pacietību un uzticēšanos dzīvei kopumā.

Pievienot komentāru