Pāris, Psiholoģija

Labkovskis: Meitenes, jūs pašas sabojājat vīriešus. Kļūdu anatomija

Foto no glamur.co.il

Tā spriež Mihails Labkovskis. Kas viņš ir? Pat ja jūs nekad nav interesējusi psiholoģija, iespējams, ka viņa vārdu esat dzirdējuši. Viņš ir psihologs, kura rakstus lasa, intervijas sadala citātos, komentē un pārsūta viens otram simtiem, tūkstošiem cilvēku. Ielūkosimies vienā no viņa rakstiem.

Sievietes bieži vien noved attiecības strupceļā, pieturoties pie tipiskiem uzvedības “modeļiem” un nesaprotot, ka viņu rīcība visnegatīvākajā veidā ietekmē gan vīrieša raksturu, gan uzvedību.

Sākšu ar skici: ģimenē ienāk bērns. Pēc pirmajām dienām, kad uztraukums un šoks pārgājuši, vīrs saka sievai: “Mīļā, man no rīta agri jāceļas uz darbu, ļauj man pagulēt”. 90% gadījumu sieviete to pieņem kā pašsaprotamu, un dara visu, lai bērns naktī netraucētu tēvu. Īpašos gadījumos pat dosies gulēt kādā citā telpā, lai netraucētu vīram gulēt. Sievas loģika ir vienkārša: viņš baro ģimeni, viņam jāatpūšas. Jā, un arī nedēļas nogalēs vīrieti nevar traucēt: viņam jāatpūšas, viņš taču strādāja! Turklāt, ja brīvdienās vīrs izsaka vēlmi pastaigāties ar bērnu ratiņiem, viņš ir varonis un malacis! Tas, ka citās dienās viņa divreiz dienā pastaigājās, nav nekas īpašs? Pagaidiet, tas taču nav tikai sievas, bet abu kopīgais bērns!

Un šajā situācijā, diemžēl ir vainīga sieviete, jo viņa to visos iespējamos veidos veicina. Un kļūda ir ne tikai tāpēc, ka sieviete sevi pārslogo, bet arī no ģimenes veseluma viedokļa (veidojas “diaspora” mamma + bērns, tētis ir atsevišķi). Ievērojami samazinās iespējamība, ka nākotnē tēvam ar bērnu veidosies siltas uzticības pilnas attiecības. Ģimene zaudē vienotības sajūtu, jo nav komandas, kas kopīgi tiek galā ar visiem uzdevumiem, bet ir atsevišķi projekta dalībnieki ar sadalītiem pienākumiem.

“Kad var atstāt bērnu ar tēvu?” – man jautā. Atbilde ir: tiklīdz pārbraucāt mājās no dzemdību nama. Pabaroji – un ej pie friziera, pastaigāties vai ar draudzeni. 1-2 stundas jaundzimušo pilnīgi mierīgi var uzticēt tēvam. Visiem tikai nāks par labu.

Tad bērns paaugas, viņam ir jau trīs gadi, var doties uz bērnudārzu, un māte uz darbu. Un tad bieži vien vīrieši saka: “Kāpēc tev jāstrādā? Es nopelnu pietiekami, labāk rūpējies par ģimeni”. Dabiski, sievas alga būs zemāka, trīs gadus, kamēr viņa bija ar bērnu, nav strādājusi un daudz ko vajadzēs apgūt.

Savā profesionālajā darbā esmu redzējis simtiem sieviešu, kuras noticēja vīram, bet pēc 10-15 gadiem viņš sakravāja savas mantas un aizgāja. Bet viņa ir bez profesijas, bez darba, pa šiem gadiem zaudējusi savas prasmes un 40 gadu vecumā paliek pilnīgi bezpalīdzīga. Un vēl labi, ja viņš palīdz bērnam vai atstājis kaut ko viņai, ir arī sliktāki gadījumi.

