Ārstēšana, Vēzis

Sniegs 350 000 eiro lielu atbalstu limfomas pacientiem, kam vajadzīgs PET/CT izmeklējums

Foto - Shutterstock
Uzziņai:

Programmas “Dzīvo tālāk!” īstenošanu REPHARM nodrošina sadarbībā ar pacientu atbalsta fondu “O fonds”, kas koordinē limfomas pacientu PET/CT izmeklējumu apmaksu. Pacients izmeklējumu var saņemt, balstoties uz Latvijas Hematologu asociācijas speciālistu konsilija slēdzienu par pacienta nosūtīšanu PET/CT diagnostikai, kur izvērtēta katra pacienta slimības dati un nepieciešamā terapija. Uz konsiliju pacientu nosūta viņa ārstējošais ārsts.

Uzņēmumu holdinga REPHARM labo mērķu programmas “Dzīvo tālāk!” ietvaros pirmā limfomas paciente saņēmusi bezmaksas pozitronu emisijas tomogrāfijas jeb PET/CT diagnostikas izmeklējumu. Kopumā programmas “Dzīvo tālāk!” ietvaros divu gadu laikā paredzēts 350 000 eiro liels atbalsts limfomas pacientiem, kam nozīmēts PET/CT izmeklējums. PET/CT izmeklējums ļauj ārstiem daudz precīzāk noteikt vēža lokāciju, attīstību un nozīmēt katram pacientam piemērotāko ārstēšanās terapiju.

Limfoma jeb limfmezglu vēzis ir ļaundabīgs audzējs – katru gadu Latvijā nomirst vairāk nekā 100 limfomas pacientu. Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) datiem ik gadu Latvijā tiek diagnosticēti ap 50 jaunu Hodžkina limfomas audzēju un pat līdz 200 ne Hodžkina limfomas audzēju. Visbiežāk nāves cēlonis ir novēlota diagnostika un neefektīvas ārstniecības metodes izvēle.

Pirmā paciente, kas saņem bezmaksas PET/CT izmeklējumu programmas “Dzīvo tālāk!” ietvaros, ir 21 gadu veca limfomas paciente, kurai diagnosticēta Hodžkina limfoma. Paciente līdz šim bijusi pilnīgi vesela, pirmās sūdzības parādījušās pirms mēneša, un pateicoties pareizai ģimenes ārsta izmeklēšanai un tālākai nosūtīšanai pie speciālistiem, pacientei Hodžkina slimība ir atklāta agrīni. PET/CT izmeklējums ļaus precizēt slimības stadiju, lai jau nākamajā nedēļā varētu sākt atbilstošu ķīmijterapijas kProgrammas “Dzīvo tālāk!” īstenošanu REPHARM nodrošina sadarbībā ar pacientu atbalsta fondu “O fonds”, kas koordinē limfomas pacientu PET/CT izmeklējumu apmaksu. Pacients izmeklējumu var saņemt, balstoties uz Latvijas Hematologu asociācijas speciālistu konsilija slēdzienu par pacienta nosūtīšanu PET/CT diagnostikai, kur izvērtēta katra pacienta slimības dati un nepieciešamā terapija. Uz konsiliju pacientu nosūta viņa ārstējošais ārsts.ursu.

RSU prof. Sandra Lejniece, Latvijas Hematologu asociācijas prezidente, RAKUS Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja: “Pēdējo 30 gadu zinātnes sasniegumi un klīniskie pētījumi ir ievērojami uzlabojuši Hodžkina limfomas ārstēšanas rezultātus, un šobrīd tiek izārstēti 90% slimnieku. Tam par pamatu ir precīzi noteikta histoloģiskā diagnoze un maksimāli precīzi noteikta slimības stadija. Histoloģija apstiprina slimības diagnozi, bet PET/CT izmeklējums šobrīd pasaulē ir visprecīzākais stadijas diagnosticēšanai – jo precīzāk noteikta stadija, jo pacients saņem atbilstošāku ārstēšanu. Tikai saņemot optimālo ārstēšanu, mēs varam panākt 90% izārstēšanos.”

PET/CT izmeklējums ir pozitronu emisijas tomogrāfija, kas atšķirībā no citām vizuālās diagnostikas metodēm spēj noteikt precīzu audzēja lokāciju, metastāzes un funkcionālo dabu, agresivitātes pakāpi un izplatību ķermenī. Tas 30 % gadījumu ir izšķirīgi precīzas ārstniecības metodes izvēlē. 30-40% gadījumu pēc PET/CT izmeklējuma tiek mainīta turpmākā pacientu ārstēšanas taktika, kas kopumā ļauj uzlabot pacienta iespējas uz pilnīgu atveseļošanos.

2016. gadā REPHARM kopā labdarībai ziedoja un īstenoja sabiedriskus projektus par aptuveni 500 000 eiro. Sabiedriskie projekti galvenokārt saistīti ar ieguldījumu farmaceitu tālākizglītībā un kvalifikācijas celšanā, ziedots dažādu NVO un veselības aprūpes veicināšanas organizāciju atbalstam, piemēram, Latvijas Tuberkulozes fondam, Atbalsta grupai inficētajiem ar HIV un AIDS slimniekiem, Latvijas Farmaceitu biedrībai u. c.

Pievienot komentāru