Alternatīvā medicīna, Netradicionāli

Pēc osteopāta bērnam uzlabojās dzirde. Kā palīdz osteopātija

Foto - Shutterstock

Osteopātija no mazpazīstamas alternatīvas metodes pārtop populārā medicīnas virzienā. Aizvien biežāk ģimenes ārsti, neirologi, okulisti, ginekologi, vecmātes un arī pediatri pacientiem iesaka vērsties tieši pie osteopāta, lai iespējami saudzīgi ārstētu radušās kaites. Maiga aprūpe īpaši nepieciešama trausliem zīdainīšiem un bērniem.

 

Poza atklāj, kas vainas

Osteopātijā ķermeni skata kā kopumu, integrētu sistēmu, skaidro osteopāte, Baltijas Osteopātu asociācijas prezidente Anda Polna, kurai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze šajā jomā. Svarīgi, kā cilvēks jūtas savā ķermenī, kā iekļaujas ikdienas un darba vidē. Ja ikdiena ir sliktiem notikumiem piesātināta, nervu sistēma saņem negatīvo informāciju, rodas nomāktība, kas atspoguļojas cilvēka sejā, izskatā, uzvedībā, stājā, kustībās. Tas ir osteopāta galvenais informācijas avots.

“Vēroju jau to, kā pacients ienāk pa durvīm. Tālāk vērtēju, kā viņš apsēžas, kādu pozu ieņem. Šīs nepiespiestās darbības nereti ir vissvarīgākā informācija. Kad lūdzu veikt kādu noteiktu kustību, to grib izpildīt pēc iespējas pareizāk, precīzāk.

Mēdz būt tā, ka pacients pirmajā vizītē neko daudz par sevi pat nevar pastāstīt, tikai vēlāk atminas, ka kāds loceklis bijis sastiepts, lauzts, sasists. Visas senās traumas ietekmē ķermeņa tagadējo stāvokli,” stāsta ārste.

 

Lai ērti un viegli mammas puncī

Anda Polna ārstē gan pieaugušos, gan bērnus, bet lielākoties darbojas ar mazākajiem pacientiem. Mazuļa attīstībā ir vairāki nozīmīgi posmi, un katram ir savas fizioloģiskās īpatnības. Jaunās dzīvības attīstību ietekmē pat tas, kā vecāki gatavojas bērna ieņemšanai. “Ir patīkami dzirdēt ginekologus aicinām gatavoties grūtniecībai laikus, plānot dzīves ritmu un uzturu, lai grūtniecība noritētu viegli un bez problēmām. Māmiņai jāspēj izbaudīt šo fizioloģisko stāvokli, jo auglis tiek ietekmēts gan fiziskā, gan psihoemocionālā līmenī.”

Andu Polnu nereti apmeklē sievietes, kuras ir otrā bērna gaidībās, jo saprot, cik svarīgi ir sekot līdzi augļa attīstībai grūtniecības periodā. Osteopāts palīdz rast līdzsvaru muskuļu, saišu un diafragmas kustībām. Pretējā gadījumā var būt grūti pareizi un nepiespiesti izpildīt grūtnieču kursos demonstrētos vingrojumus. Vēlāk var sāpēt mugura, rasties stājas problēmas.

Jāņem vērā, kā novietota dzemde. Auglis spēj pielāgoties dažādiem apstākļiem, tomēr dzemdei un audiem jābūt brīviem, lai varētu brīvi elpot. Padevīgi audi ļauj tam mātes vēderā ieņemt visērtāko stāvokli. Tas vajadzīgs, lai veiksmīgi noritētu dzemdības un bērns attīstītos pareizi. Osteopātija ir saudzīgākais un nesāpīgākais veids, kā auglim ērti iekārtoties mātes vēderā nepareizas guļas gadījumā. Šī darbība netiek fiziski piespiesta vai provocēta, bet tiek radīti apstākļi, lai topošais mazulis pats pagrieztos, kā ērtāk, stāsta Anda Polna.

Vēl jāņem vērā psihoemocionālais faktors. “Pirmais lielais piedzīvojums bērnam ir piedzimšana, kad jāsasveicinās ar lielo pasauli. Šis notikums lielā mērā ietekmē tālāko attīstību,” paskaidro ārste. Bērnam nenāk par labu piedzimt ne ilgā un sarežģītā veidā, ne arī par ātru, jo nervu sistēma un kauli nespēj tik ātri adaptēties. Tomēr iegurņa īpatnības vai iepriekšējas traumas var būt iemesls ātrām vai ieilgušām dzemdībām (ilgāk par 14–18 stundām). Dažkārt komplikāciju dēļ jāveic ķeizargrieziens, un bērns pasaulē ienāk daudz straujāk, nekā paredzēts. Tādā gadījumā jaundzimušajam var būt nemierīgs miegs, paaugstināts muskulatūras tonuss, zīdainis bieži raud un izliecas dažādās pozās. Tad palīdzēt var osteopāta pieskāriens. Savukārt pirms dzemdībām vēlams, lai speciālists pārbauda, kā darbojas grūtnieces iegurnis, diafragma, elpošana, muskuļi un saites. Ja audi ir brīvi un padevīgi, dzemdību slodzes laikā tie spēj vieglāk piemēroties.

 

2 Komentāri

Pievienot komentāru