Netradicionāli, Padomi

Trīs ārsti iesaka, kā izmantot sāli ādai, kaklam, pret nelāgām vainām

Foto - Shuttestock.com

Daudz dzirdēts un rakstīts par sāls kaitīgumu. Ēdienā to pārāk nebārstiet, apgrūtināsiet nieres un asinsvadus! Mazāk, tikai mazāk! Taču sāļais baltums var būt arī ļoti noderīgs mūsu veselībai. Liekot nevis uz mēles, bet ādas, to ieelpojot, izmantojot procedūrās un vannās, rīvējoties pirtī. Tātad – izzināsim labo sāli!

Plunkš, lai dziedinātos

Sāls formula mums zināma jau kopš skolas laikiem. Nātrijs un hlors ir ļoti nepieciešami cilvēka organismam, vieni no galvenajiem asiņu un limfas elementiem, atrodas arī muskuļu un kaulu sastāvā.

Dabiskais jeb nerafinētais jūras sāls satur vēl divus mums ļoti vajadzīgus elementus – kalciju un magniju, taču vispār tajā ir desmitiem ķīmisku elementu, daudzi no tiem ļoti nepieciešami veselībai.

Kurš gan nezina, cik noderīga ir pelde jūrā. Tās ūdens pārpilns sāļiem, satur nātrija hlorīdu, jodu, bromu, magniju un citas vielas, kas labvēlīgi iedarbojas uz veselību.

„Kad ejam ūdenī, tie nokļūst ādā caur sviedru dziedzeru izvadkanāliņiem un tur nogulsnējas mikroskopisku kristāliņu veidā. Pēc tam lēnām un pamazām labie mikroelementi nonāk zemādas audu mikrocirkulācijā, piedalās šūnu vielmaiņā.
Ja sirgstam ar kādu hronisku slimību, šūnai ir traucēts normālais sāļu vielmaiņas process, vājas mikrocirkulācijas dēļ nepietiek skābekļa un barības vielu. Lai tās veselību atjaunotu, noder jūras sāls šķīdums. Tā šūna var sakārtot savu enerģētiku,” skaidro fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Inese Kokare.

Sāls vannas izmanto dziedniecībā jau kopš seniem laikiem. Taču nav jābēdā, ja netiekam tās izbaudīt lepnā kūrortā. Ārstniecisku peldi varam sarīkot arī paši!

Tā der daudzām vainām, šādai procedūrai ir pretiekaisuma, attīroša, tūsku mazinoša iedarbība.

Labi palīdz, ja ir locītavu slimības, piemēram, osteoartroze vai artrīts, taču – ne paasinājuma laikā!

Ja ir vieglas pakāpes arteriālā hipertonija, nestabils asinsspiediens, tā palīdzēs līdzsvarot asinsvadu tonusu.

Noderīga, ja sirgst ar sieviešu kaitēm. Tomēr – noteikti jākonsultējas ar ginekologu!

Mēdz izmantot arī ādas kaišu gadījumā, piemēram, ja ir psoriāze vai neirodermīts, bet par šādas vannas lietderību gan labāk vaicāt savam dermatologam.

Sāls vanna nebūs piemērota tiem, kam ir smagas sirds un nieru kaites; ja ir nosliece uz asiņošanu; ja ir drudzis vai temperatūra; infekcijas slimība.

Pievienot komentāru