Ārstēšana, Sirds un asinsvadi

Normāls asinsspiediens ar dažādām dabiskām metodēm

1.  Jāzina savs sirdsslimību risks

1no6

Asinsspiediena paaugstināšanās ir ne tikai slimība, ko sauc par arteriālo hipertensiju, bet arī riska faktors citu slimību, piemēram, sirds vai nieru mazspējas, attīstībai. Tāpēc neatkarīgi no tā, vai spiediens virs normas pakāpies tikai nedaudz vai par pārdesmit dzīvsudraba stabiņa iedaļām, arteriālā hipertensija noteikti jāārstē, jo ilgstoši paaugstināts asinsspiediens izraisa nopietnas pārmaiņas gandrīz visos orgānos. Ja negribas uzreiz ķerties pie medikamentiem, kopā ar savu ģimenes ārstu vai speciālistu der apsvērt dabisku metožu lietderību.

“Paaugstināts asinsspiediens ir bīstams, jo var izraisīt miokarda infarktu, insultu, sirds mazspēju, aritmiju un pat pacienta nāvi, tāpēc kardioloģijā ir stingri noteikts, kādos gadījumos pacientiem obligāti jālieto medikamenti, kuru iedarbība ir zinātniski pierādīta. Galvenokārt tie ir cilvēki ar augstu sirdsslimību risku, kam ir arī cukura diabēts, radušās pārmaiņas asinsvados, sirdī, nierēs un citos orgānos,” uzsver kardiologs Gustavs Latkovskis. Šādiem pacientiem paralēli zāļu lietošanai kardiologs iesaka pievērsties nevis alternatīvām medicīnas metodēm, bet gan savam dzīvesveidam – ēst veselīgi, pietiekami daudz kustēties, samazināt svaru un atmest smēķēšanu.

Ārsts novērojis: daudzreiz tieši šie it kā vienkāršie pasākumi atrisina asinsspiediena problēmas. Turpretī cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu, kuriem tuvākajā laikā nav prognozējams augsts sirdsslimību risks, kardiologs iesaka sākumā – trīs mēnešus vai pat ilgāk – iztikt bez zālēm. Principi ir tie paši, pirmām kārtām sakārtot dzīvesveidu, bet dažreiz paralēli varētu izmantot kādu papildu, tostarp netradicionālo, metodi. Piemēram, vīrietim pirmspensijas vecumā, kurš smēķē un kuram ir arī paaugstināts holesterīna līmenis, uzreiz jālieto gan asinsspiedienu, gan holesterīna līmeni pazeminošas zāles, bet gados jauna sieviete ar normālu vai viegli paaugstinātu asinsspiedienu, kura nesmēķē un kurai nav sirdsslimību riska faktoru, kādu laiku varētu izmēģināt alternatīvas ārstēšanas metodes.

“Nenoliedzu, ka viena vai otra metode var pazemināt asinsspiedienu, jo katrs no mums ir individuāls. No otras puses, nav pieradījumu, ka tās samazina infarkta un insulta risku un pagarina dzīves ilgumu. Ja pacients tomēr izlēmis iet pie alternatīvās medicīnas speciālista, noteikti vajag pārliecināties, vai viņam ir ārsta diploms un sertifikāts tieši šajā ārstniecības metodē. Tas ir ļoti svarīgi,” uzsver Gustavs Latkovskis.

  1.  Jāzina savs sirdsslimību risks
  2. Homeopātija ārstē cilvēku, nevis spiedienu
  3. Zāļu tējas un tinktūras
  4. Adatas atbrīvo enerģiju
  5. Dabas terapeites dēles
  6. Miera ārsta padomi

Pievienot komentāru