Dzīvesveids, Padomi

Dabai draudzīga sievietes higiēna

Foto - Shutterstock

Lasītāja jautā: “Man apnicis lietot paketes, kas katru mēnesi jāpērk un jāizmet atkritumos. Turklāt no tajās esošajām ķimikālijām rodas iekaisumi un izsitumi. Savukārt tamponi un menstruālās piltuves man sagādā diskomfortu. Kādas vēl varētu būt alternatīvas, lai ietaupītu līdzekļus, nekaitētu dabai un sev?”

“Ja sievietei rūp daba, tomēr pie piltuvēm pierast nespēj, ir pieejamas citas alternatīvas, piemēram, mazgājamas auduma paketes,” atbild ārstu prakses Quartus un klīnikas ALma ginekoloģe, Rīgas 1. medicīnas koledžas lektore Sigita Bukolovska.

Izvēloties šādu variantu, jādomā par to, kā paketes tiks nomainītas un uzglabātas. Ja tās jāmaina ārpus mājām, netīrā pakete jānēsā līdzi somā tai paredzētā iepakojumā. Savukārt mājās pakete jāmazgā un kaut kur jāžāvē. Agrāk sievietēm tā bija ierasta lieta, bet mūsdienās mājinieki varētu nesaprast, kāpēc jāmazgā paketes, ja veikalā var nopirkt vienreizlietojamās un pēc tam izmest.

Ja paketes tiek mazgātas, no higiēnas viedokļa problēmām nevajadzētu būt. Agrāk tas šķita pavisam dabiski. Arī pirmās paketes bija no dabiska papīram un vatei līdzīga materiāla. Pagājušajā gadsimtā, kad izmantoja auduma materiālus, tos mazgāja un pēc tam izgludināja papildu dezinfekcijai. Auduma ieliktnīšus gan nav ieteicams gludināt, jo tiem ir mitrumnecaurlaidīgs slānis, bet var žāvēt saulē, kas arī dezinficē. Lai tie būtu tīri, pietiek ielikt aukstā ūdens peldē (auksts ūdens vislabāk izņem asiņu traipus) un pēc tam izmazgāt veļas mašīnā 60 grādu temperatūrā.

Latvijā dabiskos ieliktnīšus var iegādāties interneta veikalā muki.lv.

 

logo-36

 

6 Komentāri

  1. Nu, ziniet,lai tagad atkal atgriestos pie tā murga,kas bija agrāk!!!Vienīgi,ja kāds uzsāk jaunu biznesu,tad var slavināt-cik ekoloģiskas,cik ekonomiskas.Mūsdienu paketes ir reāls atvieglojums sievietēm”grūtajās dienās” un nevajag te tagad tās noniecināt!Senākā metode esot bijusi ar sūnām lupatās-vai tas nebūtu vēl ekoloģiskāk-sūnu mežos tik cik uziet!

  2. Paldies, ka pierakstījāt, kur tādas var nopirkt! Nevarēju saņemties pasūtīt internetā, bet jau sen meklēju.
    Nekādu murgu gan tajā nesaskatu, visiem mūsdienās veļasmašīnas mājās.

  3. Dzīve ir spirāle, reizēm pat aplis… Tas viss jau ir bijis. Senču padomiņš noderēs. Sašuj flaneļa lupatiņas 4 kārtām (flanelis ir biezāks) katrai dienai un staigā vesela. Vakarā izmazgā. Nekas nav jāmet laukā. Ekoloģija garantēta. Pašsajūta? Izprovē, tad redzēsi. Paaudzēm mūsu sievietes tā dzīvojušas.

Pievienot komentāru