Pāris, Psiholoģija

“Visas manas attiecības beidzas ar šķiršanos…” Atbild Dimantra Antra

Foto-LETA/AFP

Portālā Veselam.lv Laura jautā Dzīvesmākslas Akadēmijas pasniedzējai Dimantrai Antrai: “Man visu laiku atkārtojas viens un tad pats scenārijs attiecībās. Ir drāmas, un viss rezultātā beidzas ar šķiršanos. Es jau sāku no tā nogurt un zaudēt cerības. Vai man ir kādas cerības?”

Atbild Dimantra Antra:

“Noteikti ir cerības! Tikai ar cerībām vien nepietiks. Bet iemesli šādiem atkārtotiem scenārijiem var būt vairāki. Pirmais saistīts ar jau sākotnēji nepareizi izvēlētu partneri sev blakus, kas nozīmē nepareizi uzņemtu startu. Otrais – bērnībā augot vecāku ģimenē, ir redzēts drāmu attiecību scenārijs, kuru nokopējot, jau pieaugušā vecumā, veidojot attiecības ar vīriešiem, tiek izdzīvots jau bērnībā iepazīts attiecību veidošanas modelis. Sieviete, kas pārņēmusi šādu scenāriju, attiecību tuvumu izjūt caur drāmām un sarežģījumiem. Tas bieži ir vienīgais veids, kā viņa pazīst attiecību veidošanu.

Neskatoties uz negatīvu piemēru bērnībā, attiecības var iemācīties veidot. Attiecību veidošana ir apmācība. Ļoti labi ir tas, ka Laura šos attiecību scenārijus jau atpazīst. Tas nozīmē, ka viņa var tos mainīt. Bet, lai tos mainītu, ir jāiepazīst likumsakarības, kādas attiecībās strādā. Jāapgūst uzdevumi, kādi jāveic katram dzimumam, lai veiksmīgāk izprastu attiecību veidošanas pamatus. Protams, arī individuāla terapija, kas palīdzēs atpazīt tos attiecību modeļus, pēc kuriem šo scenāriju neapzināti izveido.

Veiksmīgu attiecību veidošanas modeļus var nokopēt un apgūt, redzot veiksmīgas attiecības, kuras veido sievietes, kuras šīs likumsakarības pārzina.”

 

Līdz  19. septembrim varat uzdot jautājumus Dimatrai Antrai šeit.

1 komentārs

  1. Labdien! Man 55 manam virietim 58 mes dzivojam kopa 2 gadus. Mans virietis apluko un ar acim nomera no galvas lidz kajam gandriz visas sievietes kuram ir sieviskjigs augums. Viss tas butu skaidrs ka ir bauda viriesja acim bet es esot blakus shada moments jutos slikti. Mes stridamies par sho bet nekas neuzlabojas es turpinu zagjet vinjsh necenshas saprast ka es jutos. Es saku ka taa ir necienja pret mani – vinjsh, ka skatas uz cilveku. Esmu noverojusi ka ne visi viriezhi ir ar tik petoshiemskatieniem vero sievieti kura ir simpatiska. Nav aizliegts skatities bet neradi neertu situacija gan man gan sievietei kuru nopeeti. Ko darit varbut mums vajadzetu doties pie psihologa? Paldies par doto iespeju pajautat!

Pievienot komentāru