Bērni, Grūtniecība un dzemdības

Māris Gulbis: Latvietim jātiecas uz vidēji 8 bērnu uzaudzināšanu

Māris Gulbis

“Pārtikušam vīrietim vajadzētu ģimenē vidēji 8 bērnus. Tad mēs varētu sasniegt progresu. Mans moto ir lai mēs būtu 5 miljoni latviešu pēc kādiem 20-30 gadiem. Ja tas būs, es visiem uzsaucu Dom Perignon,” bijušais iekšlietu ministrs un partijas JKP biedrs Māris Gulbis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Gulbis raidījumā norādīja, ka latviešu ģimenēm jābūt lielākām, ja vēlamies redzēt progresu demogrāfijas jomā. “Pārtikušam vīrietim vajadzētu ģimenē vidēji 8 bērnus. Tad mēs varētu sasniegt progresu. Mans moto ir lai mēs būtu 5 miljoni latviešu pēc kādiem 20-30 gadiem. Ja tas būs, es visiem uzsaucu Dom Perignon. Mums jāiet uz to, jo savādāk mēs tiešām izmirsim pēc simts gadiem,” apgalvoja Gulbis.

Gulbis atzina, ka, audzinot vairāk bērnu, nāktos pielāgot arī ģimenes budžetu, tomēr, viņaprāt, tas ir izdarāms. “Es zinu to, ka daudzām lietām līdzekļu nepietiks, teiksim, BMW X5 un labam dzīvoklim centrā nepietiks, bet, es domāju, 8 bērni būtu tas, uz ko vidējam uzņēmējam, latvietim ir jātiecas,” pārliecību pauda bijušais iekšlietu ministrs.

Gulbis arī izteica bažas par to, ka Eiropas līderi šajā jomā nerāda labu priekšzīmi. “Eiropas Komisijas un Eiropas līderiem faktiski vispār nav bērnu. Angelai Merkelei, jaunajam Francijas prezidentam, Valdim Dombrovskim, Junkeram nav bērnu. Ko tie Eiropas līderi mums rāda? Simts gadus atpakaļ katram bija pa 8-10 bērnu!” sašutumu raidījumā pauda Gulbis.

16 Komentāri

 1. Nu augsti godāti kungi jau var izteikt tādas vajadzības,bet vai paši pēc tam tos bērnus uzturēs,audzinās,pabaros,apģērbs un izskolos? Padomājiet tak reāli,pie mūsu pasakainās valdības,ģimenei pat vienu bērnu bail atļauties,kur nu vēl astoņus…

 2. Šādos apstākļos? Vispirms jāatceļ nekustamā īpašuma nodoklis ģimenes vienīgajam īpašumam,kā citās ES valstīs (Skat.”Repše: nodokli nevar piemērot ģimenes vienīgajam mājoklim”,Apollo.lv,2009.gada 22.maijs),jāatjauno slimokases un ievērojami jāsamazina PVN pārtikai.

 3. Ko tie valstviiri tur spriezh??? Kaa naudu teereet, lai tauta taisiitu beernus??? Idiotiski kkaa. Vinjiem ir jaarada darba vietas un sociaalaa vide kur cilveeki veeleetos dziivot, straadaat un audzinaat beernus. Respektiivi, vidi kur dziivojoshie cilveeki justos laimiigi.
  Valstsviiri! Radiet darbavietas, iespeeju cilveekiem par darbu nopelniit. nodoklju naudu teereejiet atbildiigi!

 4. Piekrītu kisai. Man ir viens bērns, vīrs bezdarbnieks , ar ko lai pabaro vēl septiņus, ja knapi var savikt galus un saņemot rēķinus ir jārīko loterija, kuru rēķinu maksāt, kuru atstāt

 5. Atceros,pirms daudziem gadiem bija TV sižets par Gulbju ģimeni.Tur bija 4 bērni.Dvīnīši pavisam maziņi ,vēl nestaigāja.Gulbja kundze augstprātīgi paziņoja-izaudzināt 4 bērnus ir pavisam vienkārši.Es toreiz nodomāju-tu vēl neesi izaudzin ājusi nevienu,tikai dzemdējusi.Pēc kāda laika lasīju,ka gulbis aizpeldējis no savas gulbienes uz dziļākiem ūdeņiem un cik viņai tagad grūti klājas…Vai tad tagad šis vēl 4 sataisījis?

 6. Un kādi tik dīvaiņi nelaužas ēterā, lai tiktu ievēroti un kādreis, kad balotēsies…..Tad “Jefiņi” par viņiwm atcerēsies un balsos. Tā domā DEMAGOGS un PATMĪLIS Gulbja kungs. Kad vadīja uzņemumu reģistru, tad cilpoja visiem brunčiem nopakaļ….

 7. Velreiz jums atgadinu. Bernu skaitam NAV saistibas ar naudu. Tam ir saistiba ar speju domaat savaas interesees.
  Grutakos apstakljos dzivojosajiem dzimstiba ir leilaka ka partikusajiem. Iznjemums var but ja sak dzivot apzinaati un domaat lidzi.
  Visai jusu dzivei nav nekadas jegas ja neesat gatavi domat daudzu paaudzhu, nakotnes kategorijaas. Jus panjems dabiskaa atlase. Bet velmu dzivot nevar neveinam davanaa iedot kas ir nikuljot radits.
  Ipasi tam, kas te runa par nodokliem. Smiekligi ir draudet ar to, ka ” ja man nedos naudu es nomirsu” un domat, ka kads par to raudaas 🙂 Cits labprat gribes lai atstiep pedaljus. Nu tada nesamo cilveku domasana ka arprats. Itkaa kadam butu mus janes. Nu neviens NETAISAAS mus nest. jaiet pasiem!

Pievienot komentāru