Ēšana, Uzturs

Veselīgais tomātu ņiprumiņš spēkam ziemā. Iesaka dārzkope Edīte Seipule

Foto - Shutterstock

Katram ir sava iemīļota recepte, kā radīt ziemai spēka devu. Slavenā Dundagas dārzkope Edīte Seipule to rod ne tikai ķirbjos, ar kuru audzēšanu kļuvusi plaši pazīstama, bet arī tomātos. No tiem viņa gatavo pikantu piedevu, kas nav ne jākonservē, ne jākarsē.

Ņem kilogramu tomātu, vislabāk der miltaini. Ja netīk miziņas, tās novelk. Der atcerēties, ka sarkanās krāsas tomāti ir visvērtīgākie veselībai, tajos ir bioloģiskais antioksidants likopēns, kas spēj mazināt sirds un asinsvadu saslimšanu risku, kā arī aizsargāt organisma šūnas, mazinot iespējamību sasirgt ar vēzi.

Vēl vajag 200 gramus ķiploku. Tas šķiet krietni daudz, bet tieši šajā niansē ir veselīguma atslēga. Kā zināms, ķiploks satur pamatīgu daudzumu vielu, kas ir vērtīgas cilvēka veselībai, spēj aizkavēt novecošanos, labvēlīgi ietekmēt asinsvadu stāvokli, karot ar saaukstēšanās vīrusiem.

Vēl liek zaļumus – tos vajag apmēram puskilogramu, arī neticami daudz. Var miksēt dažādus garšaugus, piemēram, dilles, baziliku, pētersīļus, estragonu, kas pieejams un labāk tīk. Visu samaļ, tam var izmantot jaudīgu blenderi vai jebkuru maļamo ierīci. Pievieno pa divām ēdamkarotēm sāls un cukura, samaisa. Pilda mazās burciņās un glabā ledusskapī. Tā ir svaiga un asa, bet galvenais – veselīga! – piedeva gaļas vai dārzeņu ēdieniem. Var likt uz rupjmaizes – iznāk īsta spēka rika. Pēc tāda veselīgā ņiprumiņa baudīšanas visi vīrusi iet apkārt ar līkumu!

Šo recepti esmu pārbaudījusi, ieteikusi arī draugiem – mums patīk.

3 Komentāri

Pievienot komentāru