Ēšana, Uzturs

Septiņas slavenības, kas cietušas no ēšanas traucējumiem

Foto no parismatch.com

“Ēšanas traucējumi ir nopietna problēma, kas ietekmē miljoniem jaunu cilvēku. Tas nav tikai uzturs, anoreksija un bulīmija ir slimības. Garīgā veselība ir jāuztver tikpat nopietni kā fiziskā,” nesen atzina Kembridžas hercogs, princis Viljamss, runājot par savas mātes, Velsas princeses Diānas seno atzīšanos par bulīmijas lēkmēm. Tās Diānu vajāja visu karaliskās laulības laiku.

Par to, ka aiz pasakai līdzīgajām lēdijas Diānas Spenseres laulībām ar Velsas princi Čārlzu patiesībā slēpjas īsta emociju elle, pasaule uzzināja 1992.gadā. Toreiz klajā nāca žurnālista Endrjū Mortona grāmata “Diāna: Viņas patiesais stāsts”. Mortons savu informācijas avotu paturēja slepenībā, atklājot to vien pēc Velsas princeses nāves.

31.augustā paiet 20 gadi kopš Diāna gāja bojā autokatastrofā, tādēļ Mortons ir nolēmis nodot atklātībai šos ierakstus. Pēc tiem tapusi arī dokumentālā filma “Diāna: viņas pašas vārdiem”, kas “National Geographic” būs skatāma svētdien, 27.augustā.

“National Geographic” pirms filmas demonstrēšanas ir apkopojis vairāku slavenību stāstīto par ēšanas traucējumiem, kurus, iespējams, izraisa dzīves veids un milzīgais spiediens no apkārtējās sabiedrības.

Dziedātāja un aktrise Demija Lovato

Demija Lovato (25) ir viena no retajām popzvaignēm, kas emocionāli un atklāti stāsta par savu cīņu ar ēšanas traucējumiem, tā aizstāvot neskaitāmus jaunus cilvēkus, kas saskaras ar līdzīgām problēmām. Dziedātāja atzīst, ka sāka pārēsties deviņu gadu vecumā, pieņēmās svarā un gandrīz pārtrauca ēst 12 gadu vecumā, kad skolasbiedri viņu nodēvēja par resnu. “Esmu lepna par to, ka meklēju palīdzību tad, kad tā bija vajadzīga. Tagad esmu laimīgāka un veselāka nekā jebkad agrāk,” medijiem reiz teica Lovato.

Kad 2010.gadā Demija devās uz klīniku, viņa vispār nav cerējusi nodzīvot līdz 21 gada vecumam, jo ēšanas traucējumi bija tikai viena no viņas atkarību “buķetes” (atkarībām no alkohola, narkotikām, bipolārajiem traucējumiem). Ar bulīmiju slimoja arī viņas māte, bijusī “Dallas Cowboys” karsējmeitene un vecmāmiņa. “Ir grūti izaugt tādā vidē,” saka dziedātāja. “Esmu nogājusi garu ceļu gan emocionāli, gan psiholoģiski, gan fiziski. Kad biju jaunāka, domāju, ka man jāizskatās tāpat kā visiem, bet tikai vēlāk sapratu, ka skaistums rodas no tā, kā tu izjūti pats sevi. Kad sāku rūpēties par prātu, ķermeni un dvēseli, tad sapratu, ka man nav jāatbilst tam, kas ir “normāls”, un sāku mīlēt sevi.”

Aktrise, rakstniece, sabiedriskā aktīviste Džeina Fonda

Džeina Fonda (79) bija viena no pirmajām sabiedrībā populārām sievietēm, kas sāka publiski runāt par ēšanas traucējumiem. Viņa atklāja, ka ar bulīmiju cīnījās vairākas desmitgades kopš 12 gadu vecuma; pārēšanās, attīrīšanās un atturēšanās cikli ir sekojuši viens otram. “Man ieaudzināja domu, ka, ja gribu būt mīlēta, ir jābūt tievai un skaistai. Mans tēvs bija labs cilvēks, taču viņš “sūtīja ziņu”, kuru neviens vecāks nedrīkst izteikt – ja tu neesi perfekta, tad tevi nav par ko mīlēt. Tas radīja daudz nepatikšanu,” viņa reiz teica.

Fonda, kas tagad ir pazīstama kā azartiska fitnesa popularizētāja, ar vingrošanu aizrāvās kopš pusaudzes gadiem, taču “pamodās” vien ap 50 gadiem. Toreiz viņai bija viss: laba karjera, balvas, aktīva sabiedriskā dzīve, ģimene. Un bulīmija, kas radīja skarbu izvēli – dzīvot vai mirt. Fonda izvēlējās dzīvi un fitnesu.

Pievienot komentāru