Ārstēšana, Veselības politika

Čakša: “Jāievieš kultūra – ja es nomaksāju nodokļus, es saņemu labus valsts apmaksātos pakalpojumus”

Foto - Karīna Miezāja

“Veselības aprūpes pakalpojums tiek sadalīts divos grozos – minimālais grozs, kas pienākas visiem, un papildus grozs, kas ir papildus minimālajam un pienākas visiem, kas ir sociālā nodokļa maksātāji vai no valsts apmaksātie. Ir jāievieš kultūra, ka, ja es nomaksāju nodokļus, es saņemu labus valsts apmaksātos pakalpojumus,” veselības ministre Anda Čakša skaidroja RīgaTV 24 raidījumā “TOP5”, komentējot veiktās izmaiņas veselības sistēmā.

Čakša raidījumā izskaidroja, kā strādās veselības apdrošināšanas iemaksas un kāpēc tās ir svarīgas: “Veselības aprūpes pakalpojums tiek sadalīts divos grozos. Ir minimālais grozs, kas pienākas visiem, un papildus grozs, kas ir papildus minimālajam un pienākas visiem, kas ir sociālā nodokļa maksātāji vai no valsts apmaksātie. Tur ietilpst, pensionāri, bērni un visas grupas, kas ir noskaitītas likumā, kam tāpat pienākas veselības pakalpojumi pilnā apjomā, jo viņi ir sociāli apdrošināti un veselības apdrošināšana viņiem ir nosegta no valsts puses.”

Veselības ministre norādīja, ka šāda sistēma ir nepieciešama, jo pašreizējā situācija kaitē valsts ekonomikai. “Šobrīd neatkarīgi no tā, vai es algu saņemu aploksnē vai normāli ar nomaksātiem nodokļiem, es saņemu pilnu veselības aprūpes pakalpojumu. Nodokļu maksātāju skaits kļūst mazāks, un slogs uz viņiem – aizvien lielāks. Un tā ir tā nauda, kas ienāk nodokļos un tālāk veido apmaksu par valsts pakalpojumiem,” raidījumā apgalvoja Čakša.

Jaunās sistēmas mērķis esot cīnīties ar ēnu ekonomiku un panākt to, ka vairāk cilvēki atsakās saņemt algu aploksnē. “Es uz to skatītos no motivācijas sistēmas puses. Šobrīd, ja mēs runājam par to, kāpēc mums ir tik maz naudas budžetā, tad jāskatās uz tiem 300 000, kas nenomaksā pilnā apjomā nodokļus. Ir jāievieš kultūra, ka, ja es nomaksāju nodokļus, es saņemu labus valsts apmaksātos pakalpojumus,” raidījumā pauda veselības ministre Čakša.

12 Komentāri

 1. Ko jūs muldat kādas aplokšņu algas saņem tirdzniecība strādājošie maxima rimi, jūs vispār zināt cik saņem šajās vietās strādājošie Latgalē

 2. vai šobrīd godīgs nodokļu maksātājs-šajā valstī var saņemt sev pēkšņi vajadzīgo un sev pienākošo veselības aprūpi ???? protams ka nē !!!!!,tad kam mums tik liels ierēdņu skaits vajadzīgs kas neko nedara bet labi dzīvo uz citu rēķina–nu padzīvojat ar mūsu algām kuras apliktas ar tādiem nodokļiem ka var knapi izdzīvot –ne dzīvot.

 3. Dauna sindroms vai? Kam viņa to saka-tiem kas maksā nodokļus un nekādus pakalpojumus nesaņem? Ko sola-pacietieties,uz mākoņa labāki būs! Šitie sarunātie murgi norāda,ka nav risinājuma,galvenais novilkt laiku līdz dekrētam-atpakaļ jau nevilksies,jo viss ir pak…..ā,nauda aizies ierēdņu algām,valdes un citi parazīti!
  Čakša,netracini tautu!

 4. domāju ,ka visi maksās, ja nebūs tik lieli tie nodokļi,jo mēs jau maksājam otrreiz ieejot veikalā,tie 21 % nu gribēdami neesam to spējīgi maksāt,ja man būtu 1000 un vairāk, jā ,varētu dalīties ar valsti ,bet šobrīt bērni jāskolo un zem klajas debess nevēlamies palikt, mūs nesaprot ,jo plaisa ir milzīgi liela

 5. Esmu visu savu mūžu maksājusi nodokļus, nedz kāpēc man nav ne attiecīga pensija, ne medicīnas aprūpe???? KO var gvelzt? Cik ilgi šis terors turpināsies?

 6. Ir labi un pareizi par nodokļiem spriest ļautiņam, kas pārtiek no šiem nodokļiem. Vai kāds var sarēķināt, cik mūsu nodokļu jau apēdusi augšminētā MEDIĶE un ko mēs par to naudiņu esam dabūjuši pretī?

 7. PAREIZI! JA NOMAKSĀ NODOKĻUS, CILVĒKS SAŅEM LABUS VALSTS APMAKSĀTOS PAKALPOJUMUS VESELĪBAS JOMĀ! TAČU TĀ NAV! VISU APZINĪGO DARBA MŪŽU ESMU MAKSĀJUSI NODOKĻUS, BET MAN NEKAS NAV
  LĪDZ ŠIM ATMAKSĀTS NO VALSTS!? DOMĀJU, KA ĻOTI VIEGLI IR ZINĀT NODOKĻU MAKSĀTĀJUS UN NEMAKSĀTĀJUS. IR NOZARES, KUR TEV NEPRASA GRIBI VAI NEGRIBI MAKSĀT – TEV VIŅUS IEKASĒ UN VISS! VIENI NO TIEM IR SKOLOTĀJI. KUR MUMS IR ŠIE ATMAKSĀTIE MEDICĪNAS PAKALPOJUMI???? PENSIJĀ SKOLOTĀJI 99% AIZIET PILNĪGI IZSŪKTI UN SLIMI!? PENSIJA BIEŽI ZEM IZTIKAS MINIMUMA, JO ALGAS PAR DARBU VISU LAIKU BIJUŠAS ĻOTI ZEMAS! VIŅUS NOMET KĀ NOLIETOTUS MEHĀNISMUS! ŠOBRĪD PAT ZĀLES, KURAS IR PASAKAINI DĀRGAS, VIŅI BIEŽI NEVAR NOPIRKT! NEVIENS ZINĀTNIEKS NAV IZGUDROJIS, LAI CILVĒKAM UZAUGTU KAŽOKS (nebūs nepieciešams apģērbs), KĀJU NAGI KĀ ZIRGAM( lai nebūtu jāpērk apavi) UN VIŅŠ ĒSTU REIZI DIENĀ!?

Pievienot komentāru