Ārstēšana, Citas slimības

Uzaicinājums uz pārbaudi: kādā vecumā valsts apmaksā dzemdes kakla profilaktisko izmeklējumu

Foto - Fotolia

“Jau 16 mēnešus gaidu valsts solīto uzaicinājumu uz dzemdes kakla profilaktisko izmeklējumu. Varbūt valsts vairs neapmaksā šos izmeklējumus?” ILONA LIMBAŽOS

Nacionālais veselības dienests (NVD) turpina uz deklarēto dzīvesvietu nosūtīt uzaicinājuma vēstules valsts apmaksātai dzemdes kakla pārbaudei sievietēm, kurām attiecīgajā gadā paliek 25, 28, 31, 34, 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55, 58, 61, 64, 67 gadi, un valsts apmaksāta mamogrāfijas izmeklējuma veikšanai sievietēm, kurām paliek 50, 52, 54, 56, 58, 60, 62, 64, 66, 68 gadi.

Lai saņemtu šo pakalpojumu, uzaicinājuma vēstule un tai pievienotā skrīninga testēšanas karte jāņem līdzi vizītē pie ārsta.

NVD Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Māra Āboliņa piebilst, ka skrīninga vēstule netiek sūtīta, ja sieviete gada laikā līdz uzaicinājuma vēstules sagatavošanai bijusi pie ārsta un dzemdes kakla izmeklējums veikts kā valsts apmaksāts pakalpojums. Tas attiecas arī uz mamogrāfijas izmeklējumu.

Mēdzot būt arī gadījumi, kad sagatavotās skrīninga vēstules adresātu nez kādēļ tomēr nesasniedz, pat ja deklarētā dzīvesvieta sakrīt ar faktisko.

Ja uzaicinājuma vēstule nav saņemta, sieviete var noskaidrot, vai tā tika sūtīta un to iespējams atjaunot, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē. Būtiski, lai ģimenes ārsts būtu noslēdzis līgumu ar Nacionālo veselības dienestu par valsts apmaksātu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu.

Uzaicinājuma vēstuli var atjaunot arī vēršoties klātienē kādā no Nacionālā veselības dienesta teritoriālajām nodaļām. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

0 Komentāri

  1. Vēstuli diemžēl nesaņēmu, ģimenes ārsts teica, ka uzaicinājums neesot, tātad ir kāda kļūda,piezvanot uz tālruni, kas šeit norādīts, ļoti vienaldzīga balss man ieteica braukt uz Rīgu vai Jelgavu ar pasi un skaidrot kādēļ šī kļūda… tad jau sanāk, ka telefoniski neko atrisināt un noskaidrot nav iespējams

Pievienot komentāru