Netradicionāli, Padomi

Aromterapeites Ingas Nemšes trīs ieteikumi veselīgam dzīvesveidam

Personiskā arhīva foto

Stāsta aromterapeite un dabīgās kosmētikas izgatavotāja Inga Nemše.

Sabalansēts, kvalitatīvs un attiecīgajam gadalaikam piemērots uzturs ir ļoti būtisks. Pēc 40 gadu vecuma organisma vielmaiņa palēninās, tāpēc tad vēl jo vairāk jādomā par uztura kvalitāti. Daudzu slimību pamatā ir pārtikas alerģija jeb organismam nepiemērotu produktu lietošana uzturā. Kad organisms vairs nespēj ar šīm vielām tikt galā, sekas sāk izpausties uz āru, piemēram, alerģiskā dermatīta veidā. Tagad esmu atradusi sev piemērotākos produktus un cenšos izvairīties no man nepiemērotajiem. Daudz labu lietu, tajā skaitā arī dažādu garšvielu lietošanu, esmu apguvusi no Ājurvēdas. Visiem noteikti iesaku lietot kvalitatīvu sāli – Himalaju sāli vai jūras sāli bez piedevām.

Katru rītu sākt ar glāzi ūdens. Aukstajā sezonā tas ir karsts ūdens, siltajā – ozonēts ūdens istabas temperatūrā. Tīrs un kvalitatīvs ūdens pietiekamā daudzumā (30 līdz 40 ml uz viena kilograma ķermeņa svara diennaktī) palīdz vielmaiņas procesos un var pat atbrīvot no dažādām kaitēm. Iesaku izlasīt ārsta Fereydoon Batmanghelidj grāmatu “Your Body’s Many Cries for Water”, kurā apkopoti viņa pētījumi par ūdens ietekmi uz veselību. Ziemā, kad Latvijas klimatiskajos apstākļos ir auksts, labāk dzert siltu vai pat karstu ūdeni, vai arī zāļu tējas. Saldināti un gāzēti dzērieni, kafija un jebkādi citi šķidrumi ūdeni aizvietot nevar, tāpēc tos labāk lietot pēc iespējas mazāk.

Atbrīvošanās no organismā mītošiem parazītiem. Pastāv uzskats, ka hroniska noguruma sindromu izraisa imūnsistēmas traucējumi. Savukārt tos var radīt dažādi cilvēka organismā mītoši parazīti – baktērijas, vīrusi, sēnītes un citi slimības izraisoši organismi. Par šo tēmu joprojām tiek veikti pētījumi, tomēr jau tagad ir konstatētas zināmas likumsakarības. Tāpēc hroniska noguruma sindroma gadījumā es vispirms ieteiktu pārbaudīt, vai organismā nemitinās kādi parazīti, jo šādā gadījumā vitamīni un citi imunitāti spēcinoši līdzekļi nedos vajadzīgo rezultātu. Starp citu, arī aromdiagnostikas testa komplektā ir konkrētas ēteriskās eļļas, kas var norādīt uz šo problēmu (gadījumā, ja cilvēks testa laikā kā sev tīkamākās izvēlas tieši šīs ēteriskās eļļās). Tāpat ēterisko eļļu vidū sastopamas arī tādas, kas darbojas kā pretparazitāri līdzekļi. Tās gan es negribētu saukt vārdā, jo bez speciālista konsultācijas šādas ēteriskās eļļas lietot nevajadzētu.

Pievienot komentāru