Ārstēšana, Citas slimības

“Mūsdienās cilvēkus biežāk nogalina paša sprands, nevis vēzis”

Foto - Shutterstock

Neticat? Bet daudzi jo daudzi ārsta Aleksandra Šišonina pacienti, kas tikuši vaļā no smagas hipertonijas un reizē arī no osteohondrozes un citām nepatikšanām, zina – labāk pareizi kustināt kaklu, nekā dzert tablešu kaudzes pret augstu asinsspiedienu un dzīvot pastāvīgās bailēs no infarkta vai insulta.

Protams, “kustināt kaklu” vajag saprātīgi. Tam ārsts Sišonins izstrādājis speciālu metodiku (skat. video ar vingrojumiem raksta beigās), kuru pēc nepieciešamības var papildināt ar vingrinājumiem, izmantojot rehabilitācijas ierīces un pieskaņojot individuāli termodinamisko uzturu.

Kāda ir saikne starp paaugstinātu asinsspiedienu un problēmām sprandā?

Cilvēkam kļūstot vecākam, viņa kakla skriemeļi satuvinās (attīstās osteohondroze) un nospiež asinsvadus, kas apasiņo galvas smadzenes. Tās saņem mazāk skābekļa un dod komandu sirdij palielināt tās saraušanās spēku un biežumu. Līdz ar to paaugstinās asinsspiediens un smadzenēm pieplūst mazāk asiņu.

Ja sirds ir vāja, tā negrib pastiprināti strādāt, tad smadzenes dod pavēli “zemākam rangam” – kapilāriem: “Saraujieties!” Tāpēc arī hipertoniķiem nereti ir aukstas kājas.

Ja kapilāri neklausa, smadzenes vēršas pie nierēm – aizliedz tām izvadīt ūdeni, lai sistēmā noturētu normālu spiedienu. Līdzās tam, ka palielinās skābekļa nepietiekamība smadzenēm (jo osteohondrozi parasti neviens tā arī neārstē), mainās asiņu bioķīmiskais sastāvs, pieaug glikozes līmenis – jo smadzenēm taču no kaut kurienes jāsaņem barība! Kad visas rezerves ir izsmeltas, sākas insults. Taču, ja laikus atbrīvo artēriju un vēnu kompresiju sprandā, asinsspiediens atkal normalizējas pats no sevis, bez jebkādiem preparātiem!

No kā šī kompresija tik pēkšņi rodas?

Osteohondroze ir saistīta ar stresa uzkrāšanos un traumām spranda rajonā. Piedzīvojot jebkuru nervu satricinājumu, sasprindzinās kakla muskuļi – gribas galvu ievilkt plecos, lai aizsargātos. Šī reakcija ir veidojusies evolūcijas gaitā, jo plēsējs parasti upuri tver aiz kakla. Rodas kakla un krūšu rajona muskuļu spazmas. Tiek izjaukta asins mikrocirkulācija un apkārtējo audu barošana, skriemeļi kļūst nestabili un asinsvadi saraujas. Tāpat uzkrājas mikrotraumas.

Smalkā ultrasonogrāfiskā metodē mēs bieži redzam, ka visu bēdu sākums bieži vien ir pirmais kakla skriemelis atlants.

Kāpēc tā?

Jo tam jāiztur liela slodze – tieši tas saiknē ar galvaskausu kustina galvu un ar laiku iziet no ierindas. 70% hipertoniķu nāk ar tipiskiem simptomiem: pamostos, jūtos drausmīgi, piecos no rīta jau ir paaugstināts asinsspiediens. Kad viņi pieceļas, pastaigā, kļūst vieglāk. Lieta tāda, ka tad, kad cilvēks guļ, īpaši, ja uz augsta pagalvja, atlants nobīdās un asinsvadi nospiežas. Kad cilvēks sāk staigāt, situācija nedaudz uzlabojas. Notiek arī tā, ka atlanta izslīdēšana no vietas līdz ar vertikālas pozas ieņemšanu nepāriet un tad notiek hipertoniskā krīze vai insults.