Saproti vienu vienkāršu sakarību: piedāvājot tev nestrādāt, vīrs rūpējas ne jau par tevi. Viņš rūpējas par sevi. Tas ir vai nu mēģinājums izolēt tevi no sociāliem kontaktiem (greizsirdības, vai citu iemeslu dēļ) vai mēģinājums slēpt savas bailes uz tava fona izskatīties kā neveiksminiekam. Vēl viens izskaidrojums – viņam vienkārši patīk tevi apspiest, gūstot baudu no paša procesa.

21 Komentāri

 1. NEKAS NO TĀ NAV SAGRĀVIS MŪSU ĢIMENI. NEKAD NEESMU SĒDĒJUSI SAVAM VĪRAM UZ GALVAS UN KOMANDĒJUSI. PA DZĪVI 50 GADU GARUMĀ GĀJĀM PLECU PIE PLECA. TIEŠI SARUNAS IR ĻOTI NEPIECIEŠAMAS! KOPDZĪVES LAIKĀ ABI ESAM IEGUVUŠI IZGLĪTĪBU – INŽENIERA MEHĀNIĶA UN MŪZIKAS SKOLOTĀJA, JO PRECĒJĀMIES ĻOTI JAUNI BŪDAMI. VISI 3 BĒRNI DZIMUŠI VIENS PĒC OTRA. VIŅI BIJA LIELI PALĪGI BEZ ĪPAŠA UZAICINĀJUMA, JO KATRS NO MUMS ĢIMENĒ GRIBĒJA PALĪDZĒT, SAPRAST UN NEMEKLĒT SEV LABUMU UZ CITU RĒĶINA. TAGAD LABI VEICAS KATRAM NO BĒRNIEM SAVĀS ĢIMENĒS. NEUZSPIEŽU SAVU VIENĪGO PATIESĪBU NE ZNOTIEM, NE VEDEKLAI. TĀ TIKĀM AUDZINĀTI MĒS AR VĪRU UN TĀ AUDZINĀJĀM SAVUS BĒRNUS, TĀ VIŅI CENŠAS SALĀGOT SAVU DZĪVI AR OTRAJĀM PUSĪTĒM.

 2. Labkovska pagalvojumi, ka , ka vīrietim jāstaigā ar bērnu ratiņiem, visur jāiet kopā ar ģimeni, ka nepareizi ir vīrietim palūgt, lai ļauj izgulēties- tas viss noveda pie tā, ka mans 40 gadīgais draugs aizgāja no ģimenes. Ja pēc 700 km brauciena mašīnā pa republiku vīrs atgriežas ap 21.00 mājās , kurai 200 m attālumā ir pārtikas veikali, bet mājās kopā ar bērnu visu dienu sauļojas un atpūšas 2 sievietes- sieva un sievasmāte, bet ledusskpis un virtuves galds vakarā tukšs… ne jau naudas trūkuma dēļ. Kad dēls aizbrauca uz veikalu, pēc tam pagatavoja vakariņas, nomazgāja traukus- NEVIENA paldies. Izšķīrās. Lai kā bijusī vēlas vīru atpakaļ , viņš saka – NEKAD!

  1. Reti gudri ieteikumi Ja tēvs bērnu neredz,k;a tikai dažreiz kādubrīvdienu,vai vispār uzzina kā berni aug? Jā,tieši tā ,jo mazāk no vīra prasīsi,jo mazāk dabūsi- ja iesi uz lētu kafejnīcu, neko citu neredzēsi. Vīrietis gribēs pelnīt vairāk,ja pašam arī patiks aiziet uz labu restorānu.

 3. Lasot pilnīgi atbilst bijušajam manam vīram .Majas neko nedarīja ja ko paprasīju tad pat taisot tualete vadu lamājas ar vārdiem ble un na…Vienkārši tas ir vīrietis kuram rokas auga neīstajā vieta.Ar saviem bērniem kontakta nav ne reizi nebija piedāvājis aiziet kur paēst ārpus mājas vispār pretīgi un naudu tikai prieks sevis

