Dzīvesveids, Vingrojumi

Izplatīti mīti, kas traucē iegūt sportisku augumu

Foto - Shutterstock

Autore: Zane Treifelde

Par veselību un savu augumu jādomā ne vien tad, kad tuvojas pludmales sezona, bet arī tad, kad tā, principā, jau aiz muguras. Jāatzīst, ka cilvēki, kuri nevar dižoties ar lielāko apņēmību, bieži vien fiziskajām aktivitātēm ātri vien atmet ar roku, jo neredz kārotos rezultātus, bet tā tas ir arī tādēļ, ka talkā netiek ņemti efektīvākie paņēmieni, ticot iesakņojušiem mītiem. “Fitday” komanda apkopoja piecus populārākos mītus par to, kā atbrīvoties no liekajiem kilogramiem, bet mēs vaicājām viedokli “Vingrosev.lv” sertificētajai fizioterapeitei ar specializāciju sporta jomā – Indrai Nadziņai.

Lai iegūtu “sešpaku” uz vēdera, bieži jāveic presīte

Ja tev ap vēderu ir tā sauktais “peldriņķītis”, arī ar ļoti enerģisku presītes vingrojumu veikšanu diemžēl būs krietni par maz, lai tiktu pie kārotās “sešpakas” jeb skaista un stingra vēdera.

Kā teic Nadziņa, tas ir komplekss process: “Lai iegūtu “sešpaku”, nepietiek tikai ar presītes vingrinājumiem. Bieži vien presīte jau ir, bet to nevar saskatīt, jo tā slēpjas zem krietna slānīša vēdera tauku. Tieši tāpēc, lai iegūtu labi trenētu un pamanāmu “sešpaku”, papildus presītēm ir jāveic ilgstošs kardio (aerobs) treniņš, kur tiek dedzinātas kalorijas. Pluss ļoti cītīgi jāseko līdzi uzturam.”

Trenējot konkrētus muskuļus, sadegs arī tauki ap tiem

Ja šķiet, ka viss pārējais vairāk vai mazāk apmierina, tikai, piemēram, gurni ir nedaudz apaļīgi, tad mērķtiecīgi koncentrēties uz konkrētu muskuļu trenēšanu, lai sadegtu tauki tikai ap tiem, nav iespējams. Patiesība ir tāda, ka tu nevari izvēlēties tikai vienu konkrētu ķermeņa zonu, kuru trenēt, lai atbrīvotu to no tauku slāņa un padarītu slaidāku.

“Trenējoties ķermenis neizolē, ap kurām ķermeņa daļām vai muskuļu grupām tiks dedzināti tauki. Lai organisms pirmos dedzinātu taukus, nevis ogļhidrātus, ir nepieciešams veikt zemas un mērenas intensitātes, ilgstošas slodzes treniņu, kurš ilgst vismaz 40 minūtes, piemēram, soļošana, skriešana, riteņbraukšana u.c.,” teic Nadziņa.

Pievienot komentāru