Kā jūs sapratāt, ka visa problēma ir mugurkaulā?

Vēl 2002. gadā es aizdomājos, kā palīdzēt pacientiem ar kakla daļas disku trūci. Tur struktūra ir smalka, sarežģīta. Viena nepareiza manuālā terapeita kustība, un cilvēks var palikt invalīds uz mūžu. Man izdevās izveidot maigu metodi, kas pakāpeniski ļauj iekļūt nospiesto muskuļu vietā, noņemt bloku starp skriemeļiem un tikt vaļā no sāpēm. Vēl pacienti vingro uz rehabilitācijas iekārtām. Un cilvēki ar sarežģītām kakla trūcēm sākuši atveseļoties. Un tad seniori kādā brīdī sāka žēloties: “Dakter, kaut kā tu mūs ne tā ārstē – mēs tādi gausi no rīta esam kļuvuši, spiediena nav… Visu dzīvi esam dzēruši tabletes pret augstu asinsspiedienu.” Un tad man nāca apskaidrība – kakla daļā taču iet cauri asinsvadi. Tātad es arī tos atbrīvoju, nevis tikai nospiestos nervus. Asinsrite uzlabojas un smadzenes pārstāj likt sirdij tik spēcīgi pumpēt asinis.

Un es sāku pacientiem ieteikt vairs nelietot tabletes pret paaugstinātu asinsspiedienu. Mana mīļā paciente Lidija Mahonova, pazīstama bērnu ārste onkoloģe, pie manis nokļuva 86 gadu vecumā. Četrus gadus atpakaļ viņa pilnībā nevarēja kustēties dēļ trūces mugurkaula kakla daļā, dzēra 15 preparātus pret paaugstinātu asinsspiedienu. Operāciju viņai nevarēja veikt cienījamā vecuma dēļ. Es sāku ar viņu strādāt un kundze atsāka staigāt, tagad nelieto zāles pret paaugstinātu asinsspiedienu un viņas asinsspiediens ir 120/80! Nesen mēs nosvinējām viņas 90 gadus! Es pārliecinājos – nav tādas saslimšanas kā “hipertonija”. Visbiežāk tās ir kakla daļas osteohondrozes sekas (tikai 5% hipertonijas iemeslu ir saistīti ar virsnieru vai vairogdziedzera vēzi, nieru patoloģijām). Taču cilvēki gadiem “sēž uz tabletēm”, kuru daudzums tikai pieaug. Preparāti ir ļoti toksiski sirdij, smadzenēm, nierēm. Bet varētu tikt galā ar daudz vienkāršākām metodēm.

Vai cilvēks var pats saviem spēkiem pildīt vingrojumus kakla daļai, kas pieejami internetā?

Jā, bet ja mēnesi pēc to regulāras pildīšanas nav kļuvis labāk, ir vērts vērsties pēc profesionālas palīdzības. Varbūt skriemeļi vai asinsvadi ir kaut kā netipiski novietoti. Tad universālais variants nederēs.

Vai diēta nepalīdz?

Tas atkarīgs no tā, cik lielā mērā organisms iedarbinājis rezerves, cīnoties ar traucējumiem smadzeņu asinsritē. Reizēm bez skriemeļu problēmām vēl traucē aterosklerotiski nosēdumi asinsvados. Tad jāsakārto arī ēšanas režīms (analizējot asinis bioķīmiski). Mūsu pacienti sauc šo kursu par vakcīnu pret vecumu.