 4. Kaut kāda putra šī “populārā” (?) psihologa spriedelējumos.
  Es saprotu, ka vīrietim ir jāpiedalās bērna audzināšana un jāpalīdz sievai. Bet arī sievietei ir jārespektē vīrietis. Ja vīrietim patiešām ir jādodas uz darbu un ja kāda dāmīte, sekojot “psihologa” padomam, spītīgi neļaus vīram izgulēties, tad var izrādīties, ka vienīgais apgādnieks pazaudē darbu un ienākumus ! Un ko tad ? Varēs pārtikt abi no “svaiga gaisa” ?
  Un parasti tomēr sievietei tiek piešķirts tā saucamais dekrēta atvaļinājums – lai viņai nebūtu jāstrādā algots darbs, bet varētu “strādāt” ar bērnu.
  Pēc manas pieredzes, tieši sievietes ir tās kuras izvēlas “mājsaimnieces karjeru”. Arī bezbērnu ģimenēs. Gluži vienkārši negrib strādāt algotu darbu. Bet mājās izrādās īsti darīt nav ko. Tad nu bezjēgā tusē ar draudzenēm un pa šopingiem.
  Un par naudas “izlūgšanos” – tak strādā pati un pērc ko gribi! Un ej uz kādiem restorāniem gribas – ja izdodas nopelnīt attiecīgās summas. Kāpēc vīrieša frāze “Ak, cik dārgs restorāns!” tiek uzskatīta par alkatību ? Varbūt patiešām tas restorāns arī ir dārgs! Tad jau var pieprasīt vīrietim atpūtas braucienu kurš maksā miljonu (nupat medijos bija lasāms šāds piedāvājums), un ja “maita” nemaksā – skopulis !?

  1. tev ,laikam, ne sevišķi gudra sieva bijusi, vai tu pats neko nejēdz. Sievai arī jāizguļās,kad mazs bērns mājās. Tas nenozīmē,ka vīrietis nevarēs izgulēties. Var taču pl. 22 iet gulēt,pat līdz pl. 6 izgulēsies. Tev gan apkārt tikai slinkās sievietes,ja neviena negrib strādāt. Via…cik brīnišķīgu sieviešu apkārt,kuras strādā un ir labas sievas. Toč, ne tur meklēji sievu,kurai tik šopings un draudzenes ,ar kurām kafejnīcā sēdēt …pats vainīgs ,ka cacu apprecēji. Ko ej uz tik dārgu restorānu,ko nevari izmaksāt, ej uz labu,bet apmaksājamu restorānu. Vai sagādā pārsteigumu ,pats pagatavojot un klājot galdu un nodejo tango ar sievu…

   1. Es,kad biju jauna,appreceejos ar simpaatisku viirieti,tuuliit sadzima 2 beerni.Es gan dariiju maajas darbus[laukos],gan aaras,gan ar beerniem neemos.Arii dreebes ar rokaam mazgaaju.Bet izraadiijaas babniks.Taa saimnieciskaa sieva apnika…

 5. Ir taada Grigorija Ostera graamatinja Vrednie soveti. shitaa labkovska smeereejumi ir no taas pashas seerijas, tikai humora shim nefiga. Ja daama meegjinaas biidiit labkovska susanjiniskos padomas, tad shai taa gjimene izjuks momentaa.

 6. Lai apvainojas visi gudrie psihologi un vīrieši,un šajā gadījumā abi kopā,bet man ir apnicis vīrieša cilvēkam visu ar karoti iebarot un vēl skaidrot,kāpēc!Ja ir komanda un abiem acis tur kur tās daba paredzējusi,tad būtu tikai normāli,ka viens otram bez prasīšanas palīdz.Jūsu vietā es klausītos cilvēkos,kuri paši nodzīvojuši laimīgu mūžu kopā,nevis psihologos-šķirteņos.

 7. Vakar bernu (8 gadi)aizvedu uz polikliniku. Pie arsta bija liela rinda – berni kopa tikai ar tetiem. Ari musu mamma taisa biznesu un nevar tikt, kau pelna mazak par mani..- te piepesi atcerejos savu bernibu, kad rinda bija tikai mammas -. Uzdevos nevilus ar jautajumu, kas notiek ar so pasauli????

Pievienot komentāru