Netradicionāli, Padomi

Zāļu vietā – akmeņi: Kā atrast piemērotākos, attīrīt un neatņemt dziednieciskās spējas

Foto - Shutterstock

Akmeņu spēju uzlabot pašsajūtu un veselību izmanto ne tikai dziedniecībā, bet arī tradicionālajā medicīnā. Kā likt tiem darboties savā labā?

Izvēloties sev akmeni, svarīgi zināt tā ietekmi. Lai gūtu kādu labumu, tam jābūt dzīvam, kādu, visticamāk, juvelierizstrādājumu veikalos neizdosies nopirkt. Gatavojot rotas, akmeņi ir apstrādāti un zaudējuši savas dziednieciskās īpašības. Veselības problēmu novēršanai, kā arī enerģētiskajai un psiholoģiskajai sakārtošanai var doties pie speciālista uz litoterapijas seansu.

– Lai akmens palīdzētu, svarīgi ir ticēt. Tad tas iedarbosies ātrāk un efektīvāk, būs kā labākais draugs, radīs miera sajūtu un dos spēku, – uzsver litoterapeite Anita Kanele.

 

Katram savs akmens

Precīzi zinot dzimšanas datus, katram var noteikt piemērotos akmeņus: zodiakālo akmeni jeb amuletu, sargātājakmeni, veselības, mīlestības un veiksmes akmeni. Aplami būtu paļauties uz nereti publicētajiem rak­stiem, kuros visiem vienas zodiaka zīmes pārstāvjiem noteikts viens un tas pats vēlamais akmens.

Ja nav zināms precīzs dzimšanas laiks, Anita Kanele iesaka vērsties dzemdību namā vai slimnīcā, kur esam nākuši pasaulē, vai arī pie laba astrologa, kurš pēc galvenajiem dzīves datiem palīdzēs noskaidrot aptuvenu dzimšanas brīdi.

Ja vēlas gūt labumu no rotas, jādodas pie juveliera ar neapstrādātu akmeni un jālūdz, lai to negranē. Akmeni apstrādājot, tas gan iegūst lielāku materiālo vērtību, taču zaudē dziednieciskās īpašības.

Akmeņus iedala arī pēc dzimtes. Vīrišķie akmeņi ir spīdīgi un piesaista vairāk uzmanības nekā sievišķie, piemēram, mēnessakmens ir sievišķais, bet opāls – vīrišķais akmens. Abi savā būtībā ir līdzīgi, taču opāls – dārgāks. Tomēr tas ir vispārīgs sadalījums un nenozīmē, ka sieviete nekādā gadījumā nedrīkst nēsāt vīrišķo akmeni.

Dziednieciskas īpašības piemīt gandrīz visiem akmeņiem, īpaši caurspīdīgajiem kristāliem, kam ir kristāliskais režģis. Pastāv arī izņēmumi, piemēram, serdolikam tā nav, taču akmens palīdz ārstēt lūzumus, ja vien ir piemērots konkrētajam cilvēkam.

Kā uzsver Anita Kanele, akmens kristāliskais režģis aug un savienojas ar organisma kristālisko režģi, tāpēc hroniskam slimniekam nēsāt sev neatbilstīgu akmeni ir bīstami.

Akmens iespējamo ietekmi uz cilvēku var pārbaudīt ar Folla aparātu vai citām ierīcēm. Dzīva akmens iedarbība ir atkarīga no kristāliskā režģa stipruma un cietības pakāpes. Ja tā elektromagnētiskās svārstības ir spēcīgākas nekā cilvēka organismā, tas radīs uzbudinājumu, tāpēc nevajadzētu nēsāt pastāvīgi. Savukārt, ja šīs svārstības ir krietni vājākas, akmens nēsātājam atņems enerģiju.

Svarīgi, lai akmens būtu pietiekami liels – apmēram 5 x 5 cm. Tā piemērotība vispirms jātestē pēc pulsa, kam saskarsmē ar akmeni jāpaliek tādam pašam vai jākļūst spēcīgākam.

Litoterapeite iesaka akmeni izvēlēties nevis pēc izskata, domājot, kā to pieskaņosim savam vizuālajam tēlam, bet gan pēc intuīcijas.

– Kad jūras krastā paceļam kādu olīti, tas mums tajā brīdī ir vajadzīgs un mēs to pro­grammējam ar savu enerģiju un ticību, taču pēc brīža tas jau guļ aizmirsts plauktā. Ar laiku apnīk arī veikalā pirktas rotas. Taču citādi ir ar dzīviem akmeņiem, kas ir labākie draugi, – uzsver Anita Kanele.

Attiecīgais akmens vienam palīdzēs, bet otram var kaitēt, piemēram, labradors der reti kuram, ja vien nav saistīts ar dzimšanas brīdi, jo var attīstīt cilvēkā nevēlamas īpašības.

