Ēšana, Uzturs

103 gadus vecs veģetārietis: Nebija tā vērts!

Foto no privātā arhīva

Kāds sirmgalvis, kurš, iespējams, patiešām pagarinājis dzīvi, neēdot apstrādātus gaļas produktus, 103 gadu vecumā atklāj, ka nožēlo šo lēmumu.

Cienījamo 103 gadu vecumu sasniegušais Rojs Hobss nekad nav ēdis desas, šķiņķi vai angļu iecienīto asins pudiņu – izņemot vienas vienīgas brokastis ar desiņām, kuras viņš joprojām atceras kā satriecošu gardumu.

“Esmu vairāk nekā gadsimtu vecs, daļēji tāpēc, ka sevi pakļāvu ekstrēmai paškontrolei attiecībā uz kāri pēc gaļas. Daudzkārt piedzīvoju kārdinājumu. Reiz Birmingemas stacijā patiesi nopirku burgeri un jau siekalodamies cēlu pie mutes, bet tā arī nepagaršoju ne kumosu,” atminas Hobss.

“Tikai vienu reizi, kad komandējumā nakšņoju viesnīcā, padevos mirkļa vājumam un pabrokastoju pēc pilnas programmas. Es apēdu 14 desiņas! Pēc tam divas stundas gulēju gultā – nosvīdis, bet pacilāts.”

Hobss atzina, ka, neskatoties uz tik iespaidīgu dzīves ilgumu, viņš joprojām domā par gaļu ar nožēlu: “Tagad esmu vecs, un, godīgi sakot, tas ir draņķīgi. Bet mieloties ar steiku jau ir par vēlu, jo man nav zobu. Ja varētu pagriezt atpakaļ laiku, kad biju jaunāks, kā spoks, es sev teiktu: ēd arī burgerus un gaļas pīrāgus. Tādā zemā rēga balsī, lai izklausītos pārliecinošāk.”

 

Avots: thedailymash.co.uk

15 Komentāri

 1. avots – the daily mash – “is considered a British alternative and upstart rival to the better known US publication The Onion”
  vai tiešām vajag pārpublicēt jokus kā īstenību?

 2. Mēs esam iedzīvojušies gaļas ēšanas kultā. Gaļa tiek lietota vismaz reizi dienā. Pateikšu godīgi, man sākās problēmas ar kājām un viena daktere Stradiņos man silti ieteica neēst nekādu gaļu lai attīrītu organismu no skābēm. Pagāja gandrīz gads kamēr es saņēmos to darīt. Nu jau mēnešus 4 gaļu gandrīz nelietoju un puslīdz normāli sāku staigāt un normālāk justies. Nav tā ka gaļa man ir tabu.

 3. Priekš kam publicēt feikas ziņas?
  A tā – būtu slims un ciestu sāpes jau 60-70 gados vai agrāk…
  Un, ja gaļa neatkrīt dabiski – lai jau ēd nevis parāda sevi kā dumju…

 4. Nopietni? Oriģinālraksts taču ir satīra, iesmejot par lielo gada skaitli. Vai tā pārpublicēšana arī jāuzskata par joku, vai tomēr mums te nevienam neinteresē tāda lieta kā avoti?

  1. Raksta autoriem laikam ar angļu valodu tā bēdīgāk, ja nesaskatīja tajā visā satīru, bet gan populistisku rakstu, ko pasviest mazāk izglītotajiem dzīvnieku ēdājiem 😉

 5. Vegāniem ļoti bieži dzimst puisīši ar neattīstītiem krāniņiem, arī mums Bērnu slimnīcā taisa operācijas, lai palīdzētu mazuļiem. Pameklējiet nopietnus medicīnas pētījumus kāpēc vegāniem dzimst puisīši ar neattīstītiem krāniņiem. Es negribu tērēt savu nodokļu naudu šādām operācijām pie kā ir vainīgi bezatbildīgi vecāki ar savu vegānu dzīves stilu.

 6. LA, jūsuprāt šī ir nopietna žurnālistika? Jums redaktors ir aizmidzis un darbā ņemat pirmo pretimnācēju? Thedailymash ir plaši zināma kā satīras vietne. Tikpat profesionāli būtu pārpublicēt rakstus no anekdotes. eu

  Pa lielam jau šis gadījums ir relatīvi nekaitīgs – nevienam gabals nenokritīs no šīs britu izdomātā veģetāriešu jociņa, bet kādus vēl murgus jūs publicējat nopietnākās tēmās? Kā lai es, būdams parasts lasītājs, vispār jebko no jūsu satura tagad uztveru nopietni?

  Principā atbilde ir: nekā. Es un katrs no mums jau tā ikdienā cieš no fake news pārbagātības. Kaimiņi Arābijas pussalā bloķēja veselu valsti dēļ fake news! ASV prezidents ir oranžas krāsas klauns dēļ fake news! Vai patiešām, patiešām jūsu ziņu dienests dzīvo kastē? Un neko no tā nav pamanījuši?

  Adios, es jūs vairs nelasu! Un no sirds iesaku apdomāt savu lomu sabiedrībā un dzīvē.

Pievienot komentāru