 

Avots: dawoman.ru

10 Komentāri

 1. Izlasot rakstu, saskatīju tā saturā pāris nepilnības.
  Tekstā minēta osteohonroze, kura traktēta kā skriemeļu satuvināšanās , respektīvi – tiek atzīmēta kā konkrētās diagnozes sekas ir nepilnīga, manuprāt, nekorekti, jo osteohonroze ir hronisku skeleta -muskuļu saslimšanu buķete,
  un bieži vien ārsta kompetences trūkuma dēļ , netiek noteikta precīza diagnoze, bet aizstāta diagnozi -osteohonroze (kas nav arī nepareizi).Atļaušos minēt, ka skriemeļu satuvināšanās cēlonis ir osteoporoze, kura strauji sāk attīstīties pēc 45-50 gadiem, un tieši izmaiņas augumā-tā sabrukšana izpaužas kā muguras skriemeļu satuvināšanās.
  Ospeoparoze ir tik pat mīklaina diagnoze kā veģetatīvā distonija, lai gan pasaules mēroga medicīnā šāda diagnoze neeksistē.
  Otrkārt, mani pārsteidza , ka teksta saturs aģitē hipertonijas pacientientus nelietot zāles, jo tieši pacientu vieglprātības dēļ pret šo hronisko saslimšanu ir insultu un infarktu sekas.
  Atļaušos minēt faktu, ka galvenais orgāns, kurš regulē asinsspiedienu ir nieres, tāpēc es ieteiktu hipertonijas pacientiem neeksperimentēt ar savu veselību.
  Izņemot medikamentozu terapiju, šo hronisko saslimšanu nekas neārstē, lai gan – iespējams tuvā nākotnē tiks izgudrota vakcīna, pie tās tiek aktīvi strādāts.
  Minētais vingrinājumu komplekss bez šaubām pozitīvi ietekmē veselību, es to ieteiktu “veģetatīvās distonijas” pacientiem, jo tieši nepareizu pozu rezultātā gan sēdot,gan guļot, īpaši, ja galva tiek nedaudz noliekta ,muskuļi atslābt kas noved pie nepareiza kakla izliekuma deformācijas.Tas ,savukārt,paver krāšņu simptomu buķeti, kura raksturīga SVD un pateicoties regulārai šāda veida vingrinājumu izpildei , simptomi izzūd.
  Bez šaubām, veicot šāda veida vingrinajumu kompleksu uzlabojas osteoporozes pacientu pašsajūta , samazinās simptomi, kuri rodas iespiestu nervu un asinsvadu dēļ.

 2. Izmēģināju, palīdz ļoti. Sāp spranda un spiediens sāka lēkāt, ar nierēm viss kārtībā. Izpildot šos vingrojumus jau pēc pirmās reizes uzlabojas pašsajūta, tiesa, pie sāpošas sprandas viens otrs vingrojums sagādā pūles un diskomfortu, bet tas ir to vērts. Man ir 74 gadi, jebkura kaulu izkustināšana noder. Ineses skaidrojums mani nepārliecināja, jo ne vienmēr mugurkaula skriemeļu satuvināšanās ir osteoporozes sekas. Man, piemēram, osteoporoze nav konstatēta, bet no ilgstoša sēdoša darba spranda liek sevi just.

 3. Loti sapeja spranda un reiba galva.Jau pec vienas reizes jutu pozitivas izmainas.Tagad vingrojumus izpildu katru dienu un jutos briniskigi.Paldies!

 4. Ļoti silti iesaku pagulēt uz cieta rullīša ,2 reizes diena pa20 min. Visi pamezgijumi atiet atpakaļ .parbaudiju uz sevīm galva skaidra un nereibst .

 5. Man šī kaite moka gadiem, kur tik neesmu staigājusi, īpaši rudenī un pavasarī. Ļoti man palīdz Floutings, parasti izeju kursu 4 reizes rudenī un tikpat pavasarī. Labprāt ietu nepārtraukti, bet nav tās iespējas. Bet tas ir to vērts – nav savilkti muguras un plecu muskuļi vairs un uzlabojies miegs arī, jo pietiek magnijs, ko uzņemu floutingā. Salons atrodas Days hotel pie Vefa, laikam tā arī saucas Floutinga salons.

Pievienot komentāru