Nēsājot vienlaikus ļoti daudz rotu, pat ar nedzīviem akmeņiem, var pasliktināties pašsajūta. Tādi akmeņi nedod neko pozitīvu, taču uzkrāj paša negatīvo enerģiju. Šā iemesla dēļ hroniskiem slimniekiem nevajadzētu nēsāt daudz rotu. Turklāt jāņem vērā, ka pašsajūtu un veselību ietekmē arī metāls.

Dzimšanas datiem jābūt pamatā, izvēloties metālu – sudrabu, zeltu, melhioru, varu vai alumīniju, kurā akmeni iestrādā.

 

Kā attīrīt

Rotas ar akmeņiem ieteicams ik pa 3–4 mēnešiem attīrīt, taču, ikdienā saskaroties ar daudziem cilvēkiem, kuriem ir atšķirīgs enerģētiskais lauks, to vēlams darīt vēl biežāk. Nereti var pat redzēt, ka akmens zaudējis krāsu, kļuvis blāvs. Vislabāk to darīt pilnmēness laikā. Akmeni 10–15 minūtes noskalo zem tekoša ūdens, uz diennakti ierok labā melnzemē vai ierušina jūras sālī un atkal kārtīgi noskalo.

Rūpīgāk akmens jāattīra reizi 3–4 gados, it īpaši, ja cilvēkam ir hroniska slimība. Tad akmeni diennakti patur jūras sālī un 15 minūtes skalo zem tekoša ūdens. Pēc tam virza gar sveces liesmiņu uz vienu un otru pusi septiņas reizes, vēlreiz noskalo un patur uz sava saules pinuma 10–15 minūtes, lai akmens atkal sāktu strādāt.

 

Dziedina laukakmens

Laukakmeņus iedala trīs grupās: ņemošie, dodošie un harmonizējošie. Īpašības nosaka to atrašanās vieta. Ņemošie atrodas nelabvēlīgā vidē, piemēram, purvā, kur ir daudz mitruma. Tie bieži vien ir apsūnojuši. Kaut gan tos uzskata par sliktiem, tie palīdz izvilkt slimību, ja uz akmens paguļ 10–15 minūtes ar muguru vai vēderu, atkarībā no tā, kur slēpjas kaite.

Savukārt no laukakmens, kas atrodas labvēlīgā vidē, piemēram, pakalnā vai labības laukā, var saņemt pozitīvo enerģiju.

Arī uz harmonizējoša akmens, kas ir vismazāk pamanāms, vajag apgulties vai arī to paņemt rokās. Pēc vairākām reizēm būs jūtams ārstnieciskais efekts.

Tuvinot roku ņemošam akmenim, pat veselam cilvēkam rodas nepatīkama vēsuma sajūta. Turpretī pie dodoša akmens pārņem siltuma un pacilātības sajūta. Savukārt harmonizējošs akmens nomierina. Jutīgi cilvēki akmens enerģiju sajūt viegli, taču pārējiem nepieciešamas zināšanas.

 

Tiem, kuriem ir māja ar dārzu, Anita Kanele iesaka tajā novietot visus trīs akmeņus: labajā pusē – dodošo, kreisajā – ņemošo, bet vidū – harmonizējošo.

 

Uz litoterapijas seansu

Litoterapeiti katru slimību dziedina ar tai atbilstīgiem akmeņiem, kas satur kristālisko režģi. Akmeņus slimniekam novieto uz slimās vietas, ņemot vērā, ka katrs enerģijas kanāls jeb čakra atbild par konkrētu organisma sistēmu. Piemēram, ja ir sirds ritma traucējumi vai bijis miokarda infarkts, akmeni novieto uz sirds čakras. Paralēli ieteicams sev piemērotu akmeni nēsāt ķēdītē vai aukliņā, lai tas sniegtos līdz sirds čakrai.

Kaut gan katras organisma sistēmas dziedināšanai piemēroti savi akmeņi, piemēram, ne katram der malahīts, kas ietekmē sirdi un ginekoloģiskos orgānus. Tad litoterapeits tā vietā ieteiks nefrītu vai citu piemērotu akmeni.

Akmeņi var palīdzēt ikvienas slimības ārstēšanā, kā arī attīrīt organismu pēc ķīmijterapijas, taču tos nevajadzētu uzskatīt par panaceju. Visbiežāk tie ir tikai palīglīdzeklis, turklāt kombinācijā ar homeopātiju, adatu terapiju vai citām netradicionālās medicīnas metodēm.

Litoterapijas seansi ilgst 20–40 minūtes. Šo metodi var izmantot ne tikai slimību ārstēšanai, bet arī enerģētiskajai un psiholoģiskajai sakārtošanai, piemēram, ja mājās ir āderes vai nākas strādāt nelabvēlīgā kolektīvā. Stresa mazināšanai pietiks ar vienu, taču enerģētiskā lauka sakārtošanai vajadzīgi vidēji pieci seansi.

