Dzīvesveids, Pirts

Ārste un pirtsmīle iesaka labākos pirts skrubjus un soļus pirts iešanā

Foto no "Zaļās pirts" Facebook lapas

Pēršanās un pirts rituāli ļoti labvēlīgi ietekmē ādu un matus. Ne velti kāda aktīva pirtī gājēja ir atzinusi – ja sievietes regulāri ietu uz pirti, kosmetologi kļūtu par bezdarbniekiem.

 

Kārtu kārtām

No atmirušajām ādas šūnām vislabāk var atbrīvoties pirtī. Ne mērcēšanās vannā, ne mazgāšanās dušā, ne dažādu dušas želeju, ziepju un skrubju izmantošana nesniedz tādu efektu. – Aizejot uz pirti pēc divām trim nedēļām, atmirusī āda tā lobās nost, it kā katru dienu nebūtu mazgājusies dušā. Dažkārt pat pēc pāris stundām, kas pagājušas, vairākkārt karsējoties uz lāvas un kārtīgi peroties, var novirpināt pa kādai atmirušas ādas plēksnītei, – stāsta homeopāte un pirtsmīle Agrita Kalsnava. – Kad iznāk no pirts, ir fantastiska sajūta. Ādas poras ir atvērušās, toksīni un šlakvielas izvadīti, āda elpo.

Āda ne vien piedalās elpošanas procesā, bet tai ir arī izvadīšanas, termoregulācijas un aizsargājoša funkcija. Atbrīvojoties no atmirušās ādas, visas šīs funkcijas uzlabojas. Labāk elpo, labāk pašattīrās, labāk izvada sviedrus, urīnvielas, dažādus toksīnus un šlakvielas. Āda ir vislielākais izvadorgāns cilvēka ķermenī un pirmā dod zīmi, ka ar organismu kaut kas nav kārtībā. Parādās pūtītes, ekzēmas, iekaisumi. Caur ādu tiek izvadīts viss sliktais, kas ir organismā. Ja poras ir aizsprostojušās, toksīni un šlakvielas krājas iekšējos orgānos.

Peroties karstajā un mitrajā pirtī un pamīšus ejot aukstā dušā vai iegremdējoties dīķī vai baseinā, organismā notiek daudzi procesi. Augstas un zemas temperatūras mijas iespaidā paplašinās asinsvadi, uzlabojas asinsrite, vienlaikus tiek gan tonizēta, gan atslābināta muskulatūra. – Pirtī parasti izmanto dažādus skrubjus. Ar tiem norīvējot ķermeni, tiek izmasēti un stimulēti arī bioloģiski aktīvie punkti pēdās, kas ir cilvēka iekšējo orgānu un locekļu reflektorās zonas, – skaidro Agrita Kalsnava. – Ja ar iekšējo orgānu kaut kas nav kārtībā, uzspiežot uz attiecīgā punkta, sajūt sāpes. Izmasējot to, notiek iekšējā orgāna regulācija. Organisms ir gudrs, zina, vai attiecīgo punktu vajag stimulēt vai nomierināt.

Pievienot komentāru