Bērni, Bērnība

Kā motivēt bērnu, lai mācības būtu priekpilnas?

Foto - Fotolia/Cioppi

Ir sākušās skolas gaitas, un atkal satikšanās ar klasesbiedriem vai iepazīšanās ar jaunajiem ir aizraujoša. Bet kā ir ar mācīšanos? Vai bērni ir gatavi pildīt mājas darbus un saņemt vērtējumu? Kā motivēt bērnus mācīties, it īpaši tos, kuri skolā iet pirmo gadu, stāsta Rimi Bērniem emocionālās labsajūtas un attiecību eksperte Iveta Aunīte.

Rādiet piemēru!

Skolā ir forši un interesanti – teiktu daudzi skolēni. Taču tikai līdz tam brīdim, kad jāsāk rakstīt pirmie sarežģītie kontroldarbi un vēlos vakaros jāpaspēj izpildīt kārtējo mājasdarbu. Apņemšanās „Es būšu labs skolēns” vienā brīdī noplok un nemaz vairs negribas mācīties. Kāpēc tas vispār jādara? Šādu jautājumu varētu uzdot pirmklasnieki, kuri vēl nav pieraduši pie noteikumiem, ko ievieš skola. Vecāku uzdevums – neļaut, lai bērns nonāk pie sajūtas, ka mācīšanās ir kaut kas nepatīkams. Pirmkārt, lai viņš mācību vielu apgūtu ar mazāku pretestību vai vispār bez tās, vecākiem jācenšas radīt pozitīvu noskaņojumu un emocijas. Vēlams bērniem stāstīt tikai labu par skolu un pedagogiem, kā arī ar savu personīgo piemēru rādīt, ka mācīšanās var būt interesanta un aizraujoša nodarbe. Esiet paraugs savam bērnam!

Ļaujiet rotaļāties!

Kļūdams skolēns, mazais pirmklasnieks joprojām ir bērns. Tāpēc nenoslogojiet viņu par daudz. Pirmajā klasē mājasdarbu veikšanai nevajadzētu aizņemt vairāk par 15 – 30 minūtēm, kā arī izvērtējiet, vai izvēlētās ārpusskolas nodarbības neaizņem visu bērna brīvo laiku. Jāraugās, lai mazajam skolēnam būtu iespēja katru dienu arī parotaļāties. Vismaz stundu pēc atgriešanās mājās un mājasdarbu veikšanas, ja tādi ir uzdoti, bērnam jāļauj atpūsties un pabūt arī vienatnē.

Pievienot komentāru