Dzīves māksla, Psiholoģija

Sievietēm ir periodi, kad ne jau ar iedvesmu uzlabot nomāktu garastāvokli

Foto - Fotolia/V&P Photo Studio

Lasītāja Liene jautā Dzīvesmākslas Akadēmijas pasniedzējai Dimantrai Antrai:  Visi saka, ka jādomā pozitīvi, vajag labi justies utt. Bet ir arī brīži, kad sliktās domas ir tik daudz, tik spēcīgas. Ko iesākt tad? Kad nav spēka sliktā noskaņojumā domāt labās domas.

Atbild Dimantra Antra:

“Sievietēm ir kalendārie periodi. To pirms mēneša nedēļā sievietēm parasti ir ārkārtīgi nospiedošs un nomākts garastāvoklis. Šajā laikā ar iedvesmām nevar palīdzēt uzlabot šo nomācošo stāvokli. Lai atvieglotu šo slikto domu periodu, iesaku sievietei darīt tādas lietas, kas prasa patstāvīgu koncentrēšanos un kaut ko praktisku un raisa sievietē patīkamas sajūtas. Piemēram, gleznot, iztīrīt māju, ravēt dārzu, lasīt ābolus vai šūt. Tādā veidā ar patstāvīgu uzmanības vēršanu uz konkrētu darāmo darbu tiks novērstas šīs drūmās domas. Un pievērst uzmanību darba procesā radušajam rezultātam, kā uzgleznota glezna, tīra māja, skaits dārzs. Procesā iesaku vērst uzmanību uz darba rezultātu, neļaujot drūmajām domām ņemt virsroku. Stūrēt domas rezultāta virzienā, nekreņķējoties par to, ka šīs sliktās domas ir klātesošas. Ar kreņķēšanos par to, ka šīs sliktās domas ir, mēs viņas tikai vairojam. Tādēļ sliktās domas ir un ir, lai viņas tur mīt, bet mēs viņām nepievēršam uzmanību. Tikmēr visu uzmanību vēršam uz daudziem praktiskajiem darbiem, kurus mums ir jāpaveic.

Gadījumos, kad nav ko darīt, vari sportot. Jāatrod ir nodarbe, kas šo enerģiju patērē darbības formā, neļaujot domām sevi pārņemt. Bet nekādā gadījumā neuzbrukt sev par to, ka šis domu mākonis ir tik uzbrūkošs. Domas patiesībā mums “nekrīt” virsū, mēs vienkārši par šīm domām interesējamies, un tādēļ tās ir tik spēcīgas. Tiklīdz mēs tām nepievēršamies, domas mazinās. Tas būtu mans ieteikums slikto domu laikā.”

Lasiet arī citas Dimantras Antras atbildes uz lasītāju jautājumiem

Pievienot komentāru