Ēšana, Uzturs

Kafijā – ne tikai kofeīns, bet arī antioksidanti. Kalorijas piešķir piedevas

Foto - Anda Krauze

Pavisam drīz studentiem, ieejot mācību ritmā, no rītiem piecelties būs arvien grūtāk, bet darbu apjoms tikai pieaugs. Lai gan studenti ar tādiem uzmundrinošajiem dzērieniem kā kafija un enerģijas dzēriens ir uz “Tu”, vien retais zina, no kā tie sastāv, kā viens no otra atšķiras un kā tie iedarbojas uz pašsajūtu un darba spējām.

Vitamīni, antioksidanti un citas vērtīgas vielas

Līga Balode papildina, ka gan kafijas, gan enerģijas dzērienu sastāvā ir B grupas vitamīni, kas nepieciešami vielmaiņai un smadzeņu darbībai. Kafijā atrodas arī magnijs, kālijs un antioksidanti, kas samazina dažādu saslimšanu riskus. Savukārt enerģijas dzērienos tiek pievienotas dabīgās aminoskābes, piemēram, karnitīns un taurīns, kā arī augu ekstrakti – guarāna un ginseng. Šie ekstrakti ir kā dabīgs kofeīna avots, tāpēc ietekme uz cilvēku pēc šī dzēriena lietošanas ir lielāka. Tomēr lielākā atšķirība starp abiem šiem dzērieniem ir cukura daudzumā tajos – melnā kafijā cukura nav, bet 250 ml enerģijas dzēriena ir apmēram septiņas tējkarotes cukura.

Svarīgākais “modinātāja zvans” studentiem – kofeīns

Kofeīns ir galvenā sastāvdaļa, ko kafijā un enerģijas dzērienos meklē gan studenti, gan citi cilvēki. 200 ml kafijas tasītē un šāda tilpuma enerģijas dzērienā ir vienāds kofeīna daudzums – apmēram 100 mg. Narvesen kafijas eksperts Vilmārs Vjakse teic, ka bieži vien cilvēki maldās, domājot, ka viņu iecienītajā cappuccino ir lielāks daudzums kofeīna nekā cafe latte. Patiesībā pareizi pagatavotā cappuccino un cafe latte atšķiras tikai garša un pievienotais piena daudzums, bet uzņemtais kofeīna daudzums ir vienāds. Viņš gan atgādina, ka kofeīnu saturošus dzērienus vēlams lietot pilngadību sasniegušiem cilvēkiem.

Pievienot komentāru