Pāris, Psiholoģija

Kā atteikt vīrietim – kolēģim, kursabiedram… Un nesabojājot attiecības ar viņu

Foto - Fotolia/anetlanda

Pateikt visu, ko domā kaitinošam pasažierim, kurš sabiedriskajā transportā apsēdies blakus, ir viena lieta, bet atteikt tikšanos mātes draudzenes dēlam ir kas pilnīgi cits. No viņa netiksi tik viegli vaļā kā no uzmācīgas mušas. Izkāpt nākamajā pieturā un nekad vairs nesatikties – tas nebūs šis gadījums, nāksies satikties vēl daudzas reizes un risināt ikdienišķas sarunas par laika apstākļiem. Klasesbiedri, kursabiedri, kolēģi darbā, kaimiņi un paziņas – atsakot šiem vīriešiem tuvāku iepazīšanos, tas jādara taktiski.

Kā nedrīkstētu atteikt vīrietim, ja nevēlies sabojāt attiecības ar viņu

1. Būt nesavaldīgai un rupjai. Protams, tu jau esi nogurusi no viņa pārliekās uzmanības un tev ir visas tiesības uz personisko telpu. Bet jebkāda aizvainošana ir nepieņemama. Pirmkārt, tāpēc, ka tu esi sieviete. Otrkārt, ja viņš ir izvēlējies tevi par pielūgsmes objektu, tad kā minimums viena laba īpašība viņam ir – laba gaume, un tā ir pelnījusi pienācīgu cieņu no tavas puses.

2. Pāriet uz personībām un pievērsties viņa trūkumiem. Atteikšanās fakts ir nopietns trieciens pašcieņai, tas kādu laiku pat var atturēt vīrieti no tuvošanās citām sievietēm. Tāpēc nepasliktini situāciju un nemēģini godīgi izskaidrot savu lēmumu. Ja vien tavā priekšā nav sevī iemīlējies narciss, viņš pats labi apzinās savus trūkumus.

3. Žēlot viņu. Ja tev ir darīšana ar adekvātu un saprātīgu puisi, tad žēlums ir pēdējā no emocijām, ko viņš gribētu lasīt tavās acīs. Mēģinot pažēlot un mierināt, tu padarīsi visu tikai sliktāku – viņa vīrišķīgā pašcieņa tiks samīdīta.

Nezinot, kā pieklājīgi atteikt vīrietim, sievietes bieži pieļauj līdzīgas kļūdas. Pēc tam daudzas no simpātiju objekta pārvēršas par ņirgāšanās un izsmiekla objektiem. Ievainots vīrieša ego var kļūt par bīstamu ienaidnieku.

1 komentārs

Pievienot komentāru