Ārstēšana, Citas slimības

Ne tikai vāju muskuļu dēļ! Populārākie mīti par urīna nesaturēšanu

Foto - Shutterstock

Urīna nesaturēšana ir bieža, aktuāla problēma, kas negatīvi ietekmē cilvēka dzīves kvalitāti. Tā var radīt grūtības partnerattiecībās, samazināt sociālo dzīvi, kā arī ierobežot fiziskās aktivitātes. Latvijas sabiedrībā tas arvien ir ļoti sensitīvs jautājums, ko cilvēki diemžēl izvairās apspriest, līdz ar to nereti izsaka dažādus nepatiesus minējumus un secinājumus. Par to, kādi ir populārākie mīti par urīna nesaturēšanu un kāda tad ir patiesība, stāsta fizioterapeite Jana Daudiša.

1. Urīna nesaturēšana – tikai senioriem

Tā ir taisnība, ka ar urīna nesaturēšanu jāsaskaras senioriem. Taču šī problēma var piemeklēt cilvēku arī jebkurā citā vecumā, tostarp neatkarīgi no dzimuma. Diemžēl pēdējie statistikas dati Eiropā liecina, ka ar šo problēmu saskaras arvien jaunāki cilvēki. Pēc dzemdībām urīna nesaturēšana ir aktuāla arī jauno māmiņu vidū.

2. Aktīvā sporta veida piekritējiem un sportistiem nevar būt urīna nesaturēšanas problēmas

Jaunāko pētījumu dati liecina, ka arī fiziski aktīvi un jauni cilvēki cieš no urīna nesaturēšanas problēmām. Augsta slodze fizisko aktivitāšu laikā var pārlieku izstiept, pārslogot un novājināt iegurņa pamatnes muskulatūru. No tā nav pasargāti arī cilvēki, kas nodarbojas ar sportu profesionālā līmenī, – arī viņiem var attīstīties urīna nesaturēšana.

3. Urīna nesaturēšanu nevar koriģēt un/vai izārstēt

Ik dienu pasaulē tiek atklātas jaunas iespējas un risinājumi, tostarp arī medicīnas nozarē, lai uzlabotu cilvēku veselību un dzīves kvalitāti kopumā. Runājot par urīna nesaturēšanu (kas rodas paaugstinātas slodzes gadījumos), patlaban to ir iespējams ārstēt gan ar konservatīvo, gan ķirurģisko metodi. Ja nesaturēšana ir viegla vai vidēja, ieteicams sākt ar iegurņa pamatnes muskulatūras vingrojumiem (konservatīvā metode). Savukārt, ja nesaturēšana jau ir smagā pakāpē, ir jāapsver medikamentozas un ķirurģiskas terapijas iespējas kombinācijā ar vingrojumiem.

Pievienot komentāru