Anita Kanele atklāj, ka visu litoterapijas procedūru laikā neatkarīgi no izmantotajiem akmeņiem ap pacienta ķermeni Dāvida zvaigznes formā izkārto kalnu kristālus, kas padara seansu efektīvāku.

Lai pārliecinātos par akmeņu pozitīvo iedarbību, litoterapeite iesaka mājās vannas ūdenim pievienot 10–15 akmentiņus, pirms peldes pārbaudot, vai nepazūd pulss. Šim nolūkam der arī visparastākie laukakmeņi.

Akmeņus, jo īpaši nefrītu, lieto arī skaistumkopšanā. To pusstundu patur ūdenī, pēc tam noskalo seju, kā arī izmanto maskām. Ir dzirdēts, ka vannām un maskām der sma­ragds, kam piemīt atjaunojošas īpašības.

 

Palīgi ceļotājiem

Tālā zemē, kur iespējami gremošanas traucējumi neierasta uztura dēļ, var palīdzēt heliodors, taču pirms tā izmantošanas jāpārbauda pulss. Labāk to palūgt izdarīt kādam citam, jo paši varam būt subjektīvi. Otrā rokā ieliek šo akmeni un izvērtē – ja pulss pastiprinās vai arī paliek tāds pats, tas derēs un palīdzēs, taču, ja kļūst vājāks, labuma nebūs.

Lai ekskursija būtu veiksmīga, der paņemt līdzi arī lazurītu piramīdas veidā. Tas ir dievišķās, pozitīvās enerģijas vadītājs, tāpēc no tā gatavo baznīcu piederumus.

Ceļojumā noderēs arī sarders, kas līdzīgs dzintaram, tikai ir sarkanīgāks. To vajag turēt kabatā un uztraukuma brīžos ik pa laikam pāris minūtes pakustināt.

 

UZZIŅA 

Akmeņu ārstnieciskās īpašības

 • Lazurīts var palīdzēt uzlabot redzi. Šim nolūkam izmanto arī citus zilos un violetos akmeņus.
 • Locītavu sāpes mazina šungīts, taču labāk lietot serdoliku, kas ir cietāks. Der arī sarders, baltais nefrīts, hematīts.
 • Augsta asinsspiediena gadījumā piemēroti zaļie un zilie akmeņi, nedrīkst nēsāt sārtus akmeņus.
 • Gremošanas problēmu risināšanai noder zaļie un dzeltenie akmeņi.
 • Ginekoloģisku vainu dziedināšanai var līdzēt tumši akmeņi, piemēram, gagāts.

 

Kā nēsāt akmeni 

• Sargājošu akmeni sievietei ieteicams nēsāt uz kreisās rokas rādītājpirksta, bet vīrietim – uz labās rokas rādītājpirksta. Vīrišķīgai sievietei gredzens ar sargājošu akmeni var būt arī labajā pusē.

• Amuletu parasti nēsā kaklā vai uz vidējā pirksta: sieviete – kreisajā pusē, vīrietis – labajā.

• Veiksmes akmeni sievietei ieteicams ievietot auskaros, bet vīrietim – rokassprādzē.

• Mīlestības akmeni nēsā gredzenā: sieviete uz kreisās rokas, vīrietis – uz labās. Šķirtene vai atraitne to var likt arī labajā pusē.

2 Komentāri

 1. Litoterapeits ieradies laukos ar lekciju . Jautā klātesošajai Minnai: Vai jūs zināt, kāds akmens jūs aizsargā? Jā, šī atbild: Ja man kāds grib uzbrukt, tad tas akmens, kuru tai brīdī no zemes paceļu un metu, mani arī aizsargā! 🙂

 2. Cilvēki salasīsies un sabojās savus akmeņus 🙁 Ar sāli nedrīkst attīrīt ļoti daudzus akmeņus… redz pastāv arī tāda būtiska zinātne kā ķīmija un lai cik dīvaini nebūtu notiek ķīmiskas reakcijas… Ja iesakām attīrīt ar sāli, tad vismaz nosaucam populārākos akmeņus, kurus sālim tuvumā pat nevar rādīt.

  Dāmām arī nav prāta darbs akmeņus likt vannā vai izmantot skaistumkopšanā, jo lielākais vairums akmeņu Latvijā ir “pakaļdarinājums”. Piemēram, ametists vairumā gadījumu ir krāsots stikls. Pēc šādas skaistumkopšanas droši varēs meklēt alergologu.

  Zodiaks nu gan nebūs tas, kurš atradīs piemērotāko akmeni.

  Litoterapija ir ļoti laba, bet noderētu pieslēgt loģiku un kritisko domāšanu.

Pievienot komentāru