Dzīvesveids, Skaistumkopšana

Kā elkoņus padarīt skaistākus?

Foto - Shutterstock

Lasītāja jautā: “Mana elkoņu āda vienmēr ir sausa un izskatās nepatīkami krunkaina. Kāpēc tā, un ko varētu darīt?”

“Sausa āda uz elkoņiem veidojas fizioloģiski – organisms šādi pasargā ķermeņa daļas, kas pakļautas berzei. To mēdz dēvēt arī par hiperkeratozi jeb sabiezinātu raga slāni. Laikam ritot, visi procesi organismā palēninās, bazālā membrāna jeb ādas virsējās kārtas pamatslānis pamazām kļūst taisnāks, un tas ļauj veidoties krunkām – papildu ādai elkoņos,” skaidro skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā Zane Paidere.

Lai veicinātu ādas vitalitāti, ieteicams elkoņus regulāri kopt. Reizi nedēļā veic pīlingu, piemēram, ar kafijas biezumiem, kam pievienots medus, vai ar smalko sāli, kas sajaukts ar olīveļļu. Der arī gatavie skrubji, piemēram, ar aprikožu vai mandeļu daļiņām. Pīlingu ieteicams apvienot ar ūdens procedūrām – dušu, vannu, pirti. Pēc tam ādu nepieciešams pabarot ar kādu treknākas konsistences produktu – eļļu, krēmu, kakao vai šī sviestu. To var lietot kā masku 15–20 minūtes.

Ikdienā elkoņus vēlams mitrināt ar vieglākas konsistences produktiem – kosmētisko pieniņu vai alvejas mīkstumu. Nevajadzētu uz elkoņiem likt kādas kompreses, tas vēl vairāk sausinās ādu.

Āda bieži vien ir sausa tāpēc, ka organismā ir nepietiekams ūdens daudzuma. Arī A un D vitamīna trūkums un nepiesātināto taukskābju nepietiekamība var veicināt ādas izžūšanu. Speciālisti rekomendē lietot zivju eļļu, kas satur gan šos vitamīnus, gan nepiesātinātās taukskābes, izvēlēties produktus, kuros ir A vitamīns, piemēram, sviestu, krējumu, burkānus, papriku, tomātus, ķirbjus, smiltsērkšķus.

 

logo-36

 

Pievienot